20 000 miľ pod morom

(TV film)
  • Česko 20.000 mil pod mořem (viac)

Je rok 1867 a slavný mořský biolog profesor Aronnax je vyzván válečným námořnictvem, aby prozkoumal tajemnou mořskou nestvůru, která v Atlantském oceánu poškodila a potopila zaoceánský parník Scotia. Aronnax souhlasí s expedicí, ale už ne s tím, aby se jí zúčastnila jeho Sophie, také výborný mořský biolog. Dívka se proto převlékne za muže a vetře se na loď jako otcův asistent. A protože jde o současnou hollywoodskou verzi, nemůže chybět láska. To znamená, že se Sophie zamiluje, a to samozřejmě do statného Neda Landa. Když Aronnax vypátrá netvora a Ned se ho pokusí harpunovat, obluda narazí do lodi a náraz vymrští Aronnaxe, Sophii a Neda přes palubu. Ke svému úžasu trojice zjistí, že netvor je podmořský člun, kterému velí kapitán Nemo. Pozve je na palubu, ale současně je varuje, že pokud vstoupí, nebudou moci odejít. A pak už se před Aronnaxem a jeho dcerou otevře pohádkový svět mořských hlubin. (oficiálny text distribútora)

Aqualung

Probůh, co se to s původním románem pana Vernea stalo, tedy co to s tím dílem udělali.Nádherný a silný individualismus geniálního myslitele, technika a vlastence u něhož se tyhle tři povahové rysy nádherně doplňovaly a žádný zrůdným způsobem nepřečníval byl nahrazen čímsi, co je směsí otcovství, tatíkovství, zloby, frustrace a neschopnosti triviální předvídavosti a stupidní fantasmagorie.To nebyl Nemo, to byl paskvil a šašek.Jakási pseudofreudovská směsice vztahů s bizarním a nereálným vyústěním přes stupidní pomořskou rvačku s chobotnicí, která připomínala našeho Bajaju, který válčil s drakem v aršpaššských skalách.Hrůza. ()

Skuby47 odpad!

Velmi nepříjemný zážitek pro mne a milovníky Verneovek. Souhlasím s názorem, že pokud existují filmy, které neměly být nikdy natočeny, tak tento k nim zaručeně patří. Jediným kladem bylo herecké obsazení, nikoliv ale herecké výkony. Levné zpracování by ani tak nevadilo, ale celková atmosféra a myšlenkové vyznění Verneovy předlohy bylo zde doslova zmasakrováno. Klasická literární díla reprezentují autora a období, do kterého jsou zasazena. Toto je zneužití námětu skvělého dobrodružného románu neumětelem, který nemá vlastní tvůrčí nápady a snaží se přiživit na slávě francouzského vizionáře. To i naše televizní verze z osmdesátého roku svou kvalitou mnohonásobně předčí tuto ostudu kinematografie. Takhle znevážit dílo svého klasika by Francouzi neměli dopustit. ()

Ivec

Sú filmy, ktoré si snáď ani nezaslúžia pozornosť verejnosti. Tento film by mal byť však chápaný inak. Kniha je síce kniha, ale aj cez "pár" tvorcovských excesov vo filme som ochotný povedať, že film má hĺbku.... Nie veľkú.... určite nie!!... Ale aspoň nejakú... To je treba si ceniť..Mohol by som tu rozpísať kopec filmárskej " lenivosti ", či arogancie voči prvotnému skicu, ale ruku na srdce! ...Nie, nie je to až také zlé... jednoducho to nedokážem potopiť... troj bodové hodnotenie sa môže rovnať ako kvalite filmu, tak aj k úcty k tvorcom. ()

Marigold

Neskutečně ubohé triky bych snad ještě odpustil, odpustil bych i pouťový výkon Michaela Cainea, odpustil bych i scénář prohloubený o jakési rádoby-freudovské a eticko-morální pokusy, ale opravdu filmu neodpustím naprostou ztrátu té správné verneovské atmosféry, požitku z neznáma a mrazivého napětí z podmořského rebélie proti všem, vedené mocným kapitánem Nikdo. Rod Hardy se o cosi pokusil a toto cosi sice není úplně tragické, ale pro příznivce Julesa Verna to bude těžko něčím víc, než špatně vypadajícím televizním béčkem... Obávám se, že nejen pro ně. ()

Armin82

Knížku jsem četl už hodně dávno,ale jedno je jisté! Tohle mě ani z poloviny nezaujalo tak,jako tenkrát ta knížka,kterou jsem byl schopnej číst celej den nebo celou noc bez přestávky,ale to jsem ani nečekal. Nicméně zase na druhou stranu jsem čekal,že Michael Caine nebude hrát jentak v něčem,ale asi ani on nečekal,že to bude taková bída.Díky aspoň za něj,protože k nějaké té kvalitě dopomohl. Patrick Dempsey,je tak topornej dřevák,že se ani nedivim,že to dotáhnul max do seriálu chirurgové. I můj oblíbenej černoch AAA z Legionáře a ze Ztracených zahrál líp.Chápu,že to je TV film,ale ani ty zvláštní efekty nestály za nic...ach jo...Michale,do čeho ses to nechal uvrtat--->50% ()