Ansacu kjóšicu

• Japonsko 暗殺教室 (viac)
Japonsko, (2015–2016), 18 h 1 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Júsei Macui (komiks)

Scenár:

Makoto Uezu

Kamera:

Júsuke Mišina

Hudba:

Naoki Sató

Džun Fukujama, Mai Fučigami, Aja Suzaki, Nobuhiko Okamoto, Ajako Kawasumi, Kotono Micuiši, Mamoru Mijano, Šizuka Itó, Takehito Kojasu, Tomokazu Sugita (viac)

Měsíc byl zničen mimozemským stvořením. A stejné stvoření dalo světu ultimátum: zatímco bude dělat ve škole učitele, musí ho někdo do roka zabít. Na tom by nebylo nic těžkého, kdyby se nedokázal pohybovat rychlostí Mach 20, neměl rychlou regeneraci, super sílu a ještě kdyby nebyl skvělý učitel. Závod v zabíjení o osud světa začíná. (Harroc)

Emerelle

Velmi originální anime, hudba ale moc povedená není - celý opening je poněkud pochybný a dle mého názoru se k anime nehodí. Učitel Koro je také zvláštní bytost, na jeho studentech mu záleží víc než na jeho životě. A to doslova... Kdo má rád vtipné a originální anime, tak se nudit rozhodně nebude. Za mě 4* ()

Zíza

Už hodně dlouho jsem neviděla tak zábavné anime. Ten žlutý chobotnicový učitel mi svým způsobem humoru naprosto vyhovoval a bavila jsem se s ním, když škádlil nejen studenty, ale i vlády různých zemí. Mělo to napětí, přátelství, akci, dobré dialogy a zajímavý příběh, který mě tak chytl, že jsem to musela zhlédnout hned dvakrát. Prostě mi to strašně sedlo. Nemůžu se dočkat pokračování, i když jako správný nadšenec jsem si již stihla vyspoilerovat vše, co v něm bude. ()

TheDarKnig

Prim nehraje jen velmi zábavná a neokoukaná hlavní premisa (to Japonci přece jenom umějí často, překvapovat) a úžasné množství velmi zábavných situací z ní plynoucí (ale nejen z ní), ale i hlubší rovina - vztah učitele - žáka, komentář k japonskému školství jako takovému, rivalitě, snažení se uspět apod. Navíc Koro sensei vždy radí a vysvětluje tak krásně a libozvučně. Škoda jen, že chybí nějaká výraznější zápletka, k té se snad teprve schyluje. Finále první řady mírně slabší. ()

Herr_Karotte

Takové klasicky japonsky ulítlé anime, kde musíte být trochu Otaku, abyste ho plně ocenili. První série je dost epizodiální, některé díly vice povedené, některé méně. Pro mě osobně byl začátek poměrně nudný, ale postupně se to zlepšovalo. Komu se to líbilo, rozhodně doporučuju druhou sérii, která se rozběhne hlavné děj a celkově mi přišla napínavější a lepší. Za první sérii lepší ***. ()

Torako.chan

Skončila jsem v polovině a nemám nijak zvlášť chuť se dál trápit. Tak jako třeba Log Horizon ačkoliv s ucházejícím námětem je nuda k uzoufání, tak tohle je už od základu chujovina. Já jsem byla zvědavá jakej plot to vlastně bude mít, proč se vlastně ty děcka snaží toho chobatňáka zabít a upřímně jsem byla strašně zklamaná tím jakej primitivní "příběh" to ve finále byl. ()

• Všechny openingy jsou zpívány dabéry Nagisy, Karmy, Kayano, Isogaie a Maehary. (kakadus)
  • Přezdívku Korosensei žáci vytvoří svému učiteli ze slov korosenai (nejde zabít) a sensei (učitel). (Sirenie)