Soukromý detektiv P.J. (George Peppard) velmi zdráhavě přijme novou práci - má se stát osobním bodyguardem Maureen Preble (Gayle Hunnicutt), milenky excentrického miliardáře Orbesona (Raymond Burr), kterou má chránit především před Orbesonovou ženou (Coleen Gray) a její chamtivou rodinou. Ve skutečnosti však Orbeson plánuje smrtící intriky, jejichž ústřední postavou je nic netušící P.J., který se mezitím zamiluje do Maureen i Orbesonových peněz. (OG_Swifty)

Karlos80

Jeden z nejlepších Peppardů, jinak ale neprávem zapomenutý a ztracený thriller vyrobený studiem Universal, film od svého vzniku nikdy nevyšel na VHS a do dnešních dnů snad ani ne na DVD, po roce 68' to šlo jen párkrát v televizi, pro kterou byl film těžce upraven (sestříhán), vystřižena byla řada nežádoucích a násilných scén, kterými je tento snímek prošpikován. To použité násilí na rok '68, se docela silně vymykalo běžným filmovým standardům té doby. P.J. (iniciály titulní postavy soukromého detektiva kterého s velkým a vtipným nasazením hraje George Peppard, on je najat bohatým člověkem k ochraně jeho paní) je opravdu velmi úhledná, elegantní, stylizovaná a hlavně vzrušující podívaná, už úvodní scéna za krásného a velmi chytlavého doprovodu dostatečně navnadí a vytvoří tu správnou náladu doprovázející nás celým filmem (ten nádherný ústřední motiv se tu pak po celý film opakuje), kamera je rovněž perfektní (podíváme se na na řadu senznačních míst, mmj do Karibiku, jinak převážná část filmu se odehrává v NYC), nejsilnější složkou filmu krom nadprůměrného skriptu (dobré spiknutí s řadou dějových zvratů), jsou pak ale bezesporu herecké výkony - krom již zmíněného Pepparda, je to pak jednoznačně Rayond Burr v roli bohatého a intrikujícího magnáta a skutečně velmi nádherná a sexy herečka Gayle Hunnicutt, jako femme falale, pro mně jedna velká neznámá, je tu scéna kdy se s Peppardem válí nahá v dolarových bankovkách, stejná scéna byla k vidění např. i v italském filmu "Diabolik" od Maria Bavy ze stejného roku. Tu krásku tady hrála evropská sexy-star Marisa Mell. Nezapomenuté scény; Krom závěru, jednoznačně bitka v baru (řada pěkných a poměrně krvavých pěstních soubojů) a velmi nepříjemná téměř až hororová sekvence v metru, au to muselo bolet. Film rozhodně mohu doporučit, jde o klenot v žánru (jeden z nej amerických thrilleru z '60 a '70 let jaký kdy byl vyroben), a o veliký zážitek na který se jen-tak nezapomíná a nezapomněla na něj jak se zdá ani řada lidí z IMDb, viz jejich komentáře a diskuze. Jj, opět jsem se musel přesvědčit o tom, že ty vůbec nejlepší filmy, jsou ty nejvíce neznámé, divákovi ve vetšině případů i nadále utajené a skryté. ()

OG_Swifty

Ztraceny film s Georgem Peppardem, kteryho je docela skoda, protoze zapletkou urcite nepatri k tem nejhorsim filmum dane doby. Nebyl jsem nijak zvlast unesenej, ale zapletka byla dostatecne zajimava, aby udrzela mou pozornost az do konce filmu, podobne jako tomu bylo v pripade Executionera (kteremu je tenhle o dva roky starsi snimek velmi podobny). Peppard mel charisma, o tom zadna, horsi uz to bylo s Gayle Hunnicutt, ktera mela divnej ksicht a bozsky telo. Kdo ji obsadil do hlavni role musel mit (ne)vkus, pripadne hluboko do kapsy... Obe dve mladsi herecky, ktery se ve filmu mihnou spolu s Hunnicutt, vypadaly mnohem lip a klidne to mohlo stat i na nich. Mimo zajimavou zapletku a Pepparda jeste film nabidnul pekny (ale obcas jiz opakujici se) hudebni doprovod, charismatickeho Peterse a bohuzel jiz starim poznamenanou Coleen Gray. Celkove tak lepsi prumer. ()

• Susan Saint James v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)