Po zmiznutí rodičov žije malá Stephanie (Shree Crooks) v dome sama. Počas dlhých dní sa zabáva a robí všetko, čo jej rodičia počas ich prítomnosti nedovolia. Avšak keď začne noc, všetko sa mení a Stephanie musí dúfať, že sa dokáže skryť pred monštrom, ktoré sa okolo domu pohybuje, a každú noc sa ju snaží chytiť. (Marceloo)

Morholt

První třetinu nudí poněkud protivná holčička v opuštěném domě a v té druhé se k ní přidají rodiče, ale ani to příliš nepomáhá. Sem tam se tu sice snaží něco strašit, ale bez funkční atmosféry je to k ničemu. Až v závěrečné třetině se začne konečně něco dít a to je zase potřeba uznat, že se je na co dívat. Nicméně na tu otravnou hodinu se zapomenout nedalo. 40% ()

J*A*S*M

Za začátku na mě docela fungoval fakt, že divák netuší, co se vlastně stalo, že se ta malá blonďatá holčička ocitla sama doma a chová se divně. Cítil jsem se zaujmutý, byť ricci.s má pravdu, že je to dítko mimořádně otravné. Bohužel zaujetí netrvalo moc dlouho, protože s příchodem rodičů na scénu se snímek stává mimořádně čitelným a předvídatelným. Po hororové stránce slabé, po příběhové nakonec taky, byť potenciál v tom námětu alespoň za začátku asi cítit byl. Proto po něm asi Blumhouse sáhnul. Exekuce ale mizerná. ()

Trevor

Treba povedať, že ak Stephanie nebudete považovať za horor v pravom slova zmysle a pozerať sa na film ako na sci-fi, pravdepodobne si ho podobne ako ja celkom užijete. Film by sa dal rozdeliť do troch častí. Tou prvou, najlepšie zvládnutou je úvod, v ktorom sa malá Stephanie pohybuje po dome sama (ak si odmyslíme mŕtvolu jej brata Paula, plyšáka Francisa a zajaca Mr.Hoopera) a dlho vytvára dojem, že budeme svedkami iného uhlu pohľadu povedzme Vojny svetov. V druhej časti filmu, keď sa K Stephanie vrátia rodičia sa čoraz viac dozvedáme o "nákaze" ktorá postihla Zem. Rovnako táto časť filmu je spracovaná ešte veľmi dobre. Najslabšou časťou je samotný záver a rozuzlenie príbehu, čo za monštrá vlastne ničia planétu. Konečne zúčtovanie Stephanie s rodičmi považujem za najslabšiu časť, aj keď čo sa efektov týka nebol ani záver zlý. Celkovo považujem hodnotenie 45% v čase písania komentára na čsfd za veľmi prísne, myslím že hranica 70% by fim vystihovala lepšie. ()

ricci.s

Nakrútené to nie je najhoršie, ale po atmosfére ani stopy, zľaknúť sa nedá a krvi ani kvapka. Aspoň v závere to trochu ožije a poteší nejakým pekným trikom. Lenže to spomalené tempo bolelo. Navyše za prvú polovicu filmu, v ktorej sa to dievčisko len prechádza po dome a baví sa so svojimi hračkami či rozpráva sama so sebou by som tú hlavnú hrdinku mohol nominovať za najotravnejšiu detskú herečku roka. Fakt by nebolo zlé tento "horor" skrátiť tak o 60 minút. ()

tron

„Žije v lese. Keď sa nahnevá, príde dnu.“ Po jednom z najviac wtf filmov roka (Zimný príbeh) bol Akiva Goldsman zrejme rád, že mu niekto dal pár miliónov na komorný horor s minutážou okolo hodinky dvadsať a s troma hercami (pričom jedným bol sympaťák Frank Grillo a druhou Anna Torv z Mindhunter). Prekvapivo sa zdá, že čím skromnejšie podmienky Akiva na tvorbu má, tým je lepší. Hlavné decko je síce ťapa (Shree Crooks z Toto je náš svet a American Horror Story - Hotel), ale tak zas byť na jej mieste a v jej veku, každý z nás by bol ťapou. Prvá polovica napínavá, temná, pôsobivá. Netušíme, čo sa stalo, ale je nám jasné, že určite niečo pekne hnusné. Potom sa to trochu zlomí a začne sa hrať s odhalenejšími (ale nie úplne odhalenými) kartami a pravdupovediac to na pôsobivosti príliš nestráca ani potom. Troška mi to pripomínalo poviedku Bezpečnostná poistka od Philipa Fracassiho. ()