Všetky cesty vedú do Ríma

• Česko Všechny cesty vedou do Říma (viac)

Maggie vezme dceru Summer na výlet do Itálie, aby ji dostala co nejdál od jejího problematického přítele. Maggie zde potká svou dávnou lásku, Lucu. Jeho matka se chce dostat do Říma a Summer zase zpátky do New Yorku. Ukradnou proto Lucovo auto a dobrodružná cesta může začít... (TV Prima)

hansel97

Nechápu to špatné hodnocení! Jasně, není to žádný hlubokomyslný kousek hodný Oscara, ale je to jeden z nejpříjemnějších filmů, jaký jsem za poslední dobu viděl. Vážně si nedokážu představit, že by někomu mohl vadit tak, aby dal odpad, ale dobrá. Ten příběh je jednoduchý, ale jako celek je film vtipný a dokonale využívá nádhernou italskou krajinu a kulturu, která u mě tedy tak nějak automaticky je hvězdičkou navíc. Herců je málo, ale perfektně si vystačí, mezi SJP a Raoulem chemie naprosto funguje a unesená babička Claudia Cardinale je taky skvělá. ()

silentname

Toto sú asi filmy, ktoré mi vedia maximálne zapasovať do mojej nálady. Nebudem tvrdiť, že ide o špičkové dielo, ale "All Roads Lead To Home" je podľa mňa veľmi príjemné pozeranie so sympatickými hrdinami a trošku klišéovitým príbehom, ktorý sa ale dá celkom ľahko sledovať a človek chce vedieť kam sa to vyvinie. Plus musím povedať, že má film veľmi príjemný soundtrack. Všetko čo predpokladáte, že sa udeje vo filme, tak sa reálne naozaj stane a dá sa to predpokladať od A po Z. Ale na druhú stranu chcete vidieť postavy, aby sa ku svojim cieľom dopracovali a dostali ste ten romantický happy-end, ktorý takéto filmy asi aj potrebujú. Ak máte radi filmy tohto typu (ja osobne mám), tak si ho užijete podľa mňa tiež. Hodnotenie: B ()

vesper001

Tak moc jsem se těšila, že se zas jednou pokochám pohledem na svůj milovaný Řím a kdovíproč si myslela, že to bude něco jako Woodyho poetické římské povídky. Pche. Věčné město je tu jen v epizodní roli, Claudia Cardinale by měla žalovat šminkovače, hadrobiéra a česače, protože vypadá jako čarodějka z chaloupky na muří nožce, co ztratila žebřík, růžovovlasá dcera je fracek k pohledání, ovšem když se člověk podívá na matinku, nediví se. Pan Božský je tupá vepřová hlava, jako romantická komedie to v žádném případě nefunguje a jako road movie jakbysmet. Vidět a rychle zapomenout – anebo radši nevidět. ()

Aljak

Ejha, no to bola riadna slabota - od biedneho scenáru, cez excentricky nudné postavy až po "okázalú" pointu. Jeden z tých filmov, na ktoré do týždňa zabudnem a ako spomienka na neho zostane jedine tak tento komentár. Mohli sa s tým lepšie pohrať, lebo potenciál to malo odosť vyšší. Ale tak aspoň zopár scénok a zvratov bolo obstojných, tak aspoň tá jedna hviezdička, keď už nič iné. ()

castor

Mnohé seriálové ikony, které si zajistily neochvějnou pozici na jednom projektu (Sarah Jessica Parker je typickým příkladem) to s přechodem na velké plátno mívají obtížné. Většinou jsou jejich pokusy nevzhlednou a beztvarou hmotou, která po divácích moc nevyžaduje. Ale ani příliš nedává. I tady je humor docela očesaný, nápad chybí jakbysmet, ale Parker nevypadá tak unaveně jako jinde a ani se příliš nepitvoří. Takže se to dá zvládnout. Navíc ta Itálie… ()

• Úsloví: „Všechny cesty vedou do Říma,“ v původní citaci znělo takto: „Mille viae ducunt hominem per saecula Roman.“ Pochází z doby římského císařství a původ rčení bývá vysvětlován takto: Římané měli svůj „pupek města“ (lat. umbilicus urbis) na místě pomyslného středu Římské říše a sbíhaly se k němu veřejné silnice vedoucí různými branami do Říma. (sator)