O chladném Štědrém večeru zasáhne malé městečko sněhová bouře, která ovlivní přátelství, vztahy a budoucnost několika středoškoláků. (Netflix)

blazma

Je fakt, že z tohoto filmu na vás nebude dýchat nějaká ta Vánoční atmosféra, nebo kouzlo štědrého dne. Což nejspíš mělo, když vezmeme v potaz že se to děje přesně na Vánoce. Na druhou stranu si taky říkám, že v každých Amerických filmech Štědrý den slaví stejně, velká rodinná večeře tady? Ani prd, což je podivné a zároveň příjemná změna. Sice je divný, že každý chodí pařit přesně na 24. prosince :D ale ok, nějak to překousnu. Příběhy hrdinů, nejsou náročné, ale přitom reálné. Superstár, která hledá trošku normálnosti. Dívka co má sny, jenže kvůli nemoci rodiny je schopná to vše obětovat. Dva mega kamarádi, kteří jsou do sebe mega zamilovaní, ale zároveň nechtějí pokazit to přátelství. Lesbičky, kde jedna to o sobě tají a druhá naopak ne. Všechno to jsou příběhy s kterými se dnes a denně musí vypořádávat spousta lidí i puberťáků. Takže jsem za tento film rád. ()

Deleatur

Uvažoval jsem o vyšším hodnocení už jen proto, že obsazení bylo sympatické a mělo to pár pěkných momentů (tanec tří generací, vyznání na střeše). Ale bylo to moc papírové, vykalkulované (ty multikulturní pašije byly zvrhlost) a především žádná z postav mě nijak zvlášť nezaujala. S výjimkou Paní v alobalu, ale ta stála mimo. // 45% ()

LEGACY

Dokonalý to není, vlastně je to pubertální slaďárna, kde nakonec každý nakonec najde svoji drahou polovičku, ale mě to dnes udělalo tak moc velkou radost, že půjdu na plné hodnocení, protože to byla nejlepší věc, co mě během dnešního blbýho dne potkala. Zamiloval jsem se zde hned do několika postav. Knížka od John Greena se nám dlouhé roky válí na poličce, ale nikdy jsem do ní nenahlíd a možná to bylo dobře, protože jsem k tomuto filmu přistupoval s notnou dávkou pesimismu, každopádně jsem nadchnut. Je to film pro mladé publikum o tom žádná, ale já musím tvůrce pochválit za hromadu věcí. Film je natáčen na skvělých lokacích, dotýká se svými příběhy na mnoha z aktuálních témat a problémů mladý musí čelit, film je překvapivě citlivý a není plný pitomých ohraných hlášek, které už známe nazpaměť. Je to zkrátka Netflix se vším všudy, a to mě potěší nejen na Vánoce, myslím, že si půjdu vyhledat několik z těch skvělých písní a udělám si bezesný večer a tak se nechám trošku unést. Snad mě někdo neukamenuje, když řeknu, že je to pro mě jeden z top filmů tohoto roku, a to nepřeháním ... hodnotím hold subjektivně a naplno let it snow. ()

hansel97

Na vánoční Netflix komedii slušné a méně kýčovité než jiné jejich tituly. Moc tu nefunguje povídkový styl Love, Actually a snaha provazovat příběhy, a to hlavně kvůli jejich nevyrovnanosti. 50% ()

silentname

"Let It Snow" bude jednoznačne najslabším článkom medzi adaptáciami kníh Johna Greena. Viac menej ide o veľmi jednoduchý koncept, kde máme veľmi jednoduché príbehy. Obohatené o čaro Vianoc, čo im dokáže niečo pridať, no nemôžem povedať, že moc. Je to veľká dávka klišé a všetky tieto príbehy už poznáme a vieme ako budú pokračovať. No chceme reálne s týmito postavami aj tráviť čas? Myslím si, že sú tu lepšie postavy a niektoré príbehy majú svoje momentky. Najlepšie časti filmu sú vtedy, keď sa do filmu dostáva komédia. Vtedy sa film dvíha. Ako napríklad návrat rodičov, vyhodený telefón alebo finálne stretnutie s agresívnymi bratmi. To ma dokázalo celkom príjemne pobaviť. Vizuálne je film okey, herecky je to zvládnuté okey. Soundtrack je miestami lepší, miestami slabší. Nemôžem povedať, že sú tam hrozné skladby, no sú tam také, ktoré úplne nefungujú. Atmosféra je príjemne vianočná a jednotlivé vzťahy celkom fungujú. Neviem čo viac mám o tom ani povedať. Je to proste všetko film, ktorý spadá do kategórie okey. Je to celkovo pozerateľné, no nič reálne zaujímavé alebo inovatívne v tom nie je. Neviem čo viac o tom povedať. Hodnotenie: C+ ()

• Natáčení probíhalo od 1. února 2019 do 29. března 2019 v Toronotu, Ontariu a v Millbrook. (SONY_)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)
  • Carla, auto, kterým jezdí Tobin (Mitchel Hope), je Ford LTD Country Squire z roku 1976. (J.F.B.)