Po letech studií se do Arizony vrací za svým otcem Noblem Adamsem jeho syn Tom. Tou dobou však začíná kraj sužovat parta pěti desperádů, uprchlých z vězení. V jejich čele stojí nelítostný Stillwell, zvaný Rudý Jack. Po sérii vražd, loupeží a po únosu malé dívky Mary vyrazí po stopě banditů šerif Lane, doprovázený otcem a synem Adamsovými. Po napínavém stopování se pronásledovatelům podaří bandity dostihnout. V přestřelkách je zabito několik banditů, ale i šerif Lane a při zatýkání Stillwella je smrtelně zraněn i Noble. Nezkušeného Toma čeká souboj s protřelým a ke všemu odhodlaným Rudým Jackem... (oficiálny text distribútora)

Cervenak

Solídne napísaný, natočený a zrežírovaný televízny western, ktorý sa z nejakých dôvodov kedysi dostal aj do našich kín. Tempo nie je nijako závratné a dialógov je viac než obvykle, ale keď už nastane akcia, je patrične ostrá. Poteší výrazný zloduch s podaní Scotta Wilsona. 7/10 ()

sud

Paradoxní je, že v 80. letech byly TV westerny mnohem kvalitnější, než ty natočené na velké plátno. "Mrtvý nebo živý" je skvělý western o mužích, kteří pronásledují bandu zločinců. Zní to fádně, ale až tak to fádní není. Je to drsná podívaná ve které uvidíme i některé scény, které bychom od klaďasů nečekali (postřílení lovců odměn, otec vyčítá synovi, proč útočníka nezabil). Kris Kristofferson je drsnější než jindy (jeho Noble Adams v žádném případě není čistě kladný hrdina) a proti němu stojí tvrdý mormon Stillwel Scotta Wilsona. 80. léta tomuto žánru nepřála. Nenatočilo se jich mnoho a když ano, pak jich byla spousta nekvalitních a právem zapadly. Z těch kvalitních a nejznámějších osmdesátkových - "Silverado" je vlastně spíše pocta klasické kovbojce a "Mladé pušky" nadhledem překypující zábavou pro teenagery. Avšak "Mrtvý nebo živý" (a stejně tak třeba "Osamělá holubice", nejlepší western 80. let) je drsným a realistickým vyprávěním, které dávají tušit, že nějak takhle to na divokém Západě mohlo vypadat. 85%. ()

LiVentura

Kdyby se točili takové tv filmy častěji, myslím, že by jiných nebylo třeba, nízký rozpočet ještě nemusí znamenat nízkou úroveň, zvlášt, pokud se jedná o western.!!! ()

anderson

TECHNICKÁ POZNÁMKA: Tento televízny western sa začiatkom 90 - tych rokov dostal aj do našich kín. Dnes som si ho po peripetiách s distribúciou kúpil na DVD. No a napriek tomu, že bonusov som sa nedočkal, príjemným prekvapením pre mňa bola česká zvuková stopa na ktorú FILMHOUSE umiestnil pôvodný český kinodabing FSBarrandov (r. ZDENEK SIROVÝ). (19.5.2009) ()

Orlau32

Western, ale málo akční. Něco tomu chybělo. Nikoliv herecké výkony, ale myslím si, že dialogů bylo málo a když, tak to bylo takové nicneříkající. Bandu pronásledovat a přitom ji mít na mušce a nestřílet, se mi zdá v té době absurdní ! (Byť se jedná o právníka a muže zákona). ()

Rakosnicek77

Maximální spokojenost :o) Na tomhle filmu jsem byl už jako malej kluk, snad ještě za totáče. Je to přesně můj styl filmu a westernu, který mne baví. Kris Kristofferson je tady za frajera, jako herce ho mám hodně rád a tak jsem si to opravdu užíval. Na 5 to není, westerny od Leoneho jsou prostě o level výš. ()

Martin741

Dalsi nudny western bez tempa, a navyse s planymi dialogmi, Kris Kristofferson /Tajny agent Jack T./ bol pomaly az zbytocny. Vsimol som si aj Davida Huddlestone-a /Dva Vytecnici, Jdi na to, Breakheartsky Prusmyk, Big Lebowski/. Kulisy su plane, pribeh je len dalsia nudna zivacka. Jo, scenar je napisany obstojne, to jo. Proste westerny v 80. rokoch bol mrtvy zaner, tento film na tom nic nezmenil, pokial viem : 40 % ()

majo25

Naozaj veľmi poctivo natočený western, ktorý iba v niektorých prípadoch pripomína televízne spracovanie a skôr sa približuje normálnym kinowesternom. Charizmatický Kristofferson ako nemilosrdný stopár banditov je skvelý a neprvoplánový príbeh s dopredu nepredvídatelným dejom drží nitku napätia veľmi dobre. Naviac, je to točené vo veľmi solídnych exteriérových lokáciách, podchytené dobrou hudbou. Až v závere sa o slovo hlási druhá línia príbehu s rozoberaním socialnych vzťahom, typická pre televízne filmy. ()

jefff

Kvalitní western z osmdesátých let, který vás zaručeně nudit nebude. Kris Kristofferson je na roli jak dělaný a lehce mu ji uvěříte. Musím uznat, že na koni jezdí výtečně. V hlavní záporné roli se objevil Scott Wilson a i ten předvádí maximální výkon. Mě se Mrtvý nebo živý moc líbil a překvapil mě svým kvalitním zpracováním i hereckými výkony. ()

ArdathBay

Nejlepší slovo, kterým bych film shrnul je poctivý. Charizmatický záporák, ještě charizmatičtější Kris, výborně se hodící soundtrack, velmi dobrá kamera ( na televizní film ). Mrtvý nebo živý není ničím výjmečný, ale já jsem SYAS :). ()

Vaklaf

Na tomhle westernu jsem byl jako malej v kině a pamatoval jsem si z něj jen to, jak měl hlavní padouch schovanou malou pistolku v holínce. A musím řct, že ten padouch - Jonh Stillwell - byl prostě výbornej. Ale i ostatní postavy byly fajn. I když je děj je dost jednoduchej a přímočarej - pronásledování zmíněnýho Stillwella a jeho kumpánů z vězení - tak jsem si to náramně užíval a byl fakt spokojenej. ()

Matli

Na Westerny moc nejsem, pokud to není stará dobrá klasika. Nebylo to špatný, ale dobrý taky ne a Kris to nezachránil, ikdyž se snažil. 37% ()

strikeman

Nechápu zdejší nižší hodnocení a připojuji se k výstižné chvále v komentářích. Kris Kristofferson je velmi charismatický herec a je vidět, že pro western byl stvořen, což určitě souvisí i s jeho druhou profesí country muzikanta. Poctivý a celkem depresivní drsný western - a takové já rád:-) ()

Kakho-oto

Výborný western, který strčí do kapsy spoustu slavnějších snímků tohoto žánru. A nic na tom nemění ani to, že jde o TV film. Profesionální zabiják, jeho syn a šerif proti čtyřem mormonům, kterým stojí v čele všehoschopný fanatik Stillwell. Po Stillwellovi pátrá i banda pobudů toužící po finančních odměnách. Asi jsem milovník hudby k westernům a dobrodružným filmům: i v tomto filmu je výborná. ()