Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

somnar

Myslím, že se tady naplno ukazuje, že udělat hlavní postavu z nezajímavýho roztržitýho dobráka, kterýmu je hlavní padouch ukradenej, a kouzelnický dějiny jdou kolem něj, byla prostě obrovská chyba. Ve Fantastických zvířatech to k sobě osudově přitahuje jen Grindelwalda s Brumbálem, Mlokovi musí Rowlingová "dopřát" jen veletrapnou romantickou linku, která se zauzlí jedním hloupým nedorozuměním. Nejhorší je, že to celý působí, jako kdyby to psal nějaký fanoušek rodokmenů, a nejvtipnější je, jak to vždycky uhne ke kříšení potterovský nostlagie, jenom když to trochu může. Tu nezajímavou mladou stafáž ale nakonec musí opravdu zachraňovat rozšafnej Brumbál a dokonce i Johnny Depp (!) na své Trump rally. Vymluvilo mi to díru do hlavy. 50% ()

Eliott

Musím říct, že o hodně lepší než jednička, poměrně slušná akce a příběh se opět točí okolo námi známého světa kde se pohyboval Harry Potter a zmiňuje i několik charakterů. Jen škoda, že příběh si opět pojistil pokračování a tím za mě ztratil jednu hvězdu. Nakonec dávám 70% 3 hvězdy ()

Ainy

I když jsem se docela těšila, nemůžu se zbavit stísněného pocitu, který zcela přesně vystihuje citát našeho génia: "nuda, nuda, šeď, šeď". Rowlingová zřejmě ve snaze opět dobýt svět fantazie stejně, jako když před lety stvořila fenomén HP, značně polevila a místo napínavého souboje dobra se zlem z toho vznikla patlanice rodinných pout. Filmové efekty sice efektní, jenomže to ten sakra slabý scénář fakt nemůže zachránit! Většinou usínám u nezáživných projekcí a tady jsem se vrtěla opravdu často s tendencí to při nejbližší příležitosti zalomit na rameni spolusedícího. A to jsem byla s jedničkou opravdu spokojená. Škoda ... Avšak já jsem rozený optimista a občas nepoučitelný, takže se i přes tohle zklamání těším na další díl, jež zvedne ze dna tento příběh jako bájný pták Fénix a vynese ho do výšin. ()

3DD!3

Fašistický antinacista Depp v modrém pokračování prequelu kouzelnické ságy... Místy malinko zkratkovité, ale jinak příjemné. Velkým negativem ovšem je, že Grindelwaldovy zločiny nemohou fungovat samy za sebe. Navazují na tolik linií jak z Potterovských filmů tak Fantastických zvířat, že za svou skromnou stopáž sdělí to jakž takž podstatné. Rowlingové chybí prostor knihy, ve které by mohla dovysvetlit některé berličky. K novým postavám nemáme potřebný vztah a objevují se a mizí příliš rychle. I toho Deppa je ve filmu poskrovnu. Law je fajn, ale neměl prostor se předvést. I přes všechna negativa narativ funguje. Yates by ovšem měl předat režii někomu zručnějšímu. Akční scény jsou nepřehledné a blízké záběrovaní v úvodu je na pěst. Kamera je často vražená přímo v Redmaynově pihatém ksichtě. To vidět nepotřebuju. P.S: Japonská hadice je pekelně sexy. Voldemortovu přehnanou náklonnost nyní chápu. ()

Spiker01

Wizarding world sága s nejpitomějším názvem je tu po dvou letech zas a jak napovídá slabé hodnocení, já se moc dobře nebavil. Tentokrát je to hodně o sympatiích. Přestože většinu původních filmů mám rád a vyrůstal jsem na nich a jedničku Fantastických zvířat jsem si celkem užil také, ač nemám sebemenší potřebu je vidět znovu, dvojka mě chytla až v závěrečném "souboji," který není nic objevného sám o sobě, ale aspoň dojde na pár alespoň trošku zajímavých zvratů. Herecky mě tu bavil pouze samotný Grindewald a Brumbál, Law i Depp jsou cool a věděl jsem, že jestli to může nakopnout, tak oni..to by ovšem museli mít výraznější role. Hlavní tu jsou totiž mí neoblíbení Eddie Redmayne a Katherine Waterston, vyloženě iritující Ezra Miller (v dalších dílech bude bohužel více) a Dan Fogler, jehož skřeky a imbecilní momenty mě iritovaly už minule. Velice slabá skvadra, při jejímž pomyšlení, že nás to čeká ještě třikrát, mě teda vůbec netěší. A také si nemyslím, že je úplně moudrý krok, aby tolik dílů točil jeden režisér (už od HP5). Propříště už prosím změnu, Yates už z toho nic pořádného nevykřeše. ()

