Děj se přesouvá ještě dál do minulosti, tentokrát do dětství Gianniho i Andrewa. Zatímco Gianni sklízí posměch, protože se jako kluk věnuje čistě ženské činnosti – šití, Andrew prožívá bezstarostné dětství. Jeho otec Modesto získal novou práci burzovního makléře a všechno se jim daří. Andrew nastoupí na prestižní školu, užívá si otcovu přízeň a přijímá jeho dárky. Jeho sourozenci takové štěstí nemají. Jednoho dne u nich doma zaklepe FBI a ukáže se, že Modesto není tak skvělý makléř, jak se zdálo. Prodělal obrovskou sumu peněz, okrádal lidi, a tak utíká zpátky na Filipíny. Andrew nejdřív nevěří, že by je otec takhle opustil. Vydá se za ním, ale po nepříjemném rozhovoru si uvědomí, že všechno byla jedna velká lež. Vrací se domů a hledá si práci, aby měl alespoň nějaké peníze. (TV Prima)

Arkanoid

Creator/Destroyer v pomere asi 1:14, no vôbec to nevadí. Gianniho príbeh tu bol minimálne, ale dal sa pekne domyslieť. Pozornosť sa pochopiteľne upriamila na Andrewa a počiatky jeho temnoty, pre seriál potrebnej a atraktívnej. Keď si myslíte, že viac do minulosti sa ísť nedá, tvorcovia ACS opäť prekvapia a posunú časovú os príbehu späť v tradične dramaticky aj formálne kvalitnej epizóde s efektnou bodkou na záver. ()

Loki_Six

"I see you watching me work. There is no need to hide. Let me see. I wanted to be a doctor when I was your age. My father told me, "That's no job for a woman. " So I became a dressmaker. At the same time, I vowed I would never tell my children what job they should do. You must do what you love, Gianni. What you feel inside here. But it takes hard work and practice. You must learn how to sew, how to understand the fabrics. I'll teach you, if you want." ()

Najt

Tak tohle je psychická analýza. Cunanan byl sice rozmazlenej harant, ale díky svému otci. Okolo 10 let byl hodný kluk, v pubertě byl stále normální, krom toho, že si uvědomil že je gay. Měl co potřeboval, vzhlížel k otci a chtěl být jako on. Myslel si, že to je úspěšný makléř, když ale vyšla pravda najevo, uvedomil si, že nechce být jako on lhář a podvodník. V tu dobu měl jeste srdce na správným místě. Jenže to zklamání, selhání v to čemu věřil, chudoba, v něm vyvolala neovladatelný pocit agrese, který se stupňoval. Myšlenka, že je výjimečný a špatná finanční situace ho vedla na dráhu gigola pro staré geje, zklamání z otce ke vzteku a to všechno směřovalo až k první vraždě. Nikdy nevíte s kým máte tu čest a někdy je život fakt jak loterie. ()