Miliardy - Série 2

(séria)
USA, 2017, 11 h 33 min (Minutáž: 56–60 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Malin Åkerman, Kelly AuCoin, Marko Caka, David Costabile, Nathan Darrow, Christopher Denham, Stephen Kunken, Toby Leonard Moore (viac)

Enšpígl

Doslova učebnicová ukázka, jak se má pracovat s gradací vyprávěného příběhu. Mistrovská práce scénaristy, dramaturga i režiséra. Ten začátek byla zase trošku vzpamatovávačka ze všech nových postav a příběhů, ale jak se to stiskne, tak už to nepovolí. Poslední dva dlíly na jeden nádech. Mé nadšení je rovněž z nové postavy Taylor Myson, kteoru hraje na milimetr přesně Asia Kate Dillon a jsem moc rád, že tvůrci to vidí stejně jako já a kolem Taylor našroubovali docela dost událostí a to je jen dobře, protože podobný typ ženské postavy jsem ve filmech/seriálech snad ještě neviděl. Napochybuji, že v třetí serii její postava bude jedním z klíčových hybatelů děje a zastíný tak partnerky obou hlavních postav. Moc se na Asia těším i v John Wickovi 3, určitě tuhle herečku budu sledovat. Ještě k Paulovi, hraje samozřejmě tu svini velmi dobře, ale přišlo mě že z dílu na díl strašně zestárl. Dávám pět, protože Miliardy baví i když mě neříkají pane. ()

neo93

Válka dvou nesmiřitelných stran pokračuje i ve druhé řadě. Státní návladní za jižní okresek New Yorku se svými oddanými obhájci proti Axovi a jeho krvelačným vlkům z firmy, tak i jeho ještě důležitějším skrytým a loajálním právníkům, kteří stojí na jeho straně. Do popředí se také dostává otec Chucka, Charles, jenž tajně popotahuje za nitky, čímž Chuckovi velmi pomáhá ale zároveň i ubližuje. I když se zdá, že každý řeší své vlastní problémy a je relativní klid, je to pouhý klid před bouří, která zanedlouho vyplyne na povrch. A když se vám zdá, že epizody až příliš pomalu plynou a vůbec nespějí k žádnému vývoji v hlavní dějové lince, tak vás v nezpozorovaném okamžiku zasáhnou přímo do srdce, ani o tom nevíte. Tak neskutečně provázaná a soudržná vyprávěcí struktura se v seriálu jen tak nevidí. Vše, co z každá z postav udělá má svůj určitý důvod, a tím přesně ovlivní průběh celého příběhu. A závěrečná epizoda je jen sladkou třešničkou na tomto velkolepém kolotoči. Nemůžu se dočkat třetí řady. ()

Necrotongue

Druhá sezóna na mě působila prakticky stejným dojmem jako ta předchozí. I ty slabší díly u mě nespadly níž, než na čtyři hvězdičky, protože jsem se skoro celou dobu skvěle bavil. Vyloženě mě těší, že se v seriálu nevyskytuje žádná opravdu kladná postava, takže může téměř neustále docházet k propracovaným intrikám, výlevům cynismu a podobným záležitostem, které způsobují, že se těším na další a další díly. ()

Benedygtus

Snad dokonce lepsi nez serie prvni. Mne tenhle styl maximalne vyhovuje, bavi. Je to napinavy, je to vtipny, nic to neztratilo na svym "drivu" a to klobouk dolu, protoze jsem to uprimne moc necekal. Ohromne prijemni heci (i Taylor uz mam rad), snad vsichni a na spravnych mistech, soundtrack je taky peckovej. Jen to vyvrcholeni teto serie bylo pro me trochu rozpacite, ale i tak se Billions stava mym oblibenym serialem. ()

Kaka

Učebnicové pokračování. Více promotané, s novými a chytlavými postavami, vše tak trochu level up. Ale jednička byla lepší. Soustředěnější na hlavní postavy a jejich motivy a pohnutky. Lépe vyvážená dramaturgicky a se silnějším emocionálním dopadem. Dvojka je příliš moc utržená ze řetězu a to jí úplně neprospívá. Pořád ale sakra chytlavá, promyšlená a na všech frontách famózně zahraná. ()

• Když se Lara (Malin Akerman) vrací s chlapci domů a Chuck (Paul Giamatti) se vrací k Wendy (Maggie Siff) a vzápětí Bobby (Damian Lewis) smaže své hlasové zprávy v Lařině telefonu, slyšíme po celou dobu skladbu „With or Without You“ od irské kapely U2 z jejich pátého alba „The Joshua Tree“, které vyšlo v roce 1987. (Trajektt)