Orient Express

• Česko Orient Expres (viac)

Filmové hvězdy, slavné modelky, průmysloví a finanční magnáti celého světa jsou pozváni na prominentní silvestrovskou párty, která má být současně největší charitativní akcí v dějinách. Má se konat ve slavném vlaku Orient Express cestou z Paříže do Istanbulu. Pořádá ji tajemný milionář a každý kdo je pozván si to pokládá za velkou čest. Místo velké slávy však čeká všechny zúčastné nemilé překvapení, když zjistí, že organizátorem celé akce je ve skutečnosti bezohledný mezinárodní islámský terorista. Veškerý personál ve vlaku je tvořen jeho přívrženci a celá párty je ve skutečnosti smrtící pastí, z níž se rukojmí mohou dostat pouze po zaplacení obrovského výkupného, které jejich únosce hodlá použít na financování terorismu po celém světě. Jedním ze zajatých prominentů je také hollywoodská hvězda akčních filmů Jack Chase, který se pro vystrašená rukojmí stává nedobrovolným hrdinou. Během přípravy k natáčení svých filmů totiž prošel výcvikem u protiteroristické jednotky. S pomocí dívky Nadji se musí pokusit zlikvidovat teroristy a hlavně zneškodnit bomby, kterými je celý vlak podminován, a to všechno dřív než v Istanbulu celý vlak exploduje. (oficiálny text distribútora)

Odpadlik odpad!

Neuvěřitelná pitomost a sbírka těch největších klišé z "vlakových filmů". Dějově celý ten paskvil nejvíce připomíná Segalovo "Přepadení II - Temné území", ale ač nemám Stevena rád, tomuhle filmu "Orient Express" nesahá ani po kotníky. Naprosto nechápu, proč se tvůrci "snížili" k bulharské koprodukci - díky tomu tak např. vagóny orient expresu připomínají naše staré zelené osobné vozy ČSD, z Paříže do Instanbulu táhne celý vlak jedna posunovací lokomotiva (v jednom ze záběrů ovšem vlak táhne elektrická lokomotiva!!!), podobných blbostí jako staniční nápis "Stará Zagora" v latince i azbuce na údajné maďarské stanici bychom našli více. Ne, opravdu nemá cenu se rozčilovat - pohledu jak americký herec a ruská baletka zneškodňují bombu na střeše vlaku se mohu jen smát. Nechápu, jak někdo tomu tady mohl dát 2 hvězdičky. Za co proboha?? Rochard Grieco na tom po seriálu "Booker" asi musel být hodně špatně, když přijal roli v takovém ani né béčku, ale tak "efku". ()

ScreamJay odpad!

Roper, už zase?! Již jsem měl tu čest shlédnout jeden akční film tohohle béčkaře a tak sem si říkal „člověče, tady tě nemá co překvapit.“ Omyl! Překvapila mě míra blbovitóznosti, kterou tenhle „projekt“ atakuje. Krom nijakých postav teroristů, kde absolutně chybí nějaký potenciál hlavního prevíta, Richard Grieco pobíhá kolem jak střelený mešuge s vizáží rockera a hází bombičky jak nadhazovač baseballový míčky. Efekty, kamera, příběh a hlavně hudební doprovod ve stylu koncertní síň Národní opery, to je opravdu poklad na poli akčních úletů. Proto i když dávám odpad, opětovně sem se nařáchal do sytosti. ()

Pohrobek odpad!

Odpad by si to zasloužilo už za svůj námět, potažmo název. Kdyby se jednalo o něco o trošičku kvalitního, bral bych to jako drzou ironii, ale situovat tyhle bulharské velkofilmy do tak klasického prostředí, jakým je Orient expres? Nejvíce se asi člověk nasměje na vídeňském nádraží u skupinky tancujích Jihoslovanů či čeho. Znám kupu vídeňských nádraží, ale na kterém z nich zakotvila tahle lokálka tentokrát, mně asi navždy zůstane záhadou, protože toulat se po balkánských brownfields se jen tak neodvážím. ()

Desiree odpad!

To se jen tak nevidí! Báječně užitečný snímek pro ostatní filmaře.Až bude nějaký na hlavupadlý scénárista, chtít nechat zpracovat nějakého šikovného rejžu zase takový pěkný příběh, tak Tady je možné vidět, jak se to opravdu nedělá. Mně se dělá špatně...ale vlastně se docela bavím, nad těmi výkony celého štábu. To se prostě musí vidět!!! ()

Wacoslav1 odpad!

Tak pro jednou se s csfd shodnu nesnasim Roperovy filmy a tohle je bezesporu jeho antivrchol a jedna z nejvetsich hruz co sem kdy videl sem uchyl na vlakovy unosy ale to uz radsi teror ve vlaku minuty strachu nebo jakejkoliv jinej koukatelnej trash tohle je strasna uhozenost zoufalec Grieco je suprherec co zneskodnoval bomby ve filmu a tak to zvladne i ve skutecnosti! par stupidnich dialogu vezicich zejmena ve vyjimecne odpornem dabingu mne sice pobavilo ale z zumpy to nevytahnou kdekdo tu napsal co ho dostalo tak ja se pridam zeleznicni doprave rozumim a tak mne nejvic rozbilo ze vlak jedouci z parize do istambulu unesenej arabskyma teroristama jejihz vudce vypada jak nakej blondatej arijskej nemeckej fasoun dojede do cile presne na cas coz je na balkane kde maji vlaky pravidelne ctyrhodinove zpozdeni opravdu usmnevne a potom co nezastavi na prvni zastavce a jede si dal to nepride nikomu divny nikdo se nezkousi z vlakem spojit a na konci to Grieco rozsekne kdyz hodi teroristovy tarikovy bombu do masiny kterou si ten dement sam odpali a popreje mu hezky vylet na konci vsichni stastne vystoupi z vlaku a do toho zacne strilet novorocni ohnostroj a hrat naprosto odporne uchylna hudba tenhle film je fakt na zechcani a k tomu clovek nevi jestli se hystericky smat nebo brecet ()

• Natáčení probíhalo v bulharské Sofii a kanadském Ontariu. (Terva)