Nočný letec

• Česko Noční letec (viac)

Richard Dees (Miguel Ferrer), reportér bulvárního týdeníku, se setkal už s tolika neuvěřitelnými senzacemi, že ho nemůže téměř nic překvapit. Teď se vydává po stopách sériového vraha, zvaného "noční letec", který v noci pravidelně létá ve svém malém letadle a vyhledává vždy podobná místa, opuštěná venkovská letiště a na nich své nové oběti. Dees se pouští do rutinního vyšetřování, ale ani v těch nejděsivějších snech by ho nenapadlo, že tajemný pilot není jen obyčejný šílenec, ale něco mnohem horšího! Mrazivý horor podle povídky Stephena Kinga. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Upír a česnek? To nejde moc dohromady, ale co takhle upír a Cessna? Kingova povídka o bezskrupulózním dělníkovi bulváru na stopě krvesaje s leteckým průkazem má 40 stran, takže to prodloužení do celovečerního formátu (třeba Jimmym Olsenem v sukni) přináší pochopitelně nedostatky. Ty sebou bohužel nese i vizuál, který mi připomínal jistý mysteriózní seriál, při kterém nás držel na vážkách Jonathan Frakes. No nic, alespoň jsem poprvé viděl, jak to přes zrcadlo vypadá, když jde vampýr s pískem.. ()

jacksax

Docela pěkný horrorový filmek s ne úplně přesvědčivým koncem - on totiž nevypadá ani se nechová jako klasická kingovina, ale na druhou stranu to může překvapit a potěšit jako originální nápad. Bohužel tak rychlé finále bez dostatečného si vychutnání situace... myslím, že se dalo trochu přitlačit na pilu. Každopádně pochvaluju si Miguela Ferrera a scénáristu, který z Deese udělal opravdového reportéra, ne postavu v americkém filmu. ()

gudaulin

Vzhledem k omezenému rozpočtu a Paviově režijní nezkušenosti velmi slušný snímek,který těží z kvalitní literární předlohy S.Kinga. Jeden z mála případů,kdy se mistr hororu nemusí za adaptaci svého díla stydět.Vzhledem k omezenému rozsahu povídky museli tvůrci příběh více rozvinout, přičemž v konfrontaci obou médií mi film vychází dokonce o trochu lépe.Vynikající výkon M.Ferrera v roli bezohledného bulvárního novináře přidává snímku 20%.Pomocí velice banálních a laciných rekvizit (hromádka hlíny pod letadlem,zvuky z telefonního sluchátka) je vyvolán a udržován pocit tísnivé atmosféry a zlé předtuchy.Celkový dojem těsně pod hranicí 70%. ()

Aluska88

Další z průměrných, béčkově zavánějících filmových adaptací z pera mistra hororu Stephena Kinga. Povídku jsem před nějakými časy četla a hodně se mi líbila. Z toho, co si z ní pamatuji, jsem byla zvědava, nakolik se bude tento film držet předlohy a také, zdali bude jeho konec podobný tomu v povídce. Předlohy se drží poměrně zdařile a závěr je víceméně stejný. Atmosféra není nijak děsivě hororová, ale místy zaujme. Napětí přiměřené, herecké výkony nijak výrazné. Dost se mi však líbila podmanivá hudba, ztvárnění Nočního letce a pár slušných scén (kdo byste se nechali od upíra pozvat na drink?:) Celkově průměrný průměr. ()

corpsy

Kingovky nemali počas celej svojej filmovej existencie príliš šťastie. Buď sa ich chopila TV, ktorá priznajme si v minulosti nevedela dodať ten pravý filmový look, alebo sa ho chopili kino tvorcovia, ktorí zase nemali dosť talentu. THE NIGHT FLIER je krížencom týchto dvoch problémov. Nieje to určite filmárska katastrofa a nieje to určite bez strašidelného napätia, ale účinok sa akosi míňa s účelom. Mnoho kinematografických prepisov poviedok od tohto majstra hororu, si preto jednoznačne zaslúži remake. ()

• Ve scéně na začátku filmu, kdy reportér Richard Dees (Miguel Ferrer) mluví se šéfredaktorem Mertonem Morrisonem (Dan Monahan), je v několika záběrech nad jejich hlavami jasně vidět zvukařův mikrofon. (Chuppa)