Rolling☆Girls

• Japonsko ローリング☆ガールズ (viac)
Japonsko, 2015, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Od konce "Velké tokijské války", která otřásla městem, uplynulo 10 let. Během této války byla vymýcena většina politických a ekonomických elit, což vedlo k rozdělení města na 10 samostatných městských států, které kopírují hranice původních prefektur. V každém městském státu byl vybrán jeden zkušený válečník, který má dohlížet na bezpečnost a reprezentovat svůj stát v případném konfliktu se sousedy. Tito válečníci, označovaní jako "Best (mosa)", si zpravidla vybírají různé pomocníky a poskoky označované jako "Rest (mob)"... V jedné bitvě mezi dvěma "Besty" jsou obě válečnice zraněny. Fakt, že její velitelka a kamarádka Masami je zraněna, donutí dívku Nozomi, aby se v zájmu svého státu i své kamarádky naučila nové schopnosti. Navíc se zařekne, že bude místo Masami dohlížet na pořádek a mír. Záhy se k ní přidávají další dívky včetně Chiayi, která skupině dá první úkol, když Nozomi požádá o pomoc s hledáním tajemných kamenů ve tvaru srdce. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Tak už aspoň vím, co by se stalo, kdyby zelený strážce vesmíru dostal na frak a na pomoc by byl poslán záložní tým. Zkrátka 4 děvčátka se vydaly na cestu a do boje, který působí dojmem, že je nad jejich síly a to ve světě, který je opravdu hodně divný a také se tváří, že má vcelku dost tajemství. Ale musím říct, že mě to postupně přesvědčilo o své originalitě a i když mě to ze začátku příliš nebralo, postupně mě to začínalo docela zajímat, hlavně tedy prostředí a také ukončení příběhu, především tedy SPOILER osud jedné malé blonďaté "chobotničky", kterou jsem si poslední díly oblíbil. KONEC SPOILERU No a i když byl konec docela přeplácaný (došlo třeba i na mecha) a extrémně barevný, tak emoce u mě nakonec vcelku vyvolal. Takže tomu dám slabé 4*, prostě takových 6,5/10. ()