Karel Gott v operetě

(relácia)
Hudobný
Československo, 1982, 45 min

Přehlídka slavných operetních árií ve skvělé interpretaci zlatého hlasu z Prahy. Karel Gott je nejvýznamnějším českým zpěvákem populární hudby druhé poloviny 20. století. Přes pět desetiletí ho němečtí diváci označovali lichotivým přívlastkem „Zlatý hlas z Prahy". Narodil se 14. července 1939 v Plzni. V mládí se toužil stát malířem. Když nebyl přijat na UMPRUM, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během učňovských let se věnoval své druhé velké lásce – hudbě a zpěvu. V roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků. Na pražské státní konzervatoři studoval operní zpěv u prof. Karenina (žáka ruského pěvce Šaljapina)... V osmdesátých letech vystupoval Gott ve vrcholné formě nejen v Československu, ale také v bývalém Sovětském svazu stejně jako jinde v Evropě, zvláště v Německu, v zámoří i v Asii. Svůj repertoár rozšířil od popu přes „lidovky" až po upravené skladby klasické hudby a operety. V jeho podání mj. uslyšíte vstupní píseň Danilla z Lehárovy Veselé vdovy, Vás ženy jsem líbal rád z Paganiniho téhož skladatele, píseň Jima Kanyona z Frimlovy Rose Marie, Paridův soud z Offenbachovy Krásné Heleny, Sučongovu árii Své srdce tobě dám z Lehárovy operety Země úsměvů a píseň Šándora Barinkaye ze Straussova Cikánského barona. (Česká televize)

otík

Karel Gott si zazpíval operetní árie, které mu uváděli Nelly Gaierová a Josef Bek. Společně s Gottem zazpívala hvězda československé operety Pavla Břínková, dále vystupovala baletní skupina v choreografii Josefa Koníčka. Hudbu nahrál Pražský studiový orchestr s dirigentem Milivojem Uzelacem. Hudební režie: Svatopluk Rychlý. Pořad, kterým si Karel určitě splnil sen zpívat operetu, ale jinak pro diváka nic moc extra zážitek, Karel hodně škrobený, pěvecký dobrý, ale tohle není jeho parketa. Průměr. ()

NinadeL

Kašírované výstupy "zlatého hlasu z Prahy" na téma "výběr z operet" (!!!)... co může být strašidelnějšího? Karel Gott do operety nikdy nepatřil, jeho publikum operetu nezná a nevyhledává ji. Přesto v roce 1982 tento nápad prošel a na nesmysl z pera Aplta přispěchal Hudeček a katastrofa byla na světě. Nic nepomohla účast skutečné legendy Pavly Břínkové, ani nechtěně komické výstupy Nelly Gaierové po boku Pepíčka Beka. ()

bohemia_regent

Karel Gott se marně snaží překonat logopedický handicap, ty nečisté sykavky prostě nejde přeslechnout. Možná je to následek nějakého zákroku, který měl za cíl estetickou úpravu zubů, těžko říct. Ale ani kdyby se zmíněný problém nekonal, na dvě hvězdičky by to stejně nebylo. ()

vlcekmirek

Za mne dobré. Vzpomínka na dětství a krásné árie. To průvodní slovo bylo sice dost křečovité, ale kvůli tomu jsem se na to nekoukal. ()