Toru Kokonoe ztratil v minulosti během děsivého incidentu někoho, kdo pro něj byl velmi důležitý. Aby se již takováto situace neopakovala a aby mohl vykonat svou pomstu, rozhodl se posílit své schopnosti a nastoupit na speciální universitu, která vyučuje bojová umění a ovládání unikátních zbraní "Blaze", které jsou fyzickou manifestací bojovníkovi duše. Toru má ale menší problém, protože jeho duše se nezhmotňuje jako zbraň, ale jako štít... Bude Toru schopen stát se dost silným a vykonat svou pomstu a to i přes skutečnost, že jeho bojovou partnerkou se stala velmi zvláštní a lehce zakřiknutá dívka Julie? (Jeoffrey)

JackStrange odpad!

"Anime o týpkovi co nastoupí na nějakou školu pro válečníky či co, kde používá své nadpřirozené schopnosti pro souboje, dají ho na pokoj s nějakou stříbrnovlasou týpkou a dál jsem se nedostal..." Obvykle vydržím aspoň celou první epizodu, nejlépe tři než udělím odpad. Tentokrát jsem si jist, že ani třikrát lepší druhý díl by nedostal jednu hvězdičku a nic tuhle "věc" nemůže spasit. Je to příšerně nadabované, hlavní hrdina a celkově děj je copy/paste z jakéhokoli jiného průměrného anime, co víc příšerně stupidní. Animace není nic úchvatného ale asi vás neurazí, stejně doporučuju se tomuhle zmetku obloukem vyhnout. ()

TomX2 odpad!

20.1.2019 - Edit: Čísla, ktoré vidíte nižšie predstavujú dátum, kedy som seriál dopozeral prvý krát. V tej dobe som mu udelil štyri hviezdy (v starom komentári som aj naznačil, že sú slabé a v podstate je hodnota nižšia). Teraz si v krátkosti zhrniem prečo tomu tak bolo a prečo to dnes, po takmer roku a pol mením. V dobe kedy sa mi naskytla príležitosť vidieť Absolute Duo, som sa len začínal pozerať na anime. Vtedy som ešte nemal možnosť porovnávať určité kúsky s kúskami inými a moje hodnotenia stáli na základe subjektívnych dojmov. Po čase som však videl viacero podobných snímkov a pochopiteľne som zistil, že to bola vlastne sračka. Od stereotypných charakterov, odpadový príbeh až po rôzne drobné rekvizity všetko zlé. Klišé za klišé, otravný fan service a bohvie čo ešte. Nehodlám k tomuto napísať viac a nekompromisne tomuto udeľujem odpad. ()

Jeoffrey

Můžu souhlasit s názorem že hlavní hrdina a celkově děj je copy/paste věcí, které jsme už v jiných obdobách viděl tolikrát, že to prostě nudí. Stejně tak se dokážu podepsat pod tvrzení, že animace není nic úchvatného, ale nijak mě neuráží. Za sebe ještě můžu přidat, že hudba je také vcelku bez problémů a i opening není úplně špatný. Ale co se týká příšerného nadabování, tak toho jsem si se svým jemným sluchem nevšiml a ani s dialogy nemám příliš velký problém, takže u tohohle bodu souhlasit za sebe prostě nemůžu. A tak se ani s výsledným hodnocením jako odpad nemůžu ztotožnit, protože koukat se na to podle mého dá, jenom je to zkrátka nudné a nic nového to vlastně nepřináší, takže by to u mě na tu jednu hvězdu bylo, tak proč tomu dávám dvě? Za Julii... Tyhle charaktery, které jsou zvláštní, tak nějak bez emocí a vzbuzují v člověku dojem, že se o ně musí někdo starat a tak s nimi má divák vcelku soucit, si mě zkrátka dokáží pravidelně omotat kolem prstu a zaujmout. Navíc mi to její "Ja" a "Nej" přijde i docela roztomilé. Jistě zase, není to nic originálního a takovýchto zakřiknutých místy bezradných děvčátek už v anime bylo taky obrovské množství a třeba taková Shiro z No game No life, nebo Mashiro ze Sakuraso no Pet na kanojo dotáhly tento charakter k naprosté dokonalosti, ale mě se zatím ještě tahle děvčátka nepřejedla. A tak tomu dám 2* i když hodně slabé. ()

DaweForeman

Pořádně ani nechápu, čím tohle anime chtělo být. Honba za pomstou? Ano i ne. Ecchi? Ano i ne. Harém? Ano i ne. Akční? Ano i ne. Drama? Ano i ne. Romantické? Ano i ne. Sci-fi? Ano i ne. Školní život? Ano i ne. A takhlenc bych mohl pokračovat i nadále. Obecně bych řekl, že je to nemastné, neslané - nezáživné, ale ne úplně nudné. Samozřejmě se tu dočkáme i několika naivních hlášek. Jediné, čím jsem si jistý a co mohu pochválit je smysl pro humor. Co se týče příběhu, tak je tu toho řečeno hodně, ale pořádně nic. Pořád si připadám, jako kdybych byl na začátku, kdy pořád člověk očekává, že konečně dozví nějaký ten úvod, co se tam proč děje a co bude následovat. Jenže pořádné odpovědi se v těhlech 12 dílech nedočkáme. Hudba je místy i celkem slušná a co se týče animace, tak bych to hodnotil možná i trochu zápornějc. I když je to jedna z těch propracovanějších, tak na některých místech měla docela zásadní chyby (špatný odhad pohybu nebo délky atp.). ()

HDeer

Vcelku nerozumiem tomu zaužívanému trendu in medias res v každom súčasnom anime s kolónkou hárem. Nielen, že dosť okato kopíruje priebeh ostatných sérií, no k tomu ešte zbytočne vyzrádza dej, vďaka čomu pochopiteľne trpí aj kvalita. Tá v prípade Absolute Duo teda nie je veľmi vysoká, avšak (aj keď mi to veľmi nebudete veriť) ja v seriáli vidím isté prvky originality, ktoré by pod taktovkou schopnejšieho štúdia/režiséra mohli nadpriemerne vyniknúť. Píšem najmä o hlavnom motíve pomsty / neschopnosti ochrániť najbližších, ktorý žiaľ v Absolute Duo žalostne zaniká. Tiež mi nebol celkom jasný dôvod, neustáleho zápolenia medzi bio-starcom a akadémiou. Veď Tor ani Julie nikomu vlastne neubližujú, iba navštevujú vyučovanie a dávajú si spolu čajík. Hviezdičku za vizuál a prítulnú nemeckú lolitku. ()

• Každý diel obsahuje ešte jednu krátku potitulkovu scénu. (TomX2)