Kill Game

• USA Prank'd (pracovný názov)

Skupinka stredoškolákov pochádzajúcich z bohatých rodín pozná jediný druh zábavy: vytipuje si utiahnutého outsidera, ktorého následne čo najviac zosmiešni. Jeden z podobných žartov však skončí tragickým spôsobom. Napriek tomu, že je študent zabitý, partia mladých teenagerov danú smrť narafičí ako nešťastnú náhodu. Ako to už ale býva zvykom, spravodlivosť na seba nenechá dlho čakať. Keď je sériovým vrahom, nosiacim masku Marilyn Monroe, zabitý prvý z partie "vtipálkov", nikto už nemá dôvod na úsmev! (*CARNIFEX*)

kaylin

Americký snímek „Kill Game“ se vzhlédnul ve slasherech, ale chtěl přinést i inteligentní scénář. Obojí se mu rozhodně nepovedlo. Ten slasher zde určitě je, ale ten inteligentní scénář zůstal někde na půl cesty. Trochu škoda, ale pokud jste neměli velká očekávání, možná vás tahle podívaná uspokojí, už třeba jen tím, jak se to tvůrci na konci snaží celé zamotat ještě více. ()

JASON_X

Snaha o poněkud netradiční vyvražďovačku, konkrétně o trochu netradiční formu a jazyk vyvražďovačky? Nebo je scénář tak chaotický nechtěně a nejedná se tudíž o umělecký záměr, nýbrž o prachobyčejné neumětelství? Místy hodně hloupé dialogy, standardně pitomé chování postav a nevalné herecké výkony by nasvědčovaly té druhé variantě, ale budu jakoby věřit té první, protože film mě docela bavil a Beth se mi líbila (i když to byla příšerná husa). Holt když přijdu domů z rachoty a zapnu televizi, postačí mi většinou ke spokojenosti pár krvavých vraždiček a logiku příběhu moc nepitvám. A potěšil mě odkaz (možná náhodný) na Bartona Finka v posledním záběru (ano, ta krabice). ()

Morholt

Neurážející nízkorozpočtový slasher, jehož největším mínusem je strašná předvídatelnost a také neohrabanost, kterou se režie snaží svést diváka na falešnou stopu. To je místy až úsměvné. Ale na druhou stranu je tu celkem vydařený a neokoukaný casting, vrah místy potěší jak brutalitou, tak vynalázavostí a i přes tu přehnanou stopáž film docela utíká. Nic pamětihodného, ale určitě to za jedno podívání stojí. 60% ()

*CARNIFEX*

Skupinka stredoškolákov pochádzajúcich z bohatých rodín, pozná jediný druh zábavy: vytypuje si utiahnutého outsidera, ktorého následne čo najviac zosmiešnia. Jeden z podobným žartov však skončí tragickým spôsobom. Napriek tomu, že je študent zabitý, partia mladých teenagerov danú smrť narafičí, ako nešťastnú náhodu. Ako to už ale býva zvykom, spravodlivosť na seba nenechá dlho čakať. Keď je sériovým vrahom, nosiacim masku Marilyn Monroe, zabitý prvý z partie "vtipálkov", už nikto viac nemá dôvod na úsmev! Jakošto milovník akéhokoľvek hororového subžánru (aj keď mám svoj obľúbený samozrejme), dávam šancu takmer akémukoľvek snímku, ktorý by mohol v danom zaradení ponúknuť to, čo by sa od neho malo očakávať. Jediné čo neznesiem sú totálne amatérske sračky, v ktorých sa pár stroskotancov rozhodlo, že strestá oči nejedného fanúšika hororu svojimi nezmyslami. Chvála bohu, "Kill Game" je predsa len z trošku lepšieho súdka. Samotný tvorcovia zrejme dostali vyšší rozpočet, aby preukázali svoj "talent", čo sa im sčasti aj podarilo naplniť. Totiž, vďaka podaktorým nápaditým mordovačkám, pomerne solídnym aj keď nie mimoriadnym efektom, sa o vyslovenú katastrofu rozhodne nejedná. Mobilom to netočili, herci sú síce vyslovene mladí, no pomerne sympatickí, na ktorých sa nepozerá zle. Snaha o gore sa taktiež nedala uprieť, takže čo k tomuto slasheru dodať? Proste, teen vyvražďovačka, ktorá nijak neurazí, no pokiaľ niekto dúfa v zázrak, nech zájde do Medžigury. Tam si môže kúpiť servítku Panenky Márie za 20 éčiek a možno sa z tej vieri aj preberie - 45% ()

kingik

Opakování je matka hororu. Bylo to už tady několikrát, proč si to nedat znovu, že. V Grace Arbor řádí sériový vrah, který jde výlučně po bývalých studentech maturitního ročníku 2010. Zdá se, že by vraždy a divné věci, které se partě mladých lidí dějí, mohl mít na svědomí někdo, kdo se stal na škole obětí jejich krutých žertíků. Podezřelých je skutečně hodně. Hned od prvních minut se totiž vyrojí pěkná řádka postav, která postupně opustí scénu. Buď samovolně, nebo je sprovodil záhadný vrah. Některé postavy vyložené překáží a působí nadbytečně. Samozřejmě to stěžovalo orientaci v nich.Jeden z mrtvých mladíků měl dokonce identické dvojče, se kterým se nikdy osobně nesetkal(!). Teď přijel, aby se o bratrově vraždě dozvěděl víc. Samozřejmě se stává podezřelým číslo jedna. Mnohem kompaktněji by působil jen úzký okruh postav úzce spojený s tajemnou minulostí školních let, ten se ale neustále rozrůstal. Identitu vraha pochopitelně nikdo nezná. Ta je skryta pod maskou ženy středního věku a parukou s vrkoči. Na filmu je až nápadně znát, že si za vzor vzal hororové slasher hity Vřískot, Tajemství loňského léta, ale zavadí také o torture-porn sérii Saw, nejblíže (myšleno kvalitativně) má však k méně známému slasheru Valentýn, který naše kina brázdil už před hezkou řádkou let. Mix těchto filmů zajímavě funguje jen po určitou dobu, než režisérovi došly peníze, nápady, dovednost kompaktně režírovat a vytratila se schopnost přijít s kvalitním vyústěním, tradičním to neduhem začínajících režisérů. Film se spokojil s chcíplým závěrem, který se mně vzhledem k předchozímu průběhu nezamlouval. Dvě třetiny filmu zásobují diváka vraždami v celkem nápaditém provedení s gore na střední úrovni, vzájemným se podezříváním i řadou (trapných) kliček, aby se nepoznalo, kdo je vrah. Kličky i matení diváka byly stejně k hovnu, neb rozuzlení, s ním i samotný závěr, je katastrofa! Prakticky se rezignovalo na jakékoliv napínavé a úderné finále. Ke všemu je rozuzlení podáno nesrozumitelně(!). Dynamiku děje si režisér také příliš nepohlídal. Už ze slabého traileru je zřejmé, že financí film neměl nazbyt. Trailer byl hodně amatérský, film samotný to částečně odboural, toho nepříznivého dojmu se ale úspěšně nešlo tak docela zbavit. Mix hororových subžánrů se mně ale líbil, ten přetlak režisér Robert Mearns relativně ustál. Herecká sestava neznámá, nijak protivná, adekvátní. Režisér se má ještě ale co učit, zvláště když si za svůj vzor vybral věhlasné příslušníky hororového žánru, které měly ve své době kvalitu nastavenou vysoko. Pokud se vám zamlouvají nízkorozpočtové slashery, tenhle by měl přibýt do vaší divácké sbírky. 60% ()