Patnáctiletá samotářská Agnes (Patricia Gozzi) žije jen s odtažitým otcem (Melvyn Douglas), který se zcela nevyrovnal se smrtí své ženy, a s hospodyní Karen (Gunnel Lindblom), která Agnes nahrazuje starší sestru, v domě na samotě na pobřeží Bretaně. Zažité pořádky této podivné domácnosti naruší nalezení raněného uprchlého trestance (Dean Stockwell), kterému je v domě poskytnuta poskytnuta pomoc. Uprchlík si získá sympatie pána domu, přízeň Karen a první lásku dospívající Agnes. A právě tato láska má dalekosáhlé důsledky... (fragre)

pepo

Formálne nádherné (kamera!!!) ale príbehovo ma to totálne míňalo a nedokázalo ma to vôbec vtiahnuť. Sled pekných obrázkov 5/10 ()

Willy Kufalt

Romeo a Julie ze západofrancouzského pobřeží v 60. letech 20. století... Pohltilvému a stále víc gradujícímu příběhu se dostalo od tvůrců po celý čas rovněž znamenité vizuální stránky. Kamera svým stylem přímo ladí s aktuálními pocity postav a atmosférou příběhu, dokáže se poeticky rozjímat v pohledných lokacích i vyjádřit obrovský neklid strhujícími pohyby či výrazně nakloněnými úhly záběrů. Když se k takhle mimořádnému vizuálu a výbornému scénáři přidají stejně kvalitní herecké výkony, a to nejen v podání hereckého veterána Melvyna Douglase v typické roli zarputilého stárnoucího otce, ale i zcela neznámé, neokoukané 15-tileté představitelky ústřední dívčí postavy (Patricia Gozzi), výsledkem je skutečně nádherný filmový skvost, který by si neměl nechat ujít žádný příznivec evropské kinematografie 60. let. *** Vážně tohle natočil John Guillermin? Vůbec se mi tomu nechce věřit... tedy aby bylo jasno, já proti Guillerminovi nic nemám, jednomu z jeho filmů (krimi noir Never Let Go) jsem dal dokonce 4 hvězdičky, ale většina jeho tvorby představuje tradiční dobový standard v rámci různých populárních žánrů, jednou více, jindy méně povedený a až na drobné výjimky ničím nevyčnívající... a najednou vidím od tohoto pána umělecky laděné drama s naprosto ojedinělou poetikou, jedinečně vybroušeným stylem, fasinujícím vizuálem, navíc protkávané bohatou působivou symbolikou (kříž, dým, zhaslá žárovka, mořské vlny, skály, ptáci...). O to více nevycházím z údivu a o to více zamrzí, že hned po Vytržení Guillermin okamžitě zpátky přesedlal ke svým rutinním komerčním filmům. [90%] ()

Flego

Úžasne natočený film, hotová pastva pre oči. Od kamery po hudbu, všetky obrazové i zvukové vnemy sa vliali do jedného krásneho filmárskeho zážitku. Obsah drží krok s estetikou, príbeh samotárskej dievčiny je zobrazený citlivým sposobom, film má pevnú stavbu, zrýchlené jednoobrazové scény ( beh času ) sú famózne. K tomuto filmu sa rád vrátim. Tretí komentár, osme hodnotenie. ()

Lacike

Rutinný artfilm svojej doby, ktorý zaujme len nádhernou mladučkou Patriciou Gozzi. Ale tá rozmaznaná a nedospelá postava, ktorú hrá, by si zaslúžila pár faciek. Hrozné. Ako celok to je priemerná romanca s tragickým koncom. 5/10. ()

fragre

Nádherná kamera, nádherná hudba a především strhující výkon Patricie Gozzi, která hraje dívku svého věku patnácti let. Ta je zde, vinou (ne)výchovy otcovy, představena pomalu jako dívčí Mauglí, plachá divoška, která je šťastná může-li běžet příbojem či může-li si hrát své samotářské hry na strmých pobřežních skalách s křičícími racky nad hlavou. Neumí se chovat ve společností, v které propadá panice, neumí zacházet se svými city a pocity. Pak přítomnost mladého muže v domě působí na ní o to intenzivněji a její reakce jsou o to impulzivnější, divočejší a nevypočitatelnější... Ta křehkost smíchaná s divokou plachostí je podaná velmi přesvědčivě. ()

ilclassico

Nevěřím, že to natočili Američané, nevěřím, že to režíroval Guillermin a už vůbec nevěřím, že Patricia Gozzi měla jen 15 let. Jaká z ní mohla být herečka, ale kdo ví, možná se rozhodla správně. O příběhu si můžete myslet cokoliv, ale ten film je prostě nádherný. Bez rozdílu žánrů za 4,5. ()