Jurikuma araši

• Japonsko ユリ熊嵐 (viac)

Před mnoha lety vybuchl ve vesmíru asteroid Kumaria. Výsledkem byl meteorický déšť, který dopadl na zemi a z nějakého důvodu ovlivnil zdejší medvědy tak, že povstali a zaútočili na lidstvo. Během války medvědi požírali lidi a lidé stříleli medvědy, což vedlo k rostoucí nenávisti mezi těmito druhy. Vše bylo ukončeno vztyčením vysoké "Zdi vyhynutí", která oddělila medvědy a lidi a nastal čas relativního klidu... O několik let později ve městě lidí studentky Kureha a Sumika spatří kvést na záhonu u pozemku školy květinu "Yuri". Dívky jsou nejen kamarádkami, ale spojuje je pouto mnohem silnější a místo, kde květinu spatří má pro obě hluboký význam. V tomto okamžiku se rozezní poplašný signál značící, že medvědi útočí na lidský svět, ale jsou to opravdu ti medvědi zpoza zdi? Jedna záhada vede k další a opona příběhu Yuri kuma arashi se otevírá... (Jeoffrey)

Jeoffrey

V roce 2015, kdy Yurikuma Arashi běželo jsem o něm napsal, že je to takový Attack on Titan pro lesbičky. Anime mělo totiž tu smůlu, že vyšlo zrovna v době, kdy byl internet plný lidí bojujících proti přerostlým titánům, hmyzu a všelijaké jiné havěti a tak mě medvědi sice zaskočili, ale říkal jsem si, že v téhle době to nic originálního prostě není... Co mě ale tehdy překvapilo bylo, jak moc přeslazené to bylo a hlavně také jedna konkrétní snová scéna s olizování květů. Tohle mě už tehdy odradilo a (já anime hned dropnul po prvním díle) i po těch letech mě to nejspíš odradilo znovu. Tehdy jsem nevěděl, co co znamená a po pravdě to nechci pitvat a zjišťovat asi ani teď. Takže i když medvědi nejsou medvědi, zeď není zeď a lízání okvětních lístků nejspíš také něco znamená - ani napodruhé jsem víc jak jeden díl nedal. Zkrátka stejný příběh jako v roce 2015 a stejný příběh jako u mého předchozího komentáře . Drop po 1. díle (2x) ()

Starletka

Ikuharovo pojetí yuri/shoujo-ai/GL/ať-už-si-nazvete-jakkoliv žánru, které kritizuje nejen zobrazování/fetišizaci lesbických vztahů a celkový přístup společnosti k nim (nejen) v Japonsku, ale i problém obecného škatulkování a myšlení stáda. Ale to z jediného dílu samozřejmě nepochopíte, pokud si o celém seriálu už dřív něco nezjistíte a tím spíš pokud nejste s Ikuharou moc obeznámení, neb on to na začátku svých děl se symbolismy rád přehání (ne, medvědi opravdu nejsou medvědi), ale postupně je začne vysvětlovat a jeho příběhy i postavy jsou vždycky neskutečně vrstevnaté, a proto ho není dobré hned na začátku odstřelit, když hned z prvních scén nepochopíte, co se snaží říct. A to platí i tady - první 3 epizody jsou velmi náročné na překousnutí, ale od 4. se to zlomí, od takové 8. už se díváte na úplně jiný seriál a poslední 3 epizody jsou pak přímo skvělé, vrcholící naprosto perfektním posledním dílem. Jinak je tady opět spousta zajímavých myšlenek a nápadů a nějaké ty emoce, ale bohužel také dost hluchých míst a ani postavy si mě nedokázaly získat tak, jak by měly. Prostě má to svoje klady i zápory a za mě tedy ve výsledků "yuri appoved" a zlatý střed 6/10 ()

JackStrange odpad!

Tomuhle můžu s čistým svědomím napálit odpad a taky to udělám. Důvod si můžete vybrat, ale já bych řekl že stačí jeden, epizoda první. Yuri mi nevadí, ale dlouho jsem neviděl něco tak zmršeného ve všech směrech. ()