Ferdinand (Fred) Thibault je mladý fotograf v Paříži, který se tak tak protlouká focením turistů. Jednoho dne se v kavárně seznámí s krásnou Claire (Dany Carrel), která se mu představí jako modelka, ale ve skutečnosti je profesionální zlodějka a příležitostná prostitutka. Oba se do sebe rázem zamilují, ale jejich románek naruší jistý Brady (Robert Hossein), záhadný muž (a jak se ukáže, „ochránce“ Claire). Film je adaptací předlohy Jamese Hadleyho Chase But a Short Time to Live a je to po úspěchu Idiota v Paříži pokračování spolupráce režiséra Serge Korbera se scénáristou Michelem Audiardem (a vlastně i Dany Carrell). (Peabody)

fragre

Claire, která pracuje jako profesionální zlodějka pro svého manžela a bosse Bradyho, se seznámí s fotografem Ferdinandem. Má svého zlodějského živobytí dost a ve Ferdinandovi vidí naději na nový začátek, ovšem Brady nechce svou výkonnou spolupracovnici ztratit. V zásadě prostý příběh, u nějž se dá i konec odhadnout, ale kvalitu mu přidává výkon představitelky Claire (Danny Carrel), která svou krásnou zlodějku hraje s vtipem a se šarmen, ale dokáže být i křehká a dojemná. Jen kvůli ní slabé čtyři hvězdy. ()

Martin741

Vacsina ludi - ked sa povie reziser Serge Korber - si ho pamata ako rezisera Piti Piti Pa s istym De Funesom a par ludi si spomenie aj na Idiota v Parizi s este mladym Kamenom Richardom, odborne sa ten herec vola Pierre Richard. No a tu mame dalsi slusny a namakyn film od Korbera ako rezisera. Pribeh je prosty, nechyba laska, a hodne zaberie spolocenska konzervacia. Ale aspon sa konzervuje na urovni, takze spokojnost : 70 % ()

curil

Od této smutné komedie jsem čekal poněkud více. Zvláště při scénáři psaném Michelem Audiardem, Claude Sautetem a režisérem Serge Korberem. Líbí se mi Dany Carrel, režisérova oblíbená už z předchozího společného filmu "Idiot v Paříži", a její kontrast protřelé ženy s Jacquesem Perrinem, nevinným mladíkem. Z kvalitní předlohy J. H. Chase ale nakonec zůstalo rutinní kriminální drama vykoupené dalším kvalitním obsazením (Robert Hossein, Pierre Brasseur). Jako zajímavost uvedu, že režisér Korber po nepříliš velkém úspěchu svých následujících filmů u diváků (mj. i filmů s Louisem de Funésem Piti piti pa a Na stromě), se v polovině sedmdesátých let uchýlil k natáčení pornografických filmů pod pseudonymem John Thomas. ()