Špičkového pilota Toppera Harleya (Charlie Sheen) prezývaného Macher požiada jeho veliteľ Block (Kevin Dunn), aby sa vrátil do služby, ktorú opustil pre fóbiu spôsobenú zlyhaním jeho otca pred mnohými rokmi. Bez neho sa totiž rozhodne nepodarí úspešne uskutočniť tajnú vojenskú operáciu Spiaca lasička, čo je krycí názov plánovanej akcie na zničenie atómových základní irackého diktátora Saddama Husseina. Topper sa na základni zoznámi so svojimi spolubojovníkmi, ale aj s krásnou psychologičkou Ramadou (Valeria Golinoová). V situácii najvyššieho ohrozenia sa zdá, že svoju fóbiu Topper neprekoná, ale napokon zvíťazí nielen nad ňou, ale aj nad nepriateľskými stíhačkami a dokonca aj Husseinom... (TV JOJ)

tron

„Dostane sa z toho?“ – „Neviem, nie som dobrý chirurg.“ Trocha to zostarlo (ako všetko na svete) a niektoré vtipy dnes už nefungujú, ale napriek tomu stále riadna šľaha a to hlavne vďaka perfektnému kastingu, skvelé načasovaniu jednotlivých fórov, výnimočným dialógom ("Teraz mi hovoria Tukačindžo." - "Čo to znamená?" - "Chlpatá pacička.") a ešte výnimočnejším hláškam ("Veverka!"). Dvojku mám ale radšej, pretože Ramba 2 mám radšej, ako Top Gun. ()

Lacike

Parodická klasika. To celkom uznávam, ale ja som tento diel na rozdiel od geniálnej dvojky videl doteraz asi tak 2-3 krát. Vždycky mi na jednotke vadilo to, že hlavná dejová línia kopíruje film, ktorý neznášam - Top Gun. Mňa proste scény s lietadielkami k smrti nudia. A to aj v parodickom prevedení, takže finále som aj teraz odzýval. Kadencia vtipov oproti neskorším paródiám je menšia. Ale zase tých trápnych je minimum. Užil som si aj paródie na staré dobré klasiky typu Tanec s vlkmi. Síce som mal stále mierny úsmev na xichte, ale ani raz som sa nezasmial na plnú hubu. Je to už také príliš mierne. Ale Charlie bol cool a Valeria nádherná. Tiež by som si na nej niečo ugriloval. Takže celkovo je to dnes už len taký solídny nadpriemer a tá Top Gun línia ma stále serie. 6/10. ()

cheyene

Asi takhle. Nehrát tu Charlie Sheen a Jon Cryer, asi bych si to nepustil. První díl Žhavých výstřelů mne však díky uvedeným hercům patřičně pobavil, ovšem Top Gun si příliš nepamatuji, tudíž různé odkazy k parodování mi nejspíš nemohly přijít tak vtipné, avšak pobavil jsem se třeba u scény a lá Rocky a Adrian. Jedna z těch povedených amerických komedií. ()

BoPo

Charlie Sheen mal už dávno za sebou dráhu seriózneho herca z filmov typu Četa a Wall Street, a tak sa vrhol do vôd komédií. Najskôr zabodoval v rámci komédie První liga a následne priniesol miestami vydarené zosmiešňovanie (prevažne) filmu Top Gun. Za najvydarenejšiu scénu ale považujem parodovanie 9 a 1/2 týdne. Z dnešného hľadiska je dôležité najmä prvé stretnutie Alana a Charlieho, a skutočnosť, že bol dostatočne dobre zachytený pôvab Valerie Golino. To pravé orechové však priniesli až Žhavé výstřely 2. ()

Dan9K

Nejlepší parodie. Autoři na nás chrlí gagy s neuvěřitelnou kadencí a já se jim musím řechtat i počtyřicáté. Jsou to dokonalé hlášky i scény. Někdy se sice poštěstí vtip, který je spíše pro ty jednodušší z nás, nebo nějaké hlušší místo, ale jsou to opravdu jen výjimky. Lloyd Bridges hraje neskutečnou roli. Dvojka se díkybohu drží na úplně stejné úrovni a i když tam ta vtipová kadence není taková, o to jsou geniálnější. Díky Jime! ()

• Při vystoupení Ramady (Valeria Golino) v baru hraje pianista a poté Topper (Charlie Sheen) na klavír Baldwin. V USA působí tento bar od roku 1862, kdy mu vdechl život Dwight Hamilton Baldwin. Po čtyřech letech přibral partnera Luciena Wulsina a od té doby fungoval podnik jako D. H. Baldwin & Company. Mezi uživatele klavírů Baldwin patří například Aaron Copland, Dave Brubeck či Miley Cyrus.f (Robbi)
  • Letouny Folland Fo-145 Gnats používané ve filmu americkou armádou nebyly nikdy určeny k provozu na letadlových lodích, což byl další důkaz o tom, že S.S. Essess nebyla skutečná. Nepřátelské letouny byly Northrop T-38 Talon, určené pro U.S. Navy jako nadzvukový cvičný letoun pro piloty a budoucí kosmonauty. Jména nepřátelských pilotů na přilbách odkazují na asijské pokrmy – Baklavah, Hummus, Couscous, Pita, Babaganoush, Taboulie, Kabob. (Robbi)
  • Když Pete Thompson (William O'Leary) hovoří se svou manželkou Mary před startem, v krátkosti absolvuje tři signály, znamenající neštěstí – přes cestu mu přeběhne černá kočka, projde pod žebříkem a při hledání pera kvůli podpisu životní pojistky rozbije Mary zrcátko. (Robbi)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (viac)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)