Lietadlo vracajúce sa s členmi futbalového tímu stroskotá na opustenom ostrove. Zachráni sa iba časť posádky, s klesajúcimi zásobami jedla a pitnej vody však počet preživších klesá. Pri uvažovaní, ako sa zachrániť a ako si obstarať potravu, čoskoro všetci zistia, že pud sebazáchrany je v mysliach niektorých zakorenený tak hlboko, že sú kvôli nemu ochotní vykonať čokoľvek. Naozaj čokoľvek... (baclajean)

Malarkey

Vlastně jsem chtěl koukat na úplně jiný Eden. Když jsem ale viděl ty záběry z fotbalu a následně pád letadla, říkal jsem si, že vydržím a uvidím, co se stane. No...a stalo se přesně to, co jsem čekal. Nejdřív jsou ti všichni nejchytřejší, pak se tu všichni chovají jak hovada. No a pak je konec. ()

LIVINGDEAD

30% Film je bohužel psychologické drama o mezilidských vztazích mezi členy fotbalového klubu. A takové filmy mne neberou. Těšil jsem se na pád letadla a uviděl jsem jen levné sekundové záběry. ()

castor

Sexy dobrodružství šlehnuté pořádnou dávkou napětí a nečekaných zvratů? Nečekejte! Na hřišti se poplácávali po zádech, tady brzy neznají bratra. Návrat fotbalového týmu letadlem se mění v drama o základních instinktech a touze přežít. Respektive by se jím rádo stalo. Jenže stavět na nijakých základech se moc nedá. Všechno je uspěchané, z přátel se stávají neomalená hovádka jen po pár dnech, přesto tvůrci s ničím zajímavým nepřijdou. Namísto vykreslení osudů zbídačených trosečníků tady máme marný pokus o psychologické drama, u kterého jen můžeme přemýšlet, kdo se choval víc absurdně: tvůrci nebo postavy na plátně? ()

kingik

Ocitli se v ráji, ale byli v háji. Hned zkraje je záhodno upozornit, že tvůrci se zřejmě nechali velmi volně inspirovat služebně starší drámou "Přežít". Havárie letadla a sportovní tým představují styčné body. A hory vystřídal neznámý ostrov. Ale pojetí se záhy liší. Zatímco ragbisté spolu vzorně v Andách spolupracovali, sem tam své kamarády pojídali, fotbalisté nemají vůbec ustálené mravy, chovají se prasácky a podrážejí se jak můžou. Divák tedy čeká, komu z přeživších hrábne nejdřív, nebo kdo si bude chtít zásoby, pěkné holky a nevím, co ještě, urvat pro sebe. Není komu fandit. Herecká omladina byla záměrně vybrána tak, aby na diváka působila maximálně nesympaticky, a to i ve chvílích, kdy se někdo chtěl chovat spravedlivě, rozumně, hrdinsky, nebo jakkoliv kladně. A to je plus filmu. Ano, rozbíjení spolupráce sportovního týmu, který na hřišti vždy táhl za jeden provaz, bylo podáno bez skrupulí. Smysl pro fair play byl krásně potlačen. Dalším plusem byl casting. Maníci správní nesympové, dvě holčiny rajcovní, divákům musí dvojka Jessica Lowndes a Leore Hayon imponovat. Erotické scény s nimi jsou slabé, ale jsem za ně rád, neboť jim výslovně doporučuji, aby se příště plazily jen a pouze po mně. Pro českého diváka je raritou, že se ve filmu objeví "Vendulka utěšitelka" Eva Jeníčková, která zde má za manžela trenéra týmu Jamese Remara. Oba se však zdrží jen na mžik, než zahynou. Nejméně propracovaný byl na filmu scénář. Nejde jen o to, že možnost nezmapovaného ostrova je v současnosti takřka vyloučena, hůře se i věří, že na ostrově není žádná fauna, tedy možnost obživy, až na výskyt bobulí, které kdosi naznal jedovatými, postavy se často chovají divně, což ne vždy se dalo přisuzovat stresové situaci a provázejí je i divná úmrtí, jedna z holek se neuměla rozhodnout, který muž je pro ni a pro její vagínu ten pravý, hygiena byla tabu, přesto všichni vypadali ok atd. Ani režie nebyla úplně prvotřídní. Debutující Shyam Madiraju se sice snažil být originální, ale současně se mu povedlo z filmu udělat něco, co osciluje mezi "Přežít, "Modrou lagunou" a "Trosečníkem", přičemž místy je film protkán příjemně drastickými scénami a má větší spád, než všechny mnou jmenované filmy. Emočně je film trochu plochý, ale řada scén je fakt povedených. Nate Parker, který si zahrál ve filmu černouška Slima, je také autorem námětu a spolu se známým režisérem a producentem Jaume Colletem-Serrou si řekli, že splatí dluh žánru a to tím, že namísto jednotlivce vrhnou na opuštěný ostrov početnou skupinku trosečníků, kteří v rámci přežití používají unfair postupy a taktiky a neštítí se ničeho, co by jim pomohlo přežít. Kdyby vás ale na filmu vůbec nic nezaujalo, třeba ani malebnost ostrova, příjemná kamera, či technicky vyšperkovaná zvuková stopa, můžete čumět Jessice Lowndes na prsa, zadek a obdivovat její perfektní vlasový styling. Trosečníkům zdar! 70% ()

