Vyšetřující soudce Francois Muller (Jacques Perrin) je odhodlán rozbít obchod s heroinem, který ve francouzském Marseille kvete díky tamní mafii. S pomocí komisaře Inocentiho (Richard Bohringer) se mu daří postupně získávat usvědčující důkazy proti jednomu z místních šéfů podsvětí. Boj s mafií ovšem rozhodně nebude snadný a vyžádá si i své oběti. Film inspirovaný skutečnými událostmi je vyprávěn až reportážním způsobem. (Anthony)

borsalino

Velmi temný film, který mě hluboce oslovil pro své syrové zpracování, bez různých postranních zbytečných epizod. Přímočaře vypovídající snímek zobrazuje věčný boj policie a soudců s chapadly mafie v Marseille. Vynikající výkon podal Jacques Perrin, kterému jsem věřil každé slovo. ()

Flego

Francúzska drsná škola v akcii. Príbeh nekompromisného sudcu na stope drogového zločinu. Jacques Perrin v dobrej forme. ()

charles3

Oproti podobným francouzským a zvláště italským filmům z té doby je Soudce navzdory námětu a hereckým výkonům o třídu slabší. Také se nestává často, aby filmový plakát (československý, vydaný SPF v době kinopremiéry, měl onen "spodní" motiv ještě výraznější) byl zároveň spoilerem a takto brutálně vyzrazoval pointu... ()

• Film se natáčel převážně v Marseille. (Cucina_Rc)