zdepapepa

Ono v zásadě to není nic světoborného, žánrové/časosběrné video- nebo audio- medleys vznikají každým dnem. Už ani ne po třech minutách to dostává svému názvu, v češtině mě napadá jen "když pejsek s kočičkou vařili dort", v tom dobrém, ale hlavně i ve zlém. Je hezké, jak to diváka vtáhne a udrží při sledování, podobně jako když se na příslovečnou žábu vařil hrnec s vodou od vlažné až k vařící. I když je to jen na úrovni průměrné creepypasty, kreativita a znovusledovatelnost (zhruba jedna) tam je. Z žánru "family-friendly, gets disturbing later" je to ale pro mě jedno z těch lepších děl zejména kvůli tomu, že se projednou nejedná o dětský pořad a že se z toho nikdo nesnažil vytěžit peníze zbytečným pokračováním (v době psaní textu). ()

T-pack

Zhruba, co byste čekali od Adult Swim a jejich bloku infomercials. Je navíc celkem snadný dekódovat, jak se stalo, že zrovna tohle video bylo virální. Průřez parodií na všechno možný, především ale na sitcomy od sedmdesátek až po devadesátky, vážně znepokojující scény a song, kterej už nedostanete z hlavy. A zatímco video sbírá hvězdičky především za humor, 11 minut je na takovej vtip příliš dlouhá doba a proto se pobavený úsměv eventuálně změní v křečovitý úšklebek. Proto taky nedávám plnej počet hvězd. Na druhou stranu humor vyprchává právě zhruba ve chvíli, kdy to začne bejt prostě bizarní, takže jedna emoce vystřídá druhou. Za ten WTF?, za ten Na Co To Kurva Právě Čumim Mám Přestat Nevím moment si Too Many Cooks zasloužej vysoký hodnocení. Nikoliv nejvyšší, protože pořád jde jen o náhodný skeč, ale pořád dost vysoký, jelikož ukazují náznak něčeho divoce, divoce znepokojujícího, vedle čeho bledne závistí kdejakej psychologickej horor. Právě pro tu unikátnost humoru v kontrastu s nevídanou divností – v jakym jinym snímku tohle totiž najdete? ()

HellFire

Aneb co by se stalo, kdyby se zbláznila úvodní znělka k sitcomu. Geniální podivnost, která byla údajně vytvořena jako joke, aby televizní stanice vyplnila slot v brzkých ranních hodinách. Netrvalo dlouho a tahle epizodka se stala hitem, když k televizním přijímačům zasedali zhulení a opilí studenti a nestačili se divit. ()

SOLOM.

Pro někoho to měla být zábavný sestřih parodujících titulních sekvencí, ale já se rovněž musím přiklonit na stranu těch, které ta úvodní melodie neskutečně srala. Šílené to bylo jen co je pravda, ale teprve od chvíle, kdy začal řádit ten vrah. Do té chvíle jsem myslel, že vypnu zvuk anebo rovnou celé video. Přehlídka ksichtů není zrovna to, co bych musel vyhledávat. Naštěstí se to obrátilo k lepšímu, černý humor zlepšil atmosféru a párkrát jsem se i zasmál. Každopádně podruhé to už vidět nemusím.50% ()

• Závěrečné titulky odhalí, že každý ze 67 zúčastněných herců hraje postavu se skutečným jménem. Pouze osm jmen není variací na Cook. (HellFire)
  • Úvodní znělka trvá 10 minut a 46 sekund, zatímco samotná epizoda má pouhých 6 sekund. (HellFire)