ARI50

Každé ztroskotání nehoda krize mezi lidmi a přežití je svině co sám pekelník připravil protože tady začíná zkouška jak moc mezi sebou se znáte a jak moc chcete všichni přežít, skvělé místo skvělý herci mělo to být masakr ale je tam menší smutné drama chválím. ()

Morholt

Pád do moře letadla plného čutálistů přežije patnáct lidí, kteří uvíznou na malém ostrově. Netrvá to dlouho a všichni se začnou chovat jako hovada, což by se mělo připsat vypjaté situaci s nedostatkem vody a jídla, ale bylo to spíš proto, že všichni zúčastnění byli idioti. Nesympatické a hloupé postavy se tu bezdůvodně tloukly, uzavíraly frakce, vyšukávaly (byly tu i dvě holky) a tak podobně. A protože to byli fotbalisti, občas utrousili cosi o důležitosti týmu, na což stejně všichni kašlali. Že byli všichni neustále oholení a učesaní asi ani nemusím dodávat. Malé plus zaslouží prostředí, ale jinak bída. 10% ()

JohnCZ

Fotbalisti žuchnou s letadlem u neobydleného ostrova. Nemají co jíst, nemají co pít, ale nejvíc povyku je, když mají kde smočit nebo když jim moře vyplaví kopačáky. No prostě fotbalisti. Pak jim pomalu, ale jistě konečně dojde, že maj teda asi docela problém a začnou se chovat jako zvířata... to vše v rozmezí 10 dní lol. Tupej film, s tupejma postavama, tupým nevěrohodným dějem a tupým uspěchaným koncem. ()

kaylin

Ale jo, na malém prostoru se jim povedlo rozehrát docela dobré drama, které má místy dokonce i neočekávané zvraty. To není na takový film úplně málo. Postavy jsou dobré a vy chápete jejich motivace a skutečnost, že taková situace snadno povede k tomu, že se některé mysli vyšinou. Kdo přežije? A přežije někdo? Drsná otázka. ()

Aljak

Taká moderná adaptácia Goldwingovho veľdiela "Lord of the Flies" (Pán múch). Hodnotenia dosť nízke, ale podľa mňa to veru nebolo najhoršie, hoci potenciál to malo ešte o kus vyšší. Tvorcovia sa však v konečnom dôsledku nemajú za čo hanbiť, aj keď niektoré situácie boli zbytočne tak umelo zveličené a v konečnom dôsledku prehnané. Čo sa týka postáv, tak to bola možno najväčšia slabina celého filmu, aj keď tá pôvodná kostra Pána múch bola v podstate zachovaná. Je to tak na hrane 3 a 4*, ale keď vidím ako je relatívne nadpriemerný film takto slabo hodnotený, tak to zaokrúhlim smerom hore. ()

zette

Je to sice tak trochu odflaknute, hlavne po technicke a pribehove strance, ale divat se na to da s prehledem. Ac v malem casovem horizontu, je zajimave sledovat chovani jednotlivych postav. Vdecne tema, ktere jde natocit lepe, presto jsem se nenudil. ()

