Der Knabe mit den 13 Vätern

všetky plagáty
Západné Nemecko, 1976, 13x60 min

Réžia:

Tomáš Fantl

Vladimír Menšík, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Lubomír Kostelka, Jiří Císler, Zdeněk Kryzánek, Vladimír Matějček, Brigita Hausnerová, Jaroslava Adamová, Karel Augusta, Svatopluk Beneš (viac)

Kdesi v ospalém hnízdě v Rakousko-uherské monarchie se narodí malý chlapec, což by nebylo nic zvláštního za předpokladu, že matka nebude za 13 měsíců vdovou. Brzy začnou kolovat zvěsti o otci dítěte a drby a vzrušení způsobuje mnoho podezření mezi slušnými občany vesnice. Chlapec je rychle odveden z vesnice a zažívá pozoruhodnou odyseu. Skončí s mnoha údajnými otci pod různými jmény, stává se předmětem zmatku a intrik. Po bouřlivých událostech, které chlapce zavedou do různých společenských tříd, se konečně vrátí do své domovské vesnice a tam vyhraje svou velkou cenu. (sator)

Prubner

Stejně nechápu, proč ty seriály ČT nekoupí. Hráli v nich převážně čeští herci a práva určitě tak drahá nebudou. Akorát dabing by byl problém, protože většina těch herců už je po smrti. Ale mohli by to dát s titulkama, mně by to nevadilo. ()

sator

Seriál "Chlapec se třinácti otci" vznikl v Československé koprodukci s německou televizní společností ZDF podle knihy moravského rodáka Alexandra Roda. Kdesi v ospalém hnízdě v Rakousko-uherské monarchie se narodí malý chlapec, což by nebylo nic zvláštního za předpokladu, že matka nebude za 13 měsíců vdovou.Brzy začnou kolovat zvěsti o otci dítěte a drby a vzrušení způsobuje mnoho podezření mezi slušnými občany vesnice. Chlapec je rychle odveden z vesnice a zažívá pozoruhodnou odyseu. Skončí s mnoha údajnými otci pod různými jmény, stává se předmětem zmatku a intrik. Po bouřlivých událostech, které chlapce zavedou do různých společenských tříd, se konečně vrátí do své domovské vesnice a tam vyhraje svou velkou cenu. Dotaz : v 80letech byly realizovány s ČSR Unterwegs nach Atlantis (Připoutejte se, letíme nad Atlantidou )​ a Knabe mit den 13 Vätern (13 tatínků jednoho chlapce) v obou seriálech hraje slavná plejáda tehdejších českých herců. 1-Byly seriály někdy vysílány u nás ? 2-nestálo by za úvahu je českým divákům představit ? Česká televize tyto seriály nevysílala, jelikož na ně nemá platná vysílací práva. V tomto ohledu se obraťte na Národní Filmový Archiv. Přesto že Československá televize tématicky zajímavý seriál koprodukovala a hráli v něm v hlavních rolích tehdejší české filmové hvězdy, nikdy seriál nekoupila a neodvysílala. ()

topi

O tomto zapomenutém seriálu z produkce tehdejšího západního Německa jsem se dozvěděl díky dokumentu "Film o filmu : Bouřlivé víno", ve kterém Vítězslav Jandák vzpomíná na Vladimíra Menšíka, že souběžně s filmem Bouřlivé víno natáčeli i tento seriál. Moc rád bych ho někdy viděl, herecké obsazení je velmi lákavé, největší problém zřejmě budou vysílací práva. ()

• Seriál vznikl v československé koprodukci s německou televizní společností ZDF podle knihy moravského rodáka Alexandra Roda. (sator)
  • Přestože Československá televize tématicky zajímavý seriál koprodukovala a hráli v něm v hlavních rolích tehdejší české filmové hvězdy, nikdy seriál nekoupila a neodvysílala. (sator)