Osamělá

• USA The Confines (viac)

Během své první směny odhalí nová pracovnice ostrahy děsivé tajemství, které číhá v útrobách chátrající budovy. S nervy na pochodu musí čelit skutečným i imaginárním démonům, zatímco si ze všech sil snaží uchovat zbytky zdravého rozumu. Děsivý příběh se odehrává v průběhu jedné noci, kdy nápadně krásná žena Julia Streaková nastoupí jako nová pracovnice ostrahy ve společnosti, jež vlastní zchátralý komplex kdysi luxusních bytů. Tam se seznámí s Cooperem, příkrým členem ochranky, který jí má dělat parťáka. S postupující nocí začne budova ožívat a sadisticky si pohrávat s Juliinou myslí. Je to ale budova, Cooper, nebo zdejší tulák, kdo ji skutečně terorizuje? Touha zjistit pravdu zavádí Streakovou nebezpečně hluboko do útrob chátrajícího komplexu, kde odhalí jeho děsivé tajemství... že kdysi sloužil jako centrum, v němž byly zneužívány a zanedbávány tělesně i mentálně postižené děti. Jejich duše se tam stále svíjejí v mukách a požadují, aby každý nevítaný host zaplatil to nejvyšší vstupné... do objektu s číslem popisným 451. (Cinemax)

SeBig odpad!

Doprdele co jsem si to zas pustil? Navíc úplně zbytečně, leč sem chtěl vidět něco jinýho pod stejným názvem achjo, tak se do toho dáme. Užvástaná nána si hraje na Noc v muzeu (i to byl větší horor) celej film tam brečí s baterkou a začne se něco dít až samozřejmě na konci, ale je to levný a směšný. Plot twist na konci byl sice hustej, ale co z toho, když to stojí za hovno. ()

tron

„Nezabudni si uniformu. To je najdôležitejšia časť tejto práce.“ Mám podobné horory rád. Dievča stráži rozľahlú budovu so svojráznym parťákom. Noc, vypadávajúce kamery, vonku búrka a dnu mal byť pocit bezpečia, ale nie je. Niečo je tu s nimi. Nehrá sa na gore ani CGI, ale na pomaly budovanú atmosféru a strašidelné scény. Nie je to budúca klasika, na to je scenár príliš štandardný (hoci finálny twist ma dosť prekvapil, nečakal som to) a asi neobsahuje nič, čo by vás nejako enormne zaskočilo, teda až na spomínaný koniec. Prostredie obrovskej stavby má však rozhodne niečo do seba a niektoré scény sú dosť nepríjemné a mrazivé, čo je v horore vždy brané ako plus. Dosť mi to pripomínalo Last Shift s Julianou Harkavy. (Že je to Jason Patric som vôbec netušil. Nech je mu Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah ľahká.) ()

malylada

Dva hrdinové si vjíždí do vlasů, spolupráce mezi nimi je těžká a děj se odehrává ve starém nedostavěném komplexu. Velmi se mi u tohoto filmu líbilo, že pracuje na napětí, atmosféře od samého začátku a těšil jsem se, kam to celé směřuje. Bohužel poté co hrdinka nalezne zapomenutou léčebnu, tak tvůrcům dochází nápady. Duchařské scény jsou průměrné, není nic co by mohlo zaujmout a nakonec dostanu závěrečnou pointu, kdy si člověk řekne, cože? Opravdu tak logický vratký, dementní konec úplně zazdil super začátek.......5/10 ()

Morholt

Sem tam se ukázala slušná atmosféra opuštěného domu a Louisa Krause mi jako hlavní hrdinka docela vyhovovala, ale to je tak všechno. Aby film se strašidelným barákem mohl fungovat, je potřeba přidat něco navíc. Mátožné a často zbytečné bloudění po chodbách s občasným nefungujícím zjevením není to pravé ořechové. Nehledě na to, že když někdo točí film čítající víceméně jen dvě postavy, chce si to dát s nimi trochu práce. Samotný závěr s pointou mi pak přišel trochu navíc a do celkového pojetí mi vůbec nazapadal. Jeden z těch nepovedených filmových debutů. 30% ()

JASON_X

Těžké hodnocení. Film začíná vcelku uspokojivě, jako průměrný tříhvězdový mozkovýplach s omletou zápletkou, s jednou sympatickou a zajímavou holkou a s jedním arogantním pitomcem, kterého máte od první chvíle chuť mlátit do hlavy paličkou na maso (samozřejmě tou kovovou stranou). Postupně ale děj klesá víc a víc ke dnu scénáristického šílenství a demence, no a když už je opravdu nejhůř a vy si říkáte "no odpad! tomu nedám jen proto, protože už jsem viděl/-a ještě větší sračky", tak vám tvůrci naservírují vcelku dobrou pointu, která předešlé scénáristické peklo rázem vrhne do trochu jiného světla... No ale to už je pozdě, protože vaše divácké utrpení je ještě čerstvé, vy rezignovaně čumíte na titulky jako bluma a říkáte si: "Stála mi ta předchozí hoďka něco za to?" No, mně tedy ani ne. ()