Love on the Cloud

• Čína Wei ai zhi jian ru jia jing (viac)

Vavča

Režisér Changwei Gu je kamerový kouzelník, jehož umění můžete vidět ve filmech legend jako Yimou Zhang (Red Sorghum aj.), Kaige Chen (Farewell My Concubine aj.) Takže kamera a vynalézavost snímání je zde fakt lahoda. Námět je prostý, výpověď, parodie filmového průmyslu, neustále přepisování scénářů kvůli aktérům, product placement. Do toho nespoutané a veselé vtípky, příhody tří hlavních postav, kamarádů, kteří milují film- scénarista, herec, kameraman. Uvidíte řadu parodií a odkazů na různé věci filmového světa Asie včetně Bollywood vložky, fenoménu lekacích hororů, vlny vlkodlačích filmů atd. Některé jsou povedené, jiné jen tak prošumí kolem. Film táhne hlavně dvojka Michael Chen (scénarista), Angela Baby. Tady to poněkud vázne, ne že by tahle linka příběhu nebyla důležitá, ale tak nějak to mezi dvojicí úplně vždy nejiskří. Nicméně humoru je zde fakt dost a většinou povedeného, technická stránka je výrazně nadprůměrná. Uvidím, zda při opakovaném shlédnutí nepůjde hodnocení nahoru. ()