Vůbec poprvé se spolu se systémem Sibyla vydáme za hranice Japonska. Svazu jihovýchodní Asie se po nástupu nového předsedy Hana blýská na lepší časy, ačkoliv tu a tam lze stále slyšet protivládní výkřiky. Je však náhoda, že se japonské Oddělení veřejné bezpečnosti dozví o tom, že mezi jednotkami odboje působí naháněč, který před třemi lety zběhl? Vyšetřovatel Akane Cunemori se vydá celou záležitost prošetřit. Nakonec možná vůbec nic nebude tak, jak se na první pohled zdá... (Animefest)

fallanga

Psycho Pass film je větší než seriál, je akčnější, brutálnější, političtější, místy temnější a celkově prostě pompéznější. Přestože mi pořád schází nějaké ukončení děje v Japonsku, tak tento výlet za jeho hranice mi vůbec nevadí, protože je prostě precizně natočený. A EGOIST na konci samozřejmě potěšil. ()

Yoshitsune

Tak Psycho-Pass to dotáhl už i na film a Sibyla opět na scéně a opět se projeví dost psychopaticky a megalomansky jelikož touží po další zemi a tak se šíří jako virus, jako hnusný virus. Ale opět šikovně od sebe odvede pozornost a opět ze všeho vybruslí. Bylo by fajn, kdyby se Sibylou to ti co přežili, skončili jednou provždy a totálně ji zničili, ono už i Akane to tady už začíná dost vadit, a ani se ji nedivím, to co se stalo ve druhé sérii. No ale k příběhu, Akane jde po zahraničních teroristech a při pátrání narazí na Kogamiho a všechno nasvědčuje tomu, že on teď patří k těm zlým, no takhle jednoduše to vypadá a přitom, to tak jednoduché nebude. To s teroristy na začátku byl podle mně trik, jak nalákat Akane tam kam potřebovali a Kogami o tom neměl šajn, příběh se tedy v polovině dost rozvine a zkomplikuje. Akce je zde dost, hodně střílení a taky se vrací bitky a to je dobře, pač sou skvělý. Hlavní záporák, je podle mně monstrum, mnohem horší jak Shogo, Kamui a Sakuya, je fyzicky zdatný z poloviny to ani neni člověk, navíc je inteligentní a touží ovládat lidi přesně jako Shogo a to je prostě, mnohem děsivější. Má to opět otevřený konec a snad se v budoucnu skoncuje se Sibylou. ()

dudo24

Film zastrešuje jeden prípad alebo možno radšej operáciu. Hlavné zameranie je na postavu Tsunemori Akane a navrátenú postavu Kougami Shinya. Tento film zatiaľ vytŕča so série kvôli zmene prostredia, v podstate, mimo jurisdikcie Sibyl systému. Bola tu teda znateľná obmena situácií v akých sme našich hrdinov videli doteraz, na viac akčné. Veľmi som sa bavil, ale keďže sa hlavná príbehová linka odohrávala mimo našej zaužívanej dystopickej spoločnosti, nebol dávaný dôraz na boj proti alebo na zachovanie zriadenia ako zvyčajne. Aj keď jednoznačne sme dostali dôležité perspektívy na stav sveta mimo Japonska, čo prispelo do pocitu rozpoltenosti o zavedenom Sibyl systéme. Celkovo teda stále veľmi dobré, ale v rebríčku radím zatiaľ najhoršie, ku pretrvávajúcemu stratenému wow efektu sa pridala aj strata hlbšieho riešenia dystopického zriadenia. Odporúčanie: Originálne znenie filmu obsahuje veľa dialógov v angličtine, pre zahraničné postavy v príbehu, ktoré boli nahovorené pôvodnými japonskými hercami. Bohužiaľ, japonský dabéri až veľmi bojujú s prízvukom a výsledok nie je moc príjemný pre uši. Týchto dialógov nie je málo. Existuje fanúšikmi editovaná verzia od „MTBB“ s názvom „Psycho-Pass the Movie: Engrish Eradication Edition“, kde všetky tieto nepodarené prízvuky nahradili korešpondujúcou audio stopou z anglického dabingu tohto istého filmu. Tu je porovnanie jednej pätnásť sekundovej scény. Dávam teda do pozornosti aj túto alternatívu, stojí to za zhodnotenie, podľa chutí diváka. Ak sledujete anime s anglickými titulkami, tak treba hľadať aktualizovanú verziu, „EEE v2“, s vylepšenými titulkami. ()

Danken07

Najprv prišla úžasná prvá séria, potom nudnejšia druha séria, už som si myslel že to pôjde už len dole vodou, ale potom sa stal zázrak a prišiel film, ktorý je lepší než druhá séria. Najväčším plusom filmu je návrat tej najlepšej postavy z prvéj série Kougamiho. Ale aj tak mi prišlo že tomu stale niečo chýba, dúfal som v niečo iné, ale stále lepšie než druhá séria.Ale najviac ma sklamal koniec, ktorý je blbý a preto už ani nečakam na pokračovanie lebo viem že to bude len dalšia hovadina. Prečo už s tým systémom Sibyl niečo nespravia, ukazujú stále len jeho chyby a aky je nanič, ale hlavná hrdinka nič, stále verí že bez neho by bol svet horší. To ako vážne? aj po druhej sérii? Vdaka bohu že je tu Kougami. Jeho dialog s Akane je skvelý, chémia medzi týmito dvoma postavami je úžasná. ()

Fordzy

Po značně rozporuplné 2. sérii, tu máme film, který se kvalitou blíží k uznávané 1. sérii. Vrací se dlouho slibovaný Kougami a značně zdrsnělá Akane, která prošla zajímavým vývojem a je radost jí sledovat. Nevěřte traileru, tempo a celý film není tolik akční, jak nám bylo ukázané. Naopak se celý děj nese v spíše komorním stylu i když akčních scén je také dostatek. Opět se v příběhu poodhalí další informace o systému Sibyla, které budou mít určitě spojitost s nadcházející 3. sérií, která už podle konce filmu byla naznačena. Doporučuji fanouškům Psycho Pass. Pro ostatní film nemá smysl, pokud neviděli předcházející série. 76% P.S. Akane je pořád strašně sexy i když už není tolik roztomilá. :) ()