Wataha - Série 2

(séria)
TV spot 1
Poľsko, 2017, 4 h 22 min (Minutáž: 41–57 min)

Dagmara Bąk, Grzegorz Damięcki, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Anita Jancia, Marek Kalita, Andrzej Konopka, Jacek Lenartowicz, Leszek Lichota (viac)

Drama z produkce polské HBO se vrací se svou druhou řadou. Čtyři roky po událostech zachycených v první sérii panují na hranicích nepokoje. Z Ukrajiny do Polska se snaží nelegálně dostat čím díl více lidí a příslušníci pohraniční strážce pracují pod obrovským tlakem. Když je v oblasti spáchána hrůzná vražda, prokurátorka Doboszová (Aleksandra Popławská) je jmenována hlavní vyšetřovatelkou a naplněna obavami se vrací do Bukovských vrchů. Velitel Markowski (Andrzej Zieliński) vládne svým podřízeným železnou rukou a jeho hlášení se těší velké důvěře. Stále ho však pronásledují případy z minulosti. Rebrow (Leszek Lichota), který je v hledáčku policie, se ukrývá v lesích. Snaží se přežít v divočině a zůstává v kontaktu jen se dvěma ze svých přátel - Łuczakem (Jacek Lenartowicz) a Martou (Anita Jancia-Prokopowiczová). Všechno se ale změní, když do jeho úkrytu vstoupí nelegální přistěhovalkyně Alsu (Anna Donchenková). (HBO Europe)

TV spot 1

Marze

Tento profesní román o zločinu od HBO (Wataha znamená smečka) . V Polsku to je divácký hit. Děj se odehrává na východokarpatské území na hranici Slovenska, Polska a Ukrajiny. Mě to moc nezaujalo. Tedy prostředí ano, protože jsem tam byl. ()

Renfield

Od první epizody je zřejmé, že kvalita této série bude vyšší. Tvůrci se poučili z chyb v té první, děj druhé je srozumitelnější, vyrovnanější, rychlejší a vlastně velice aktuální, ono proč toho nevyužít. Nejzásadnější postavou samozřejmě zůstává Wiktor Rebrow, tentokrát již ne kapitán, ale poustevník, tedy jeho ještě zajímavější verze. Děj série se věnuje především jeho příběhu, ten je ovšem propojen i s jinými postavami, proto se zde opět objeví Grzywa, Iga Dobosz, Luczak, či Kalita. Výborné scény jsou opět ty z práce pohraniční stráže, stejně tak vyšetřování u nich, do něhož se samozřejmě zapojí i Rebrow... například silná scéna "čekání na krtka". Skvěle natočena je i jeho první noční akce "na druhé straně" a samozřejmě, setkání s Grzywou, především to v závěrečné epizodě. Ta je bezpochyby dokonalá, děj se dovysvětlí, uzavře, i když... Zpět k setkání, s humorem řečeno jsem si vzpomněl i na Revenanta, jinak výborně natočený souboj a pronásledování. Následující dění již samozřejmě očekávané, přesto scéna se Stínem na mostě opět úžasná. A svého se v poslední epizodě dopídí i prokurátorka, dění v domě ABW velice povedené. Pokud by to takto mělo jít dál, doufám v třetí sérii. A pokud nebude, ukončení je více než dostačující. 85% ()