Hledisko interpretace

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Kkumboda haemong (viac)

Mladá frustrovaná herečka se dostává do depresivní situace, protože na divadelní hru, ve které hraje, nikdo nechodí, a zároveň se rozchází se svým přítelem. Odchází do parku zapálit si cigaretu a potkává detektiva, který má podivné nadání – umí vykládat sny. Ona mu vypráví svůj sen, v němž sedí v cizím autě a jeho majitel je zavřený v kufru, a on zjišťuje, že až příliš připomíná podobný případ, který řeší. Děj se brzy přenese do roviny, kde vládne snová logika, není úplně zjevné, co je jen iluzí, a co realitou, a osudy hrdinů jsou podivně propojeny. Dosáhne mladá dívka uměleckého a partnerského štěstí? A jakou roli v tom budou hrát její sny? (MFF Karlovy Vary)

petrskoc

Velmi působivý snímek, jenž jsem viděl na 50. KVIFF. Jemná a čistá kamera, spousta originálních režijních přístupů. Příběhové hříčky mezi jednotlivými scénami mě bavily asi nejvíc. Stejně tak herci a často nadčasové úvahy o řemesle jakéhokoliv tvůrce, které by se daly pojmout v obecném měřítku i na další tvůrčí oblasti - tedy nejen na divadlo, o které ve snímku v prvé řadě jde. Film balancující na hranici mezi poetickým a romantickým dramatem, skvěle zahraný a napsaný, a hlavní představitelka byla opravdu půvabná a kouzelná - roztomilá. Šel jsem do sálu s tím, že jsem skoro ani nevěděl, o jaký film půjde, a odcházel jsem s kouzelným úsměvem v obličeji. Jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděl a určitě zvážím další projekci. ()

J*A*S*M

(50th KVIFF) Docela příjemná, hravá jednohubka. Působí to lehce a čistě. Děj skoro neexistuje, celý film je vlastně jen variování několika reálných i snových situací (přičemž nění vždy úplně jasné, co je co), které vykreslují charaktery hlavních hrdinů. Vzpomínat na něj nebudu, ale na jedno zhlédnutí docela OK. 55 % ()