Wataha

Poľsko, (2014–2019), 14 h 38 min (Minutáž: 38–60 min)

Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska, Magdalena Popławska, Anna Dončenko, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk (viac)

Příslušníci pohraniční stráže jsou zabiti při bombovém útoku v Bukovských vrších. Přežije pouze jeden z nich. Mnoho lidí je odhodláno zjistit pravdu... V šestidílném kriminálním dramatu z originální produkce polského HBO. Snímek Wataha, z originální produkce polského HBO, je příběhem o pohraniční stráži v Bukovských vrších, ale také o místě, které je nositelem zvláštních postojů a chování. Toto kriminální drama začíná bombovým útokem, který zabije příslušníky pohraniční stráže nasazené v Bukovských vrších. Přežije pouze jediný. Kapitán Rebrow (Leszek Lichota) přijde následkem této události o svého přítele i milovanou Ewu. Ačkoli je zmatený, snaží se přijít spáchanému zločinu na kloub a zjistit, kdo za tímto neštěstím stojí. Po pravdě dychtí i jeho nadřízení. Oficiální vyšetřování je v rukou státního zastupitelství. (HBO Europe)

Arsenal83

Kvalitnejší krimi seriál, ktorý sa tak nejak pomaly rozbehne, ale vždy vo finiši jednotlivých sérií slušne zaberie. Tie síce ponúkajú samostatné príbehy, ale nedajú sa pozerať jednotlivo, nakoľko sa vracajú aj staré veci a súvislosti. Seriál veľmi pripomína aj slovenskú Čiaru, hlavne v súvislosti s prevádzačstvom, ale to spracovanie je na vyššej úrovni. Tri série všetko v seriáli vyriešia a ukončia a musím povedať, že práve tá tretia aj v súvislosti až s tou pravým mafiánskym nádychom je najlepšia. ()

Malarkey

V první sérii nekompromisní, depresivní a dost zmatečné drama z ale velice pěkného prostředí polských národních parků na hranici Polska, Ukrajiny a Slovenska. Ještě štěstí, že každá ze sérií má šest dílů, překousnout se to dalo. Druhá a třetí série už za to totiž docela stojí. Postavy jsou pořád poměrně protivný, nepříjemný a otravný, ale ten děj točící se kolem zdejších imigrantů mě začal docela i bavit. První série tak za dvě hvězdy, druhá a třetí za čtyři, dohromady lepší tři hvězdy. ()

Aky

Je to tak 70%. Zpočátku mne velmi zaujalo nahlédnutí do toho, jak se vlastně střeží hranice Evropské unie, připomínalo mi to modernějšího Krále Šumavy a zdálo se to zajímavé. Postupně se však motivy začínaly opakovat, další a další zápletky fungovaly na stále stejných principech, ztrácelo to vynalézavost i tempo. Nicméně příznivý dojem z pohledu na svět unijních pohraničníků, jakkoliv stylizovaný, zůstal, tak tomu trošku přidávám. ()

Marze

Kriminální drama Wataha (slovo znamená smečka) začíná napínavě - příslušníci pohraniční stráže zahynou při bombovém útoku v Bukovských vrších. Přežije jen jediný, pevně odhodlaný zjistit pravdu. V Polsku se příběh stal diváckým hitem loňského roku. Děj se odehrává na východokarpatské území na hranici Slovenska, Polska a Ukrajiny, což je jiné káfe než vraždy u Anděla. ()

kinderman

Zůstalo jen u slibného a zajímavého námětu. První tři díly rozvláčné, se zbytečnými sekvencemi (honička s medvědem), pak začnou mrtvoly málem vypadávat ze šatních skříněk a uspěchaný konec (?), kdy se některé postavy (domlácený Grzywa) nejspíš přesouvají teleportem, to dokonale pohřbí. Pokud bude druhá série, tak už bez mé divácké účasti. ()

