Tulák Tan San (Chin Tang Tang) ovládá čínský box a je najat místním mafiánem, který vládne na nábřeží. Tan San však brzy pochopí, kde je pravda a přejde na stranu obtěžovaných přístavních dělníků. (Epistemolog)

Epistemolog

Tuláka Sana si vyjímečně v hlavní roli zahrál stuntman Tang Chin Tang, který měl menší účasti v mnoha známých kung-fu snímcích. Tan San, pokud jsem dobře pochopil má být bratrancem Bruce Lee. Je v úvodu vyprovokován bezdomovcem, který také ovládá čínský box. Po solidním fajtu se spolu spřátelí a brzy na to jsou naverbování k místnímu bossovi (známý korejský herec Kim Ki Ju) jako pořádková síla, která krotí přístavní dělníky. Tan San brzy prozře a pochopí nekalé praktiky svého šéfa a přejde na stranu dělníků. Nekvalitní verzi kterou jsem zhlédnul zvedla obočí už v úvodu, kdy v titulcích zazáří u režie a akční choreografie jméno Bruce Lee. K přihlédnutí na jméno skutečného režiséra lze tohle vykořisťování pochopit a vysvětlit. Režisér Law Kei se v subžánru bruceploitation pohyboval často a po úmrtí Bruce šlo o jeho prvotinu. V průběhu filmu zazní i soundtracková pasáž z Enter The Dragon (1973) a miniprostřihy persony Bruce Lee. V obsazení poznáte mladého doktora Minga, kterého hrála dobře známá tvář všech brúsovek Tony Lau Wing. Z kaskadérů, kteří jsou u fandů známí se mihnou jen Wilson Tong, Hsu Hsia a Fat Chui, což filmu výrazně nepomůže, ale u bitek se budete méně nudit. Průměrnou choreografii povětšinou na holé ruce měl na starost klan Lau. Pobavil mne i německý dabing, který v průběhu snímku několikrát přeskočí do italské produkce. Němečtí distributoři tuto raritu vydali na VHS pod názvem Bruce Lee - Der brüllende Tiger. ()