Televarieté 45 let

(relácia)
všetky plagáty

Zábavný pořad, ve kterém se objeví nejlepší scénky Vladimíra Dvořáka, Jiřiny Bohdalové a jejich hostů jako připomenutí toho, že letos je tomu už 45 let, co se zrodila myšlenka na tento oblíbený pořad, který si získává srdce diváků a také je dokáže pobavit i po letech od jejich vzniku. Večerem vás provede Martin Dejdar. (Česká televize)

SOLOM.

Svého času jsem měl tento zábavný pořad docela rád. Já zažil spíše závěr jeho trvání, takže jsem rád, když staré díly z počátků sem tam dávají v televizi. Vladimír Dvořák a Jiřina Bohdalová bývali miláčky publika ( Bohdalka samozřejmě ještě žije) a za celou éru natočili hromadu zábavných scének. Tak proč si některé z nich nepřipomenout v sestříhané verzi a okomentované Martinem Dejdarem, který mezi scénkami řekne i pár zajímavostí z historie toho pořadu. Na relax při sobotním večeru dobré. ()

otík

Konečně na ČT někdo pochopil, jak udělat sestřih ze zábavných pořadů a naservíroval nám sestřih scének Bohdalky a Dvořáka bez dalších zbytečných písniček. Dejdar svými krátkými vstupy připomíná historii vzniku a průběhu Televarieté od jeho vzniku v roce 1970. Sestřih, který se mi náramně líbil, připomenul jsem si báječné scénky i ty, které se v jiných střihových pořadech nevyskytují. Super. ()

ghatos

Ve své době absolutní monopol svého druhu, jemuž mohl konkurovat maximálně nějaký cirkus z východního Německa. Mělo to všechny předpoklady pro úspěch. Tehdy nadprůměrná kvalita ústřední dvojky zcela využila možnost ovládnout šestnáctimiliónový trh. 60%. ()

Olík

"Aleluja" ČT se při střihovém pořadu vyvarovala "hastrmanům, tatrmanům melou" mezi jednotlivými scénkami a zvolila decentního průvodce (Martin Dejdar), takového vyplňovače prázdných míst mozaiky, který se nesnaží strhávat pozornost na sebe, ale pouze umetá cestičku hlavním hvězdám. Vezměte si jakýkoliv díl oblíbeného televizního zábavného pořadu (no jakýkoliv úplně ne.....jeden z těch, kde již moudrost "rozvážného intelektuála" Vladimíra Dvořáka doplnila živelnost "nesmrtelné tety" Jiřiny Bohdalové), zapomeňte na všechny ty estrádní zpěváky, tanečníky, kouzelníky, artisty a další zaměstnance cirkusu Humberto......co zbude? Vladimír Dvořák a Jiřina Bohdalová - osobitý humor, který si najde svého diváka i za dalších 45 let. ()

agassi68

Už to nemá tie grády ako za socíku, ale stále je to nadpriemerná zábava. A vynikne ešte viac, keď ju skúsite porovnať so súčasnou.. ()

ostravak30

Televarieté je zvláštní pořad, který byl často kritizován z obou stran. Na jedné straně komunisté a proslulá štiplavost vzájemných dialogů mezi Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Dvořákem, kteří si často dělali prču z režimu. Na straně druhé si dodnes pamatuju, jak po revoluci mnozí připomínali, že v Televarieté se mohlo říkat to, co by jinde neprošlo a ať se prý každý zamyslí nad tím proč asi. Ponechme to stranou, odpověď se dnes už asi nedozvíme. Já měl ale pořady rád, ačkoli při shlédnutí některých celých dílů jsem nekvitoval s velkým nadšením, že většinu zabral balet či mě neznámí zpěváci a umělci. Dnes na podobné bázi fungují Tvoje tvář má známý hlas anebo každoroční hledání talentů. Televarieté ale nabízelo široké spektrum uměleckých zážitků, které dnes na televizní obrazovce chybí. A u tohoto výročí nám Martin Dejdar přidá nějaké zajímavosti, které jsem ani netušil. Jakub Wehrenberg navíc vybral scénky známé a slavné, ale i ty často ve střihových pořadech neopakované. A u těch slavných neodstřihl začátky a konce, takže jsem párkrát zíral, jak třeba scénka s referentkou „já bych si zase přišla" začíná, to jsem nikdy neviděl. ()

Vlkodlak13

Jak mám na televizi jako takovou celkově averzi, tak toto jsem si i nahrál. Je sice dost pochopitelné, že 45 let se nedá v žádném případě nahrnout do 80min, ale opravdu to bylo pěkné. Navíc mě i potěšilo zpracování a to svou logikou a jednoduchostí a ne tím, že jak byly nahrávky na rozlišení 4:3, tak ty černé okraje tam prostě nechali a neprznili to zabarvením do okrajů obrazu. Musím se přiznat, že mi ten Dvořák občas prostě nesedí, ale Bohdalová v tomto opravdu perfektně vinikla. Jak tu bylo poznamenáno, tak Dejdar pěkně doplňuje historii pořadu. Prostě, pěkný a decentní sestřih bez zbytečných omáček okolo ☺. Celkem mě překvapilo a trochu i zamrzelo to co řekl, a to že prý naprosto všechno bylo připravované a nemohlo tak dojít k improvizaci, trošku mi to zkazilo podívanou, páč jsem nad tím přemýšlel.. ----- Jednoduše, pěkné, některé scénky neokoukané. Kdo neviděl, doporučuji ať shlédne. ()