Durarara!!×2

• Japonsko デュラララ!!×2 (viac)
Japonsko, (2015–2016), 15 h (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Rjógo Narita (kniha)

Tošijuki Tojonaga, Kana Hanazawa, Hiroši Kamija, Mamoru Mijano, Daisuke Ono, Mijuki Sawaširo, Akio Ócuka, M.A.O, Masaja Onosaka, Šózó Iizuka, Takuma Terašima (viac)

• Šó (2015) - 12 epizód

• Ten (2015) - 12 epizód

• Kecu (2016) - 12 epizód

Půl roku po událostech z první série se Ikebukuro opět vrací do normálu. Středoškoláci chodí do školy, Izaja kuje pikle a Celty, bezhlavá jezdkyně, legenda města, se opět projíždí ulicemi na své motorce a prchá před dopraváky. Ale jak už to tak bývá, stane se tohle, stane se tamto a v Ikebukuru opět zavládne chaos. (Zíza)

Recenzie používateľa SonGokussj k tomuto seriálu (3)

Durarara!!×2 (2015)

Pokračování Durarara je jako vejce na Aljašce. Na podnose. S diodama okolo. Svítí, bliká, lidé se na něj chodí koukat, ale všechno, co vidí, je jen... vejce. Nikdo nechápe, proč tam je a jediný důvod, proč tam chodí, jakou ty diody. Protože vědí, že když je něco diodováno, mělo by to stát za to... Durarara pokračuje s bezbřehým představováním nových postav a myšlenek, které se rozcházejí s původní sérií. Mysterie povadá, důležitost a zajímavost postav též. Otevírají se nové cesty, křižovatek je zde tolik, že to člověka už ani nebaví... Bezhlavých 60% ()

Ten (2015) (S02)

**SPOILER ALERT** Hej! Já jsem ten, co přišel do nového města, ve kterém se dějí zajímavé věci na každém rohu, jet u nějaký černý kůň bez hlavy, trikolóra ze špatných barev a co víc, můj nejlepší kamarád a láska na první pohled. Co takhle vzít bouchačku a odprásknout ho za ustavičného a nesmyslného likvidování lidí v mém gangu za pomocí jiného gangu a rozpoutání revoluce. Protože proč ne... Protože se to totáálně shoduje s mým charakterem... Kristova noho, Mikado v téhle sérii kálí na všechno, co jde. Jen se na něj koukat vyvozuje pocity odporu. Blonďatý silák pokročil od vytrhávání lamp a házení automatů k naprosté nesmrtelnosti, kdy odflákne na něj padající jeřáb jednou rukou a tou druhou prorazí metrovou betonovou podlahu s ocelovými lanovými výstuhami. Naše stydlivka má pod nadvládou půlku města, bezcitná vražedkyně cítí a **SPOILER END** snad jediná osoba, co si zachovala charakter, je můj oblíbený Doktůrek... Oproti němu je to prostě zmatek, na přeskáčku (špatně) předvedené příběhy, nezáživné charaktery, které tam kdo ví co dělají, každou chvíli se měnící názory a ... ten... hroznej.... MIKADO, kterej to všechno podkopává... Pocity při sledování: Pokud bych se chtěl konstantně nudit za stavu, kdy se mi točí hlava, sedím 20 minut na kolotoči. Alespoň bych dýchal čerstvý vzduch. Pokračování Durarara je naprosto nesmyslné, jednoduše je to jen CASHGRAB, který autoři udělali, protože si všimi (bůh ví proč) velké oblíbenosti dílu prvního. Kdyby se radši všichni místo Durarara koukali na Baccano!... I když... Pak by autory napadlo udělat i jeho pokračování a to by tu sérii zabilo. *bez*hlavých, bezpříběhových, bezzábavných, bezlogických 40% ()

Kecu (2016) (S03)

First impressions: Pokračování pokračování z pokračování pokračování. A jaké to je? Už vcelku ohrané. Postavy vcelku nudí, jediné, co mě tam zajímá, je zakončení všech těch malých příběhů a nějaké rozuzlení. Kterého se stejně nedočkáme. Durarara udělala velkou chybu, když uvolnila pokračování... || 10EP Drop: Durarara!!rararara!!Ketsu je dílko, které autoři udělali, protože viděli, jak vydělává první a druhý díl. Je až k pláči, jak to totálně překombinovali. Baccano vynikalo svými jednotlivými příběhy kvůli tomu, že jich nebylo moc a byly časově rozsekané do částí geniálně sjednocených ke konci. Durarara S1 na tom byla podobně a i když čas plynul, jak plyne normálně, rozsekané to bylo tak na 4-5 příběhů. Ke konci této série jsme však asi na 10 příbězích kombinovaných do takové sprostosti, až je mi vysloveně špatně se na to dívat. Z blonďáka, co v první sezóně dokázal házet automaty a lampy spíše ikonicky, udělali takové monstrum, které odpálkuje jednou rukou na něj padající padající jeřáb. Ze skromné dívčiny udělali leaderku světa červenookých a z původního "dělám to jen pro zábavu" bosse bezbavných udělali naprosto odpudivý charakter bez špetky charismatu. Durararararararararararara je průser... 1S dobrá, 2S nuda, 3S katastrofa. Baccano for the win. Ble 30% ()