Juliana sa v neutrálne zóne zoznámi s novým odbojárom – Wyattom Priceom – avšak čoskoro je na úteku a pomoc hľadá u Tagomiho. Japonci testujú atómovú bombu. Joe Blake je vyslaný na diplomatickú misiu do San Francisca. Kido si najme nového seržanta. Nicole Dormer prichádza do New Yorku, aby viedla novú propagandistickú kampaň. Smithovci zápasia s následkami Thomasovej smrti. (Arsenal83)

Cheeter

Z úvodu třetí série jsem poněkud rozpačitý. Sice slibuje zajímavé zápletky, ale celkově byla epizoda taková mdlá. Pevně doufám, že se to s přibývajícím dějem zlepší a že toto byla jenom nutná daň za další děj. ()

Wysch

Chviličku trvalo, než jsem si zvykl na tempo vyprávění. Přeci jen jsou to skoro dva roky od druhé řady, a proto člověk možná i trochu ocení, že se investuje trochu víc času do znovupředstavení ústředních postav (jen Tagomi to měl trochu osekané). Potěší ale fakt, že představení figur na plátně není doslovné a zbytečně rozmáchlé. Začíná to tedy celý sice pomalu a měl jsem chvílema co dělat, abych se nepodíval na hodiny, ale třetí řada TMitHC už ve svém prologu chytá za příslovečný kulky a naznačuje, kam se seriál vydá (psychika a rebelie??). ()

honajz2

Závěr druhé série skvěle uzavřel skoro všechny dějové linky a pokud tam do té doby dočerpal z Dickovy předlohy, musí se teď tvůrci sakra snažit, aby vše udrželi aspoň na podobné úrovni. Tady to ale bylo dost rozporuplné. Je to delší než obvyklá epizoda a taky je to znát, akorát ne v dobrém. Atmosféra tomu stále funguje, o postavy se stále zajímám, ale vše, co se zde rozehrává, působí zatím jak nastavovaná kaše. Třeba se to ještě rozjede, tohle byl vyloženě rozjezdový díl, načrtávající všechny nové dějové linky, ale zatím je to slabší. Na to jsem ale byl připravený, takže pořád se zaujetím čekám, co bude dál. Slabé 4* ()

Luk Skywalker

Pomalý rozjezd, ale nevadilo mi to. Už jsme se posunuli v tom, že se o alternativních či paralelních realitách ví a dá se mezi nimi cestovat, což teda v knize takhle nebylo, ostatně teď už je to celé o (z)vůli autorů seriálu, neboť kniha je zcela vyčerpaná (kromě zmínky o kolonizaci vesmíru). Nové (reálné) postavy v jiných historických úlohách mohou být zajímavé. ()

Necrotongue

Být to epizoda jiného seriálu, určitě bych hodnotil čtyřmi hvězdičkami a postěžoval bych si na pomalé tempo a možná i slabší akci, jenže je to Muž z Vysokého zámku, já hodnotím vždy subjektivně, takže je to za pět kousků. Tempo bylo opravdu pomalé, ale to už k tomuto seriálu jaksi patří, akcí se také nehýřilo, ale bavil mě každý rozhovor a tvůrci hned v první scéně odstranili důvod k mé stížnosti na to, že nedošlo k patřičnému vývoji zbraní, pánové Heckler & Koch evidentně zapracovali. ()