NinadeL

Pokračování Fantastic Beasts je vcelku stylový film. Na pohled moc pěkný, veškerá ta předválečná estetika a kostýmy okořeněné o ty čarodějnické prvky jsou oku lahodící. Ale drama je to poněkud líné, Mlok a zvířata nehrají prim, Grindelwald se objevuje jen v několika málo minutách... Nějak se nepodařilo dodat do těch vycizelovaných obrazů život. ()

Nevka

Ať se mi nikdo nesnaží namluvit, že ten film je dělaný primárně pro fanoušky... V kině jsem byl se skupinou +20 fanoušků (přičemž já jsem jeden z nich), a spokojených nás bylo opravdu jen velmi málo. Film je totiž až k uzoufání nudný, a prakticky nic se v něm neděje. Přijdete do kina na film, který někde začne, přičemž po nějaké době zase skončí. V průběhu se tak nestane prakticky nic zajímavého, protože pomrknutí na fanoušky jsou veskrze "dementní" (jinak se to říct nedá), nebo prostě nedávají smysl. Ať už chování jedné nejmenované profesorky, Brumbál učící OPČM (což se tvůrci snaží vysvětlit tím, že mu to na chvíli zakáží), použití kouzla Accio na živého tvora, a celkově celé závěrečné odhalení. To si Rowlingová vycucala z prstu neuvěřitelným způsobem, a dost pochybuji, že by pro to měla nějaké rozumné vysvětlení. Sama tak v průběhu filmu podkopává sebou skvěle vybudovaný svět, který nás okouzlil v sérii HP a v prvním díle ukázal potenciál svého rozšíření. Na druhou stranu je třeba Deppův Grindelwald jako záporák vybudovaný pečlivě, a jde z něj strach minimálně stejně, jako z Voldemorta. Charakterový vývoj se navíc daří i u Queenie, která se vyvíjí logickým směrem, a nepostrádá z hlediska zajímavosti smysl. Postava Brumbála pak vypadá více, než nadějně (Jude Law je ve své roli skvělý). Jednotlivá zvířata jsou značně v pozadí, ale jejich přítomnost zajišťuje alespoň nějakou zábavu (hřivoun, hastrmanec, hrabák). Na závěr si dovolím říct, že by si někdo měl uvědomit, že skupina školených bystrozorů se určitě nenechá zabíjet jen tak (bez toho, aby se bránili). Nad tím, co dokáže Mlok s hůlkou oproti mnohem zručnějším kouzelníkům zůstává rozum stát. Být to samostatné, na nic nenavazující fantasy, asi bych šel o hvězdu výš. Takhle jsem z toho jen více unavený a zklamaný. ()

D.Moore

To jsem nečekal. Po předchozím filmu, který se mi tak líbil, přišel druhý díl od naprosto stejných tvůrců... A je o tolik horší. Nuda, známé postavy, na nichž mi najednou jaksi nezáleželo, a nové postavy, které na tom byly dost podobně, jejich plytké dialogy, akční scény bez větších nápadů a lákadla jménem Johny Depp i Jude Law jen pramálo využitá. Zatímci předchozí film odhalil nové kapitoly harypotterovského světa a příjemně ho rozšířil, tenhle ho akorát podivně zamotává. Dvě a půl. ()

Davies182

50/50, protože magie světa Bradavic a celkově návrat kouzel, jmen a míst z Harryho Pottera jsou sice super nostalgickým soundtrackem pro mé uši, ale když je to celé vlastně jen o povídání (jako kniha by to bylo úžasný) a chybí velké akční scény, tak mě to už holt tolik... nebaví! ()

pepo

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa zaradí medzi tituly, ktoré budú obecenstvo rozdeľovať. Militantní fanúšikovia Pottera ho budú brániť zubami nechtami a diváci s triezvym uvažovaním budú v rozpakoch. Tým nechcem povedať, že nový počin Davida Yatesa je nejaký pr úser. Iba nie je tak dobrý akoby chcel byť. Silné filmárske remeslo je totiž ubíjané prílišnou seriálovosťou, slabým ťahom na bránu a podivne podanými zvratmi (trojnásobná flashbacková vysvetlovačka pôvodu jednej kľúčovej postavy je úplné dramaturgické zúfalstvo). Aj tak ho však treba vidieť, pretože sľubuje veľké veci do budúcna. Možno odídete sklamaní, no (naivne?) verím tomu, že tvorcovia pre nás majú prichystaní úžasný príbeh a bude chybou jeho druhú kapitolu vynechať. Fanúšikovských slabučkých 7/10 ()

