Rendel

Kamera:

Tero Saikkonen

Hudba:

Tiko Lasola

Kristofer Gummerus, Matti Onnismaa, Bianca Bradey, Alina Tomnikov, Rami Rusinen, Marko 'Beltzer' Pesonen, Renne Korppila, Aake Kalliala, Johnny Vivash (viac)

Film Rendel je příběh o muži, který je zaslepený nenávistí a touhou po pomstě. Přestože můžeme Rendela vnímat jako klasického superhrdinu, je něčím temnějším než jaké jsou tradiční rysy jeho žánru. Film se odehrává ve fiktivním finském městě Mikkeli. (Graww)

Kushina

Takový trošku trapný pokus zkusit zkombinovat Batmana a Punishera do jednoho filmu, akorát málo brutální a při určitém zjištění toho, že tvrdý nesmrtelný zabiják je vlastně nějaký účetní, co nikdy nedržel v ruce zbraň, tak jsem se musel smát. Kdybych přešel tenhle fakt, tak další trapná věc, že hlavní záporák zabíjel vlastní lidi jako by to byly prasata na porážku a nakonec i svého otce, kterého mohl zabít už dávno, no prostě mad. Jediný dobrý zvrat, že ta krásná Tauriel, která mi tam absolutně neseděla vlastně byla jen výplod jeho choré mysli, kterou si vytvořilo při té smutné události. Takže prostě bylo to přeplácané a nedomyšlené. 45% ()

Morholt

Rozpačitý pokus o finského Punishera. Pokud jde o masku hlavního hrdiny, tak nemám co vytknout. Spíš naopak. Akční stránka věci měla sice svoje rezervy, ale učený z nