Až do poslední smrti

• USA To Your Last Death (viac)

Mimozemský gambler s nadpřirozenými schopnostmi umožní Miriam vrátit se zpátky v čase a stát se jedinou přeživší propracované smrtící hry jejího rozzuřeného otce, který touží po pomstě. Ponořte se do fantastického dobrodružství, v němž musí Miriam balancovat mezi otcovu podlou a krvežíznivou taktikou a stále se měnícími pravidly mimozemského gamblera. Pokud si bude v této hře počínat správně, ona i její sourozenci přežijí. Nejprve však musí přečkat nejhorší noc svého života. (Cinemax)

Jindra_S

Animace připomínající pohádky Karla Zemana evokuje čtení komiksu a po chvíli vůbec nevadí, ba právě naopak. V čem je problém je příběh, který defacto nemá pravidla, respektive si je mění dle potřeby, že to vytáčí nejen hlavní hrdinku. A tím pádem chybí pointa (pokud jí nemá být, že jsme pouze hračky krutých bohů) ()

F.W.Colqhoun

Life is a game. Aren't you tired of losing? Hustě chytrý film pro lehce intoxikované teenagery, čerpající struktury existenciálních obav z počítačových her. Takových, kteří kteří považují Matrix částečně oprávněně, ale ze špatných důvodů za ukecaný film pro pamětníky. Ray Wise (tvář + hlas) v roli krutopřísného tatínka mordujícího ratolesti je ovšem pro takové publikum ovšem mrhání skvělým castingem. To, jak je to animované, nicméně mile koresponduje s tím, co to je. ()

darkrobyk

Miriam si prožila peklo, ale dostává šanci určité věci napravit. Zdá se, že přeci jen zachrání sourozence, nad nimiž (i nad ní) vyřknul jejich otec ortel smrti. Jenže to by bylo až příliš jednoduché, a tak se Miriam vrací do hry, na níž přistoupila. Okolnosti se mění a zdánlivá výhoda, že ví, co bude dál, mizí. Pokud si divák zvykne na typ animace, co připomíná rozpohybovaný comics, pak má šanci si tenhle krvák s potoky rudé, uťatými údy i hlavami, užít. Osloví spíše menšinové diváky. ()

papaguy

Hra uvnitř hry. Myšlenka není nová. Jen vyvedená bez kompromisu. Topornou animaci kompenzuje vydařená poctivá kresba, drajf, brutalita a soustavná akce přerušovaná jen krátkými intermezzo s game creatorem... vzkutku temná vize herního průmyslu. Vedle sterilně uniformní produkce animáků, které poslední dobou vypadávají z Marvela a DC, je to docela osvěžující dílo. ()

kaylin

Americký snímek „To Your Last Death“ je pokusem o animovaný horor a myslím, že tenhle pokus vyšel a povedl se. Jasně, nebude to film, který nadchne každého, na příběhu by se dalo zapracovat, ale postavy a jejich interakce tu fungují skvěle, místy se objevuje velmi příjemný černý humor. A provedení je prostě povedené. Tenhle styl animace se mi velmi zamlouvá, ač není dokonalý. ()

• Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)