Tom_Lachtan

Za mě docela povedené pokračování, které sice trpí syndromem prostředního dílu (i když... Děsí mě, že jich mají připraveno víc, než tři). Nové postavy se docela povedly a narušují bandu autistů z původního filmu. Ano, má to spoustu problémů, vystříhat 40 minut by filmu docela dost prospělo a závěr je telenovela na kvadrát, ale na mě většina emocí docela fungovala, pokud v nich tedy nefiguroval(a) odporně bezpohlavní kredenc, jehož nedostatek charismatu byl nejspíš znát i i o dva kinosály vedle. Největší zklamání pro mě ale byl nedostatek zločinů, které název inzeroval a místo nich přichází jeden efektní prch a řečnění. Ale chápu, podtitul Zločinné řečnění by asi tak dobře nezněl. ps: Zpětně vzato, mě neskutečně štve, jak odporně megalomanské magické kousky někteří předvádějí, neboť by měli být vyhraženy pouze nejlepším kouzelníkům, ideálně ve vzájemné interakci, viz souboj Brumbál kontra Voldemort ()

Xmilden

Druhé díly Warnerům občas nejdou. Nebo chcete-li dejme tomu pomyslné prostřední. Minulé seznamování s kouzelnickým světem 20. let 20. století nedopadlo nejhůř. Druhý díl měl tedy jasný úkol, posunout děj významějším směrem kupředu. Postavy jsme si minule očíhnuli, takže nyní je potřeba přesně stanovit jejich ukotvení. Máme zde na jedné straně Grindelwalda a pomalu ale jistě se nám začíná formovat na druhé straně Brumbál. Připomíná to trošku Star Wars, kde jsme sledovali před 20. lety události, u kterých byl znám výsledek, nikoliv však cesta. Bohužel u Fantastických zvířat se druhá část dosti vleče. Potterofilové budou určitě výskat nadšením nad všemi těmi odkazy, ale průměrný divák, který doma nemá ve skříni kouzelnické pláště, hůlky či jiné čarodějnické rekvizity se bude minimálně celou prostřední 90 minutovou část nepěkně ošívat nudou. Zkrácení by filmu prospělo. Ta svižnost Jedničky zde zkrátka není. Depp jako hlavní záporák zaslouží pochvalu. Bohužel to není jen o něm. 50% ()

Arbiter

Snímek láká zejména na tři roviny: je tu akcent na tezi, že pokud se k jinakosti stavíme nenávistně, plodí to jen další nenávist a vyzývá, abychom se naopak z jinakosti radovali. To je myslím pro daný žánr nejpovedenější rovina. ___ Za druhé jsou tu poutavé backstory jednotlivých postav (figurek), zasazené do neodolatelně nostalgického světa čar a kouzel (hrací plochy). Snímek ale selhává samotným pohybem těchto figurek po dané hrací ploše. Já například chápu, že J. K Rowling dostala skvělý nápad zajímavou postavu A dostat do zajímavé situace B a v důsledku toho projít změnou k velezajímavému stavu C. Jenže samotný ten pohyb A prostřednictvím B do C je strašně nevěrohodný. ___ Třetí rovinou snímku je snaha o analýzu a popsání anatomie zrodu zla. Zde Rowlingová selhává naprosto a zmůže se jen na povrchní a nefunkční konstrukce, které prozrazují jen to, kde jsou její scénáristické limity. ()

darkrobyk

FZ temní, což je dobře, protože události, které se dávají do pohybu, nevěstí nic dobrého. Vize druhé světové války dokresluje celkovou pochmurnost budoucnosti, která už nebude to, co bývala. Rowlingová cílí na první čtenáře svých knih, a tak se ocitáme ve světě dospělých, pro dospělé. Bláhovci, co vzali děti do kina. Ty chudinky nemohly ani tušit, co se na plátně děje. Roztomilá zvířátka (včetně mláďat hrabáka) naštěstí neovládla plac, jejich místo zaujala drsná smrt. Ani dítě nebude ušetřeno! Však funebrácký povoz již čeká před domem. Nagini si ještě užívá podobu člověka, Mlok neví, kde mu hlava stojí, a drak z pekla se chystá sežehnout Paříž. Brumbál se užírá lítostí nad nenaplněným vztahem s Gellertem, ten si místo něj našel jiného... Protože se nejedná o samostatný film, ale součást pentalogie, je tak na pokračování FZ nutno nahlížet. Ano, dialogy, ale mě nenudily. Hastrmanec se noří do hlubin, fénix se právě zrodil a já se těším na další díl. ()

