Schneider vs. Bax

• Holandsko Schneider vs. Bax

Nájomný vrah Schneider dostáva zákazku presne v deň svojich narodenín. Jeho cieľom je spisovateľ Ramon Bax. Po ubezpečení, že bude z akcie späť do obeda a stihne pomôcť svojej manželke s prípravou oslavy, Schneider zákazku prijme. Tým sa spustí séria ľstí, bizarných náhod, zlých načasovaní a draho vykúpených omylov. (Film Europe)

Enšpígl

Alex je naprostej mazák a genius podivností. Krom totální originality a nehorázně neortdoxního humoru mně fascinuje i jeho výběr interiéru, stejně jako u Borgmana je i tady středem dění krom velmi bizardních postav dům a jeho okolí v tomto případě bažiny a to je celý, pár herců a jupijajej motherfucker můžeme točit a pekelně se bavit. ()

Vančura

Výborný film, který mě hodně bavil. Sedlo mi obsazení, skvělá kamera, zajímavé lokace, originální humor (pohrávání s více žánry) i velké množství dějových zvratů. Občas se mi tam sice vkrádala menší nuda a trochu jsem tam postrádal nějaký hudební doprovod, který by podle mě umocnil atmosféru (film je trochu překvapivě zcela bez jakékoli hudby), ale jinak za mě super (děj má mj. perfektní rozuzlení - přesně takové, jaké jsem si přál). Mimochodem je to pravděpodobně vůbec první holandský film, který jsem v životě viděl (nepočítám-li různé mezinárodní koprodukce), což mu v mých očích jen přidává na zajímavosti. ()

MightyHal

Film kterému neskutečně prospívá "chladná" režie, ve stylu že tu je minimum hudby a typických komediálních trop. Díky tomu si divák může užít sice suše podanou, ale díky tomu neskutečně vtipný a absurdní příběh o dvou zabijácích postavených proti sobě. No a více asi ani nebudu říkat, jen to že film ve mě vyvolal několik hlasitých smíchů a celou dobu jsem jedné z postav fandil a užíval si gradující napětí a absurdní humor. Jo, není to film pro všechny, ale pokud vás baví suchý absurdní humor, tohle je film pro vás! ()

Rob Roy

Velká holandská stylovka od mistra artových podivností Warmerdama, který si opět střihl velkou a výbornou roli. Na rozdíl od Borgmana má Schneiderův duel s Baxem blíže k tradičním žánrům a přišel mi uživatelsky pohodlnější (pozor, neznamená lepší). A jako několikrát každý rok si musíme zase povzdechnout proč něco takového nevznikne i u nás (už se k tomu ale snad pomalu blížíme). -- Bio OKO, festival Weird Europe. ()

easaque

-3* po tomto filmu můžu říct, že jsem shlédl režisérovu veškerou dosavadní filmografii, takže jsem na něj od teď odborník ;-). Jeho stylizaci mám rád a ani tímto kouskem se nevymanil ze zajetých kolejí. Na jeho typickém absurdním humoru tu vše drží pohromadě i se rozpadá. Možná to rozporuplně zní, ale jinak bych to nedokázal popsat. Na můj vkus až přespříliš náhod a nezodpovězených odpovědí v příběhu, takže i když jsem se bavil, tak nemůžu dát vyšší hodnocení. Ale už se těším na další Warmerdamovský úlet ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()