Tsuki

Viděno 16.4.2015 v kině MOVIX, Ario Kameari, Tokio. Nakonec jsem stihla vidět tuto druhou část filmu ještě těsně po premiéře v Japonsku. Na to, jak mě nabudil první díl, mi však tato druhá polovina přišla spíš jako jen takový slabý dojezd. Už po chvíli mi bylo jasné, kam celý příběh směřuje, a to mě trochu zklamalo. První část mi přišla mnohem napínavější a mysterióznější. Ne že by byl tento film špatný, pořád má dobrou režii i herecké výkony, jenže samotný děj, který všechno už jen dovysvětluje a odhaluje to, co bylo předtím ještě záhadou, už zkrátka nemá ten "náboj". A to je trochu škoda. ~(3,2)~ ()

Cedr

Druhý díl sice ve srovnání s první částí v úvodu možná mírně postrádá na údernosti, ale jde jen o ticho před bouří v podobě procesu samotného, který vše víc než vynahradí. Všechna pozitiva prvního dílu jinak zůstávají i zde (ostatně jde opravdu jen o jeden 270 minutový megafilm z pochopitelných důvodu rozstřižený vejpůl), herecké výkony v této části však vynikají ještě o chlup víc. Solomon's Perjury se mohl i přes silný start a poutavou zápletku vydat všemi směry, mohl kdykoliv snadno veškerou tvrdou práci pohřbít jediným špatným škobrtnutím ve scénáři, mohl mu lehce dojít dech a mohl ještě snadněji z diváků udělat blbce twistem vycucaným z prstu pana M. Night Shyamalana. Solomon's Perjury však celé čtyři a půl hodiny jede sebejistě bez přešlapů ve své stopě a dotáhne vše do zdárného konce. Díky stopáži je to signifikantní investice, ale myslím, že se nadmíru vyplatí. Svědomitěji natočený japonský film budete v poslední době hledat jen s obtížemi. ()