Čtyřicetiletý muž přichází k psychoterapeutovi s prosbou o pomoc. Porucha erekce je v jeho osobním životě jen jedním z problémů. Během rozhovoru se pacient v myšlenkách vrací do dětství. Rekonstruuje vzpomínky z domu, kde vyrůstal: rodiče, babičku, vzpomene si na předškolní léta. K těm nejpříjemnějším vzpomínkám totiž patřila každodenní docházka do školky, kde jako vychovatelka pracovala úžasná a smyslná paní Karolina. Krzysztofova terapie je výchozím bodem pro vyprávění mužovy "nové" rodinné historie. Paní Karolina je důležitou osobou nejen pro svého nezletilého svěřence. Šťastné manželství Krzysztofových rodičů trvá kratší dobu, než se předpokládalo. Milovaná máma si i přes nepřízeň osudu nakonec najde lásku svého života. Učitelka ze školky v režii Marcina Krzyształowicze je na jednu stranu studiem psychiky dospělého muže, který v minulosti vlastní rodiny hledá příčiny svých životních neúspěchů, na stranu druhou milostným příběhem dvou žen, na který by všichni nejraději zapomněli. (Kino na hranici)

claudel

Zábavná a netypická komedie, která není úplně komedií, ale jak je správně uvedeno v profilu, vykazuje vážné prvky. Úvodní zápletka je vtipná, a pak je rozvíjena freudovsky a ubírá se tam, kam se ubírat má. Bavil jsem se dobře a zavzpomínal na své období ve školce, ačkoli jsem měl své vychovatelky moc rád, vychovatelku v podobě Karoliny Gruszky bych si přál zažít, i když se nedivím, že to pak může mít na muže podobné následky jako na hlavního protagonistu. Hodně potěší naprosto skvělí Krystyna Janda a Marian Dziedziel ve vedlejších rolích. ()