FritoleXx

Filmů o trosečnících je velmi málo a ještě míň jich vzniklo v posledních deseti letech. Kdybych to měl ještě zúžit, tak absoultní minimum jich za něco stojí a Eden mezi ně nepatří. Příběh sleduje členy fotbalového týmu + pár lidí okolo, kteří ztroskotají na ostrově a víc než o přežití jde o jejich psychologickou stránku. Což by nebylo zlé, ale ubírá to na uvěřitelnosti. Naši hrdinové totiž místo průzkumu ostrova a snažení se najít jído raději hrají fotbálek na pláži. Když už se tedy uráčí něco dělat, tak si film hraje s myšlenkou, že se z člověka v takové situaci stává zvíře. Ano, to je nejspíš pravda, ale za 10 dní když nikdo nehladoví? Holky navíc mají po celou tu dobu nejspíš stále své Schauma u sebe a většině chlapů nenaroste na xichtě jediny chlup. A třešnička pak je, že se celou dobu jen perou a hádají o jídlo z letadla, ale že by někoho napadlo zkusit chytit rybu? Ne, to je napadne až když jídlo opravdu dojde... Jednoduše ten film je jak nějaká povrchní představa naivního velkoměšťáka, který v životě neviděl špínu a šamponek dle něj zůstáva šamponkem i když je v ohrožení života. ()

666Carnage

Sociální drama na ostrově kde se semel hromada věcí během deseti dní bez jídla. Nebylo to tak špatné jak jsem čekal. Chování některých jedinců je teda naprosto nesmyslné a to co říkají taktéž ale malý ostrov, málo jídlo, dvě holky a X kluků dělá svoje. 50% ()

Prochy38

Já bych řekl, že jde o celkem povedený survival s docela sympatickým obsazením. Hromada neokoukaných obličejů, od dvou koček, přes sex symboly v chlapském podání, ale jak by jinak asi měli fotbalisti vypadat. Jako takto dobré. I milé vidět J. Remara s E. Jeníčkovou v mini roli. Psychologická hra začíná. A i když se to může zdát absurdní, ono 10 dní s minimem zásob a vody.... kdekomu může hrábnout v hlavě. Ale nikdo nedokáže říct, jak by sám v takové situaci fungoval. Na pokraji života a smrti. Mně se to hooodně líbilo. Suprově zahrané. Možná to chtělo malinko víc do hloubky jednotlivých charakterů, ale nevadí, víc jsme se soustředili na akci jako takovou a mně to sedlo... ()

Hapretor

Čekal jsem vlastně příběh jako ve filmu "Přežít", ale na sluníčku a pláži ... místo toho jsem koukal na vyběhané, našampónované, namachrované a úplně debilní "teen" osoby ... pokud by se nějaká skupinka ve snaze přežít na pustém ostrově opravdu chovala takto, tak by nejspíš nepřežil nikdo a jen bych jim to i přál ... byli mi nesympatičtí všichni už od začátku ... a pak mě tou debilitou tak nudili, že jsem u toho málem usnul ... by mě zajímalo, jak by se v takové situaci zachoval pan scénárista ... když si to představuje třeba takto ... úplně jak z dementama ... proseděná nuda ... ()

MickeyStuma

Lacinější verze příběhu literárního autora Williama Goldinga, který byl také zpracován do filmu pod stejnojmenným názvem „Pán much“ (1990). Takže i zde jakoby se tvůrci, ohledně protagonistů příběhu, drželi hesla: Zoufalá situace si žádá zoufalé věci. Každý z přeživších novou situaci po letecké katastrofě, po psychologické stránce, pojme jinak, a tak se vzájemné vztahy vyvíjí, jak se vyvíjí. Naprosto unylý scénář ve své nevýraznosti pojmout dramatické chvíle spořádaně, a hodně často i v logice, ztrácí celý koncept na zajímavosti a filmové zábavě. Je to film jak z produkce Disney Channel, kdy je jedno, co se děje, hlavně že se něco děje. Psychologie prostě nefunguje, takže to všechno vypadá, že všichni jen nesmyslně blbnou, jak v nějaké televizní survival reality show. Tohle se hodí skutečně jen pro doplnění televizního programu pro chvíle divácké nudy při špatném počasí. Než tohle, tak opravdu lépe zhlédnout, nebo si alespoň připomenout, onen výše zmíněný film „Pán much“ (1990), kde vše funguje několikanásobně lépe. ()

Mamlas

Tým fotbalistů se zřítí a pár přeživších uvízne na ostrově. Nemají moc jídla ani pití a navíc jsou to fotbalisti (myšleno mentálně nevýrazní jedinci zaměření zejména na pokřikování, pobíhání, kopání do míče a poměřování ptáků). Zdroje se zužují a oni se začínají různě profilovat, paktovat, vznikají konflikty. Spolupráce jim fakt moc nejde a tak zejména vlastní vinou odpadávají jako mouchy. Pod tlakem se také většina z nich (ne všichni) postupně stávají spíše primitivními zvířaty, kterými ale vlastně celý život byli, jen omezeni společností. (55%) ()

baclajean

Príbeh mohol byť oveľa oveľa pútavejší, nápad i výber prostredia tomu vskutku nahrávajú. Nestalo sa, herecké výkony taktiež neboli žiadny top, zato niekoľké situácie nútia človeka zamyslieť sa, no a záver, záver to všetko posunul nad priemer. ()

Nick321

Mám svůj limit, pokud mne film do 20 minut aspoň trochu nezaujme, dál se nedívám. Jednu * dávám jako možnost toho, že se mohu mýlit. Viděl jsem lepší filmy o trosečnících. ()

mato331

Holt, pud sebazáchovy je sviňa. To máte tak, jedného dňa si letíte lietadlom spolu so svojimi kamarátmi, keď tu zrazu, lietadlo sa nedohodne s gravitáciou a vy sa ocitnete kdesi v najväčšej riti sveta a rýchlo si uvedomíte, že to bude vy, alebo oni. Zo začiatku vám to príde nemysliteľné, no nemysliteľné sa rýchlo stane až príliš skutočným a vy odrazu držíte svojmu kamarátovi pri krku nôž. A prečo? Pretože máte málo zásob a ten sukin syn vám ich kradol. Niektorí však stále veria, že sa z toho dostanú a tak vám zabránia v 'spravodlivom' treste a tadá, máme o zábavu postarané. Týmto činom vás totiž na smrť urazili a tak sa s niekoľkými ďalšími, názorovo spriaznenými kamošmi, presuniete na druhý ostrov, kde vám už načisto jebne a stanete sa neobmedzeným kráľom ostrova, na ktorom nie je pitná voda ani zdroj potravy a celkovo má štyroch obyvateľov. Nakoniec sa vo vašej nekonečnej vypatlanosti rozhodnete rozšíriť svoje impérium a napadnete umiernených kolegov, ktorí zostali na pôvodnom ostrove. Tí však majú nečakane vychcaného vodcu, ktorý vám natrhne prdel a potom, čo po neúspešnej dobyvačnej výprave zdrhnete do džungle, jeho skupinu nájdu záchranári a vy tak konieckoncov zvíťazíte, pretože získate plnú moc nad oboma ostrovmi a ak vás nezvrhnú albatrosy, tak tam budete vládnuť až do svojej smrti, ktorá bez vody príde až nečakane rýchlo. ()