Čierny komunistický odboj očakáva nacistickú inváziu. Kido nájde svojho syna. Helen je nútená rozhodnúť sa, či zradí alebo nezradí svojho manžela. Juliana chystá svoju pomstu. (Arsenal83)

SzotekCZ

Je opravdu škoda, že byl konec takto odfláknutý. Řekl bych že minimálně jeden další díl by si to zasloužilo, protože po opravdu skvělém budování světa a atmosféry během čtyř sérií přišel uspěchaný a nedořešený konec. Tvůrcům kec, že si to musíme domyslet, absolutně nežeru - je to prostě jen výmluva, jak příběh ukončit a nevyřešit hromadu otázek. Škoda, protože až na tento díl si i poslední série držela kvalitu těch předchozích. ()

Foltest

Jasně, spousta věcí mohli filmaři ve finále zvládnout lépe, přesto ale nemůžu říct, že by bylo nepovedené. Možná snad bylo potřeba více času na ukončení opravdu všech linií, ale je to opravdu nutné? Jakože přijde mi, že všechno, co nutně potřebovalo být ukončeno, ukončeno bylo. Muž z vysokého zámku byl prakticky ságou Johna Smithe, a jeho linie byla ukončena prostě dokonale. Jeho dialog s manželkou těsně před vykolejením vlaku nebo jeho závěrečný monolog před Julianou, vždyť to bylo prostě úžasné. Právě díky tomuto velmi dobře zvládnutému vyvrcholení i závěrečnou epizodu ccleého seriálu hodnotím kladně. ()

Bertram.W odpad!

Scéna, kdy se Černošský komunistický (sic) odboj nabourá do vysílání televize, připomínala ze všeho nejvíc Rumburakovo vysílání v Arabele. V životě jsem se nesetkal se seriálem, kde by nastal po dlouho držené výborné linii sešup do takové trapnosti. Ona celá čtvrtá řada už byla poznamenána tím, že nejspíš nějakým portálem přicestovali čas od času sovětští poradci z 50. let a vkládali průběžně do jinak stále dobře fungujícího scénáře svoje scény s "ČKO", ale pořád se na to dalo koukat. Tenhle závěr, to bylo ovšem dno. ()

Eleanor05

SPOILERY! Ještě větší fail v rámci poslední epizody celého seriálu, než měla Hra o trůny, a to už je co říct. Spousta věcí zůstala naprosto nedořešena a ty, které se dořešily, skončily divně, zkratkovitě. Jak dopadla linie s BCR? Nebo linie s Childanem? Jak to, že lidé z jiných dimenzí přicházeli nadšeně do rozbombardovaného, poválečného světa? Jak to, že našli vchod? Jak to, že ho nikdy nenašli, až dosud? Komu svěřila paní Smithová dcery? Jak vnímaly, co se stalo rodičům? Proč Smith říkal manželce, že neví, jak zastavit genocidu, když byl vůdce? Kido si zasloužil velkolepější závěr, byť by třeba neskončil živý. Jak se Abendsen dostal z vězení k tunelu? Jak mohl bez vůdce tak lehce skončit "nazi svět", když stačilo, aby na jeho místo nastoupil jiný esesák? /// Tyto a mnohé další nezodpovězené otázky jen svědčí o tom, jak moc se tvůrci snažili narychlo seriál ukončit. A po shlédnutí celé závěrečné, velmi slabé série jsem opravdu ráda, že The Man in the High Castle nebude dále pokračovat. ()

sepp

To odvolání útoku bylo hodně lame. a ti "nově příchozí" (jo, páni hollywoodští scénaristi, chápeme) už byl vrchol. Všrchno předtím bylo ale skvělé, tak dávám průměr. ()