Tluče bubeníček

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1936, 3 min

Animovaná reklama na mýdlo Hellada, vyrobil IRE-Film. Ocitáme se v továrně na mýdla, sledujeme symfonii pohybu strojů. Na zabalená mýdla kocour Felix lepí etikety. Hotové výrobky jsou následně dynamicky distribuovány do celého kraje, kocour svým bubínkem udává rytmus. (J.Connor)

honajz2

Sice je to tady jedna z nejlépe hodnocených reklam od Dodalových, ale já si nemůžu pomoct, mě tolik nechytla. Písnička na tom konci je hezky chytlavá, ale mě jinak ty animované reklamy výrobních procesů nikdy moc neoslovily a tahle není výjimkou. 3* ()

tomtomtoma

Tluče bubeníček je reklamou s barevnou kresbou v dynamickém pohybu a chytlavou písní. Irena Dodalová a Karel Dodal jako zkušená dvojice animovaných reklam pod taktovkou později slavné Hermíny Týrlové. Netřeba přeceňovat, byť tu zní: Hellada to je čistota, to je zdraví! ()

LeoH

Jsem čím dál menší fanoušek přeplácané hudby Bedřicha Kertena, zato podívaná na černobílý tovární cvrkot v první polovině a na kocoura Felixe coby mistra synchronní malby je skoro tak dokonale autisticky uspokojivá jako Krtek a vejce. (A zase ty obligátní šiky propagovaných výrobků pochodující ulicemi, bez těch by se prostě animovaná reklama v půli třicátých letech neobešla.) ()