Wormboy

KONECNE zly serial z produkcie HBO!!! Wataha nesie vsetky neduhy stredoeuropskej pseudokriminalky s takmer nulovou sancou vybudovat atmosferu, ci divaka prepojit s postavami. Formalne ma Wataha tiez podstatne blizsie k slovenskym nepodarkom tipu Kriminalky Stare mesto, ako ku kvalitnym zahranicnym tematicky podobnym serialom...No a uz teraz som velmi zvedavy ako dopadne jesenny Mamon ceskej HBO. ()

klida

Ač trochu schematická, tak velmi příjemná a vydařená polská šestidílná minisérie, jíž se ze všeho nejvíce podařilo vykreslit atmosféru blat a mlh a neproniknutelných lesů v nejjihovýchodnějším cípu Polska. Škoda, že neexistují titulky, protože moje polština není úplně ideální, ale i tak se to dá krásně zvládnout a ještě poznat místo, kam bych se určitě chtěl podívat. ()

octopuska

Wataha je v překladu balíček. A je to balíček s poměrně třaskavým a nebezpečným obsahem. Rozbalíte ho na pomezí polsko-ukrajinských hranic, kde zločin a korupce svorně kvetou, jak májová louka, protože peníze nesmrdí, ani trošku. Z balíčku vytáhnete, jak pohraničníky udatný, tak ty parchanty zkorumpovaný, prokurátory, agentury a k tomu tu nej chamraď co si můžete přát. Pašeráky, převaděče, uprchlíky, šlapky, šmelináře a jinou fajnovou společnost. Zasazeno do krásné přírody, hodně syrové, civilní a atmosférické. Tohle Pšontci umí podobně dobře, jako všichni severští filmaři. Musím vypíchnout herce, kteří hrají výtečně a některý ty ksichty jsou extra výživný, až se divím, kde to zas vyhrabali a ještě toho krásnýho hafana Usámu. Měla jsem o něj strach, aby ho nějakej hajzl nezabil. Bez něj by pohraničníci byli celkem nahraní, dokázal odhalit pěkná zvěrstva. Neocenitelnej parťák. Hlavní dvojice Viktor a Iga jsou samozřejmě mašlička na balíčku, který rozhodně stojí za to otevřít. ()

kolemjdouc

pro mě doposud neznámý seriál.neobvyklé téma.Ale docela zajímavě natočený.Po evropsku,reálně,bez zbytečných jakoby meziscén,které mají zmást diváka.Vynikající kamera což u mě znamená,že nejsou rozhoupané záběry kdy je evidentní, když je jinde používaná ,že kameramanovi se podlamují nohy tou její tíhou.Mohli si odpustit modrý filtr.V době kdy si kupujeme drahé přístroje dvoubarevné filmy fakt vadí! ()

Renfield

Dobrá, ale přeci jen slabší první série nesmí odradit, tvůrci kvalitu té následující posunuli o slušný kousek výše. Wataha bezpochyby zaujme lokací Bukovských vrchů a samozřejmě nahlédnutím do práce jednotek pohraniční stráže. Navíc nabízí vícero řekněme místních postav, například takový Kalita a jeho pila, či neméně zajímaví obyvatelé odlehlých samot. Právě scény z výše zmíněného patří mezi nejsilnější, vůbec ty z nočních zásahů pohraniční stráže, výborná atmosféra. Co se vyšetřování týče, tam již má scénář rezervy a v podstatě to samé platí i pro herecké výkony, i když Leszek Lichota do role padne, obzvlášť do role poustevníka v druhé sérii. Více u jednotlivých sérií. 80% ()

DaeGurth

Výborný seriál, pochmourný, bez falešného pozlátka a výkřiků, spíš tak tiše plyne. Jako slivovice před cestou temným lesem. V lese žijí vlci. (A oceňuji, že postavy se chovají jako lidé, ne jako vyumělkovaní herci.) A doporučuji dívat se v originále, ten český překlad zní oproti syrovosti originálu opravdu příliš .... měkce, ploše. ()

Rockerman

Renomovaná filmová kritička Mirka Spáčilová to v MF-Dnes doporučovala, ale první díl nebyl zrovna moc přesvědčivý. Uvidíme, co bude dál. Má to jen šest částí, takže se pokusím vydržet, snad se to zlepší. (23.3.2015) Zajímavá minisérie polské výroby, jejíž děj je situován na polsko-ukrajinskou hranici. Řeší se tu hodně aktuální problém. Jednak příliv imigrantů ze zemí bývalého Sovětského svazu a také nelegální vývoz zbraní. Dramatičnost tomu nelze upřít, ale trpí to, řekl bych takovou naší, středoevropskou těžkopádností a to nejen v akčních scénách, ale především v dialozích. Lehce nadpůměrná záležitost má ještě jednu "zajímavost". Všichni tu kouří, jak "sádroví ježci". Vypadá to, že hlavní je si dobře zahulit a ostatní musí počkat. Kvůli velmi nepřesvědčivému konci nemohu dát více, než tři hvězdy. ()

Urukhaj98

S01: Tísnivou atmosférou prolezlá konspirační krimi, jejíž protagonista má nejvíc cool příjmení, jaké kdy nějaký hrdina měl. Nehledě na zjevné produkční kvality ale není zápletka bohužel dostatečně poutavá a alespoň v mém případě se jí nepodařilo mě dostatečné zaháčkovat, abych ve sledování pokračoval. 6/10 ()

Inozuka

Série 1: Řekl bych, že na HBO překvapivě dost průměrná záležitost. Nedokážu úplně přesně popsat, co mě vadilo, ale po celou tuhle sérii jsem měl neodolatelný pocit tupé německé krimisérie střihnuté s některými nepovedenými tuzemskými počiny. Film téměř bez atmosféry s nablblými dialogy a krapet lehce předvídatelnými lotry. Na druhou stranu seriál, i přes vleklé tempo, dokázal jakžtakž udržet napětí a nedovolil jej opustit (o čemž jsem po prvních dvou dílech opravdu uvažoval). Taktéž prostředí a ústřední téma ochrany vnějších hranic EU zůstalo zajímavým až do konce. A vzhledem k dost uchvátanému a zkratkovitému poslednímu dílu, mi nezbývá než zkusit i druhou sérii. PS. Ten ukrajinský šaman vypadá jako někdejší politik Benda starší. ()

stone

Zase jeden ze seriálů, který je nejlépe sledovat na jeden zátah. Zdlouhavé a bohužel i ve finále nějak nedotažené. Po druhé vidět nemusím. ()

JK77

1. Séria: Asi moje prve sklamanie od HBO. Skoda, malo to slubnejsi potencial. Wataha 2.seria bola fajn. Kľudne sa neurazim ak by sa HBO. Europe rozhodli ísť do 3. série. ()

regentor

Wataha alias smečka. Polský krimi-thriller který se odehrává na jihovýchodní hranici je zajímavým počinem polské pobočky HBO. Jistě zaujme aktuálnost tématu , zvlášt v souvislosti s děním na Ukrajině.Je sice obsazen méně známymi herci ale zato se odehrává v prostředí , krajině, která nutně zaujme svou přirozenou krásou. Děj od prvního okamžiku dává tušit, že se nebude jednat o lacinou selanku i když místy se jeví až příliš spletitý či překombinovaný nerad bych v komentáři prozrazoval víc. Určitě doporučuji ke shlédnutí a porovnání s naší současnou tvorbou v tomto žánru. Kdo má tu výhodu, že rozumí originální verzi,ten serial vychutná určitě víc, český dabing je slaboučký a neodráží dějové napětí ani atmosféru. ()

brzozin

Já vám nevím. Námět super, zpracování slabé. To polské mysteriózní poetično prostě nechápu. Zápletka překombinovaná, dialogy strojené a děsně nemotorné, postavy nepřirozené, charakterově málo vyhraněné (možná s výjimkou Rebrowa). Prostě polský film je pro mě španělská vesnice. Zkrátka si s tvůrci nerozumíme. ()