lesumir

Po skončení projekce jsem přemýšlel nad tím, co se tam vlastně odehrálo. Mám pocit, že vlastně nic. Že je to úplně zbytečný příběh za 200 milionů dolarů, ve kterém... co? Vlastně nic. __ Ale i tak se mi to líbilo. Mám rád svět JKR a všechny ty kouzla a libůstky mě berou. ()

Jamal

První třetina byla příliš zdlouhavá, pár scén bylo zbytečných, snad proto, aby se představili postavy a také pro diváky, kteří neviděli jedničku. Film nabral na obrátkách, jakmile se objevili staré, známé Bradavice s Brumbálem kterého ztvárnil charismatický Jude Law. Film měl šmrnc a i skvělého záporáka Johnyho Deppa. Z hlediska kvality herců bylo pokračování daleko lepší než jednička. I díky tomu, že příběh není uzavřen a některé scény jsou lehce předvídatelné dávám spíše 3 než 4 *, ale je to na 70% a oceňuji, že je tam méně scén ala Pokémon - Chyť je všechny :). ()

CrypzzXD

Chápu, že si tvůrci snaží připravit píseček na další tři pokračování, ale nechápu, proč bych jim kvůli tomu měl odpustit, že mě nechali sedět v kině bezmála 140 minut, během nichž si J.K. Rowling akorát honí pisatelské ego? Prostříhat do půlhodinového úvodu třetího dějství a zbytek uschovat před světem... Tvůrci se nás však snaží zahltit tunou prázdných sequelů s nudným a mdlým vizuálem a hromadou nezajímavých či dokonce naprosto zbytečných postav. Jednička byla svým způsobem nostalgickým návratem do světa kouzelníků, kterému nechybělo svižné tempo, napětí a gradace příběhu, ale to všechno Grindelwaldovým zločinům zoufale chybí. Co se castingu týče, Depp s Lawem jsou více než v pohodě, ale Ezra Miller, je (nebojme se to říct nahlas) jedním z dalších castingovým omylů (Flash v JL). Jsem skutečně zklamaný, ale nemám srdce tomu dát stejné hodnocení jako Ohnivému poháru nebo Princi dvojí krve. Tyhle kousky jsem protrpěl víc :-/ To však nic nemění na tom, že z Yatese se nám pomalinku stává jeden z největších rutinérů Hollywoodu a bylo by tedy na čase přenechat režijní otěže někomu jinému. 5/10 (Harry Potter Saga: HP1 5/10 HP2 6/10 HP3 8/10 HP4 2/10 HP5 9/10 HP6 4/10 HP7.1 9/10 HP7.2 7/10 FB1 7/10) ()

Fiftis

Tento film má neuveriteľné diery. Tak v prvom rade neviem ani čo bola hlavná pointa filmu. O čo išlo v tomto filme? Názov je Grindelwaldove zločiny, ale nezdalo sa mi že to je hlavným dejom filmu. Ani jeho dolapenie. Dokonca ani neviem, kto bol v tomto filme hlavnou postavou. Rozoberalo sa milión vecí. Taktiež sa opäť aj táto séria zvrhla na teenage film, kde naši starí hrdinovia z Harryho Pottera sú tu puberťáci, ktorí riešia svoje vzťahy a mladé lásky. Credence absolútne zbytočná postava, ktorá tu len hľadá, kým vlastne je. Neurobí vo filme absolútne nič. Minimálny priestor pre mladého Dumbledora. Ale za to zistíme, že je to celý čas skrytý gay, čo ani tak nieje prekvapivé keď to píše najväčšia liberálna sviňa Rowlingová. A neodpustím si ani poznámku, že táto séria sa volá "fantastické zvery" a práve tie sú po stránke technickej absolútne nedoladené a oku odpudzujúce. V Potterovi boli všetky sci-fi príšery uveriteľné - tu sú ako zo 70.rokov, kde všetky splodil sám lietajúci Falco z Nekonečného príbehu. Tento diel vyzdvihuje len čarovná atmosféra a kvalitní herci. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)