Kurt Seyit ve Şura

• USA Kurt Seyit and Shura
TV spot
Turecko, 2014, 35 h 45 min (Minutáž: 89–152 min)

Predloha:

Nermin Bezmen (kniha)

Kamera:

Hüseyin Tunç

Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Çağlar Ertuğrul, Demet Özdemir, Serdar Gökhan, Ushan Çakır, Elçin Sangu, Sarpcan Köroğlu, Uğur Alibaşoğlu (viac)

V cárskom Rusku na začiatku 20. storočia dochádza k prehlbovaniu politického odboja, ktorý ohrozuje neobmedzenú moc panovníka. Niekoľko vojakov na čele s poručíkom Kurtom Seyitom (Kivanç Tatlitug) sa v tomto čase vracia z nemeckého frontu, aby si oddýchli od ťažkých bojov. Seyit postupne navštevuje rodinných príbuzných a priateľov a počas jednej takejto návštevy sa zoznamuje so Surou (Farah Zeynep Abdullah), ktorá v okamihu zmení jeho život. Problémom je, že rodina Eminofovcov, do ktorej patrí, podporuje cára, kým Surina, rovnako vplyvná rodina, stojí na strane odboja... (Incantator)

TV spot

Soupalka

Pro ty, kdo by opravdu chtěli vidět tuto rozvleklou kostýmní romanci -seriál je k dispozici nejen s anglickými titulky ale třeba i s relativně kvalitním ruským dabingem. Ruské reálie co do výpravy nebo chování postav ve specifických situacích příliš neřeší, ale s ohledem na jeho kvalitu je to asi jedno. Téměř stejnojmenny vícedílný román Nerminy Bezmeny byl částečně použit jako předloha a je postavený na reálném příběhu předků její rodiny (relativně dobře hodnocen a je k dispozici i v angličtině). ()

markytanek

Téhle serii nemohu říkat telenovela, protože zpracováním, exteriéry, výkony herců je daleko nad všemi těmi venezuelskými i českými "veledíly". Předlohy se příběh sice drží, ale v detailech je ještě "čtivější". Knihu jsem četla v angličtině a právě ta mě donutila si tento seriál sehnat a zhlédnout. Byla jsem překvapena úrovní celé série a rozhodně mě to povzbudí k sledování dalších, tolik podceňovanych, tureckých filmů. Namátkou Slavnost trubadúrů je  velmi zajímavý film. ()