Potkaniar Willard

Vidíme dům a v něm muže. Není to obyčejný dům ani obyčejný muž. Jmenuje se Willard Stiles (Crispin Glover), nosí černý, dvacet let starý oblek a ulízané vlasy mu rámují bledý obličej. Není divu, že nemá přátele ani dívku - celý svůj život strávil pod taktovkou dominantní, nyní již poněkud trouchnivějící matky a ulisného šéfa, co ho drží ve firmě jen proto, že jí kdysi vedl s Willardovým otcem. Jednoho večera matka přikáže Willardovi, aby ve sklepě vyhubil krysy. Willard se o to zpočátku pokouší, ale když se mu podaří první chytit, naopak jí pustí a začne si s ní hrát a povídat. Po čase se skamarádí s celou krysí koloníí obývající sklep (a že jich není málo) a než se naděje, dokáže si Willard všechny ochočit. Vzhledem k tomu, že stovky krys se prakticky prokoušou čímkoliv, jsou velice inteligentní a Willarda poslouchají na slovo, stáva se z nich velice účinná zbraň, kterou její majitel často a rád použije proti těm, kdo se mu postaví... (oficiálny text distribútora)

misterz

To najlepšie na tomto snímku je samotný nápad a herecká stránka, ale ten obsah...no... ten ma veru nenadchol. Prišlo mi to mdlé, nevýrazné a aj keď sa to snažilo byť komédiou, drámou či hororom, vo výsledku to poriadne nebolo ani jedno. Slabučké ako sto krát urobený čaj z jedného vrecúška. Bolo sympatické, že sa tu to snažilo hrať na postavy, no mohlo sa ísť do väčšej hĺbky. Najmä vzťah matky so synom mohol byť zaujímavý, avšak potenciál v tomto smere bol premárnený. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

JASON_X

Tenhle film z poloviny dělá pan Kryšpín, famózní zjev. A asi nejvýraznější role, ve které jsem ho zatím viděl. Škoda, že jeho postava mi postupně přestala být sympatická, protože to, co ke konci provedl ubohým myškám a chudákovi Benovi, bylo moc moc ošklivé a zbabělé. Jinak skvělá výprava, hudba, nadmíru pohledný retro vizuál, prostě celkově skvělá filmařina (už třeba jen ty úvodní titulky), a taky perfektně obsazené vedlejší role. ()

Campbell

Výborný film. Půovdní film mě teda nějak nelákal. Ale tohle? Už od uvodních titulků jsem se nechal neuvěřitelně vtáhnout kvalitní atmosférou a hlavně parádním soundtrackem. Jak jsem zmínil atmosféra nemá chybu a graduje čím dál více. A i když příběh má sem tam díru tak to nevadí protože herec Glover tu zahrál svojí postavu výbroně. Hltal jsem mu každý slovo a Ermey byl solidní svině no a krysy? Ty působily výborně a když umírala ta hlavní bílá tak jsem uplně cítil s Willardem. Morgan natočil už Černé vánoce které mě dost bavily i když to byl obyčejný slasher a ted jsem viděl tohle a opět jsem se skvěle bavil. Takže má mojí plnou podproru. ()

Pítrs85

Film depresivní, v rámci možností temný, smutný, vtipný, bohužel chvílemi i docela nudný. Ale vypíchnout se tu toho dá hafo, od skvělý hudby (jak vobšlehnutá od Mr. Elfmana), přes tu krásnou pomstu losera Willarda, až po castingový majstrštyk Crispina Glovera v hlavní roli. Myslím, že si pořídím potkana :-) ()

B!shop

No cekal jsem neco naprosto jineho a misto toho se mi dostalo drama o muzi, ktery najde jedineho pritele v kryse. Trosku mi film atmosferou pripomnel Batmana. Vse tu je takove temne, skoro az komiksove a depresivni, ale zaroven tu nechybi cerny humor. Skoda, ze vrazda tu je jen jedna a taky skoda zaveru, boj s Benem nebylo zrovna hezky zakonceni. Hlavnim kladem filmu je Crispin Glover, kteryho jsem zatim videl jen v samejch malejch rolich, ale teprve tady predved, ze je naprosto dokonalej uchylacek, kteryho je vam ale lito. Skoda, ze je film krapet moc dlouhej, nektery sceny mi prisly zbytecny. Z filmu, kde vystupujou ruzny zvirata, jako pavouci, hadi atd. je tenhle jeden z nejlepsich. ()

• Ve filmu je slyšet popová píseň "Ben" od Michaela Jacksona, která byla napsaná speciálně pro film Ben (1972), což je sequel původního Willarda. (akisha)
  • Okolo pětiset krys bylo před začátkem filmování podrobeno tréninku. (Pumiiix)