Miliardy - Série 3

(séria)
USA, 2018, 11 h 31 min (Minutáž: 52–60 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Kelly AuCoin, Dennis Boutsikaris, Christopher Denham, Stephen Kunken, Toby Leonard Moore, Robert Myers, Gary Wilmes (viac)

neo93

Již třetí řada z jednoho z nejlepších seriálů, které byly natočeny v poslední době, žánrově zařaditelných k House of Cards. Hned na začátku série dochází k razantní změně v Axe Capitol. Poté, co je vyšetřován Bobby Axelord, je nucen se zříct obchodování a je mu taktéž zabaven majetek, se ocitá v čele společnosti Taylor, která ji začíná vést, jen ale oficiálně, jelikož Bobby ji stále skrytě ovládá. Na druhé straně Connerty, pod záštitou státního návladního jižního okresku státu New Yorku, Chucka, pokračuje v hledání usvědčujících důkazů k obvinění a žalobě na Bobbyho a celou jeho firmu. Na povrch se dostává kauza Ice Juice, se kterou chce Conerty, jenž vede obžalobu, právě dostat Bobbyho za mříže, jelikož byl v ní zapleten. Vše vypadá velmi slibně pro Connertyho, jenže stačí chvilka a je všechno úplně jinak. A právě v tento moment (sedmá epizoda), se celá série rozjíždí na plné obrátky. Ne že by se dosud nic nedělo, naopak, ale teprve s koncem sedmého dílu se začínají tvořit nová nečekaná spojenectví i nové nepřátelství a boje, které posunují sérii zase ještě o stupínek výše než doposud. Opět se ukazuje, jak moc je v příběhu důležitá postava Wendy Rhoades v podání Maggie Siff, která dokáže zachránit téměř všechno, co pokazí oba její blízcí muži. Do popředí se taktéž mnohem více dostává postava Taylor, o které ještě hodně uslyšíme. Navíc když si do takového seriálu najde cestu takový hvězdný herec jakým je John Malkovich, je o zábavu více než postaráno. A skutečnost, že se v jedné epizodě mihne slavná Maria Šarapovová, také o něčem svědčí. Znovu výborná řada, která těží ze všech svých předností. Budu se těšit na další sérii, která podle úplně poslední scény nabídne novou o to zajímavější příběhovou linku. ()

swinevenca

Hra o Trůny z Wall Street. No tolik linek a postav tam pořád není, ale intrikama si to s tím nezadá. Baví mě herci, většina charakterů se posunula do úplně super poloh (Wags, Wendy), baví mě dialogy plný hlášek a odkazů i šlágry na úvod a závěr každýho dílu. Prostě kde je Lewis, tam to žije, kde není, tam chcípá pes, viz. Homeland. ()

Necrotongue

Třetí sezóna se stala tou první, která se u mě nedostala na plný počet hvězdiček. Seriál je stále skvělý, ale ději většiny epizod chybělo to "něco", díky kterému bych při hodnocení jednu hvězdičku přidal. Jak už jsem psal v komentáři k jednomu z dílů, sérii příliš neprospělo ukončení nepřátelství mezi Bobbym a Chuckem, na druhou stranu je fakt, že mě velmi bavily momenty, kdy oba spolupracovali. To by mohla být cesta pro čtvrtou řadu, kterou si určitě nenechám ujít. ()

Kaka

Nejukacanější, nejteatrálnější a nejpromotanější ze všech prvních tří sérií. Potěší rozvoj postav Taylor a cameo Johna Malkoviche v jedné z klíčových rolí v trojce. Celkově je to ale občas dost na sílu a trochu to sklouzává do televizní doslovnosti a naškrobenosti. Některé scénáristické veletoče jsou místy na hranici únosnosti, ale stále je to vcelku inteligentní a hlavně výborně zahraná zábava s několika kousavými a zajímavě přednesenými podněty k zamyšlení. Primárně definice kdo je vlastně ten hodný a kdo ten zlý. ()

Enšpígl

MOŽNÉ SPOILERY : Zatímco první dvě serie jsou "jen" skvělé, tahle třetí je vyslovený scénaristický majstrštyk. Nejsou totiž jen dvě hlavní postavy Bobby a Chuck co táhnou přiběh vpřed. Scénaristi dokázali dát prostor i dalším postavám, ale takovým způsobem, že diváka dění silně rafne a nepustí ani v poslední scéně, protože s tebe udělal zavisláka co chce další dávku. Ten střet Taylor vs Bobby to bude seriálová jízda roku 2019. Wendy se stala fatalkou serie, vypadá křehce, ale když na to přijde jde přes mrtvoly jako ostatní a ještě umě využívá svého vlivu na všechny chlapy v okolí. Mimochodem jsem sám kdo má v hlavě Wendy a Mafeeho ? Tam taky věřím, že scénaristi ještě nenapali poslední písmeka. Mafee zde dostal rovněž svůj hodně dobrej díl. Lara je trošku v pozadí, ale scény ve kterých byla měli pěkný důvod pro dokreslení charakterů nejbližších postav. Bryane jeho zápal a ambice ho dovedl do dalšího vrcholu série a luxusnímu vábidlu na další sérii při střetu s Chuckem. Další postava, které se na začíná propisovat je Kate, taky umí zatočit, podle větru. John Malkovich démonickej a Maruška Šarapovová si pinkla tenis i mimo turnaje WTA. V každým případě boží dílo a na 4 sérii jsou rozehraný partie na snový divácky zážitek. ()