Stále vpred

(festivalový názov)
  • Hongkong Cha fu (viac)

Dudek

Dokud se Dante Lam drží cyklistického prostředí, je jeho snímek nečekaně dravý a svižný. Problém nastává ve chvíli, kdy nastupuje banální romantická linie a neméně nudná odbočka s matkou alkoholičkou. Tyto dva odklony od hlavní zápletky ale naštěstí hrají druhé housle, a i když soudržnost a tempo snímku narušují, nedokáží celkový dojem příliš zprotivit. Největší síla totiž tkví v samotných závodech, jimž dominují rychlé prostřihy na detaily jezdců a jejich výbavy, střídající se hlasy komentátorů, záběry z nadhledu zabírající i úžasně různorodé čínské scenérie (městské závody v Hongkongu, pekelná výheň v Tanggerské poušti atd.). Kladné body tu nicméně ubírá podobný průběh všech závodních podniků, které se občas předhánějí v absurdnějších držkopádech a bizarních momentech. Těm vévodí doběh po hromadné havárii nebo nepravděpodobná nebezpečná hromada sutin za tunelem v jednom ze závodů. Relativně zajímavý pro nás, kteří se o cyklistiku nijak nezajímají, je popis zákulisí cyklistických podniků, který neukazuje jen průběh závodů, ale věnuje se i tréninku či takovým věcem, jako je hromadné močení v dlouhých etapách. ()

Martin741

Prvy bicyklovy film od dante Lama ako rezisera. cyklisticka cast bola na urovni, hory, priroda, kopce, more. Potom dlhe romanticke prestrihy - romantika mi nevadila, i tu treba, co som nepochopil bola rola matky jedneho z cyklistov. 55 % ()

Prometheus69

Kdykoli něco vyjde na západě... tak na východě na to mají hned ráznou odpověď...samozřejmě v typickém nehereckém stylu z hromadou cito-idiotních píčo-vin okolo... ()

Torpid

Silně nablblá teanegerská romantická komedie bez humoru z prostředí profi silniční cyklistiky. Mimo jiné se tu řeší milostný trojúhelník, alkoholismus jedné matky a sportovní ambice mladých asiatů se spostou rádoby hlubokých mouder na cestu. Podstatnou část pak tvoří "dramatické" zachycení samotných závodů, které hřmotně podkresluje špatná napodobenina Orffovi Carminy Burany, přepálená barevnost a vážně míněné cyklistické příhody ve stylu slavné Fantozziho etapy. Reálná jsou tu jen kola a dresy. Pro fanoušky profi cyklistiky /mezi které se počítám/ je to bez silné drogy nesledovatelné. ()