Andrejův bručounský přiměje svého syna, aby na rok odcestoval a podrobil tak své city k Nataše zkoušce, na což ona zprvu přistoupí. O šest měsíců později překvapí Nikolaj svou rodinu vyznáním lásky k Soně, s níž by se rád oženil a odmítl tak dědičku jistého jmění Julii Karaginovou, kterou mu vybrali rodiče. Ironií osudu se Boris, který nadále udržuje poměr s Helenou, také zajímá o Julii, ovšem jeho matka by si přála finančně výhodnější sňatek s Andrejovou sestrou Marjou. Po zvláštním setkání s Andrejovou rodinou má Nataša pocit, že ji nemají rádi, a když ji Helena seznámí s přitažlivým Anatolem, je obzvláště zranitelná. Takřka by podlehla jeho kouzlu a utekla s ním, kdyby jí Pierre včas neinformoval o tom, že má Anatol v Polsku manželku. Nataša je zničená, ale Andrej se již vrací do Moskvy a stále ji miluje. (Filmbox)

Necrotongue

Tady byl rozdíl mezi Rusy a Brity, o kterém jsem psal v předchozím komentáři, jasně patrný. Hon na vlka pojali tvůrci jako typický "foxhunt", když si vzpomenu na provedení stejné události ve filmu Svéráz národního lovu (v představách Fina Haapasala), je to jako sto a jedna. ()