Slipknot - Before I Forget

Kamera:

Yon Thomas

Corey Taylor

GTS_PUNK

Keď som Before I Forget poprvýkrát započul pri hraní Guitar Hero 3, vedel som, že je to niečo špeciálne. Našiel som si preto aj ďalšie skladby od Slipknot, a odvtedy nemám hudobne väčšieho favorita, než práve maskovanú deviatku z Iowy. V klipe k skladbe, ocenenou aj cenou Grammy, vystupujú členovia skupiny bez masiek. Ani v jednom zo záberov im však nevidno priamo do tvárí. Tie poprvýkrát zhodili až po smrti Paula Graya. Klip sám o sebe je energetickou bombou, ktorá exploduje pri každom refréne a je doplnená o fantastické gitarové riffy. Nemožno povedať nič iné, snáď iba že I will remember before I forget, BEFORE I FORGET THAT! ()

Ouwen

Ze všech písniček týhle kapely mi Before I Forget jistým způsobem přijde nejosobitější, zřejmě za to může i odmaskování v tom klipu. Prostě, tentokrát mám skutečně pocit, že ze sebe dolují emoce ty charismatický osobnosti pod tou maskou, jako jeden tým co se perfektně doplňuje. Krom ikonického riffu, skvělýmu scratchingu a klasicky famozním bubnám, miluju i mastering, kterej tomu dodává určitou špinavost, má to ten správnej dotek a i ty určité okolnosti mě k tomuhle songu přitahují nejvíc. Na závěr jistá citace; "Song o tom, že kapela ve své cestě na vrchol možná ve světle profesionality ztratila kousek sama sebe. Možná i o tom, jak byli SlipKnoT mladí a zmatení, když se dostali před světla reflektorů. A Corey říká, že nikdy neměl možnost pracovat na věcech samostnatně, což nikdy nezapomene." ()

• Za skladbu „Before I Forget“ získala skupina Slipknot v roku 2006 ocenenie Grammy v kategórii "Best Metal Performance". (GTS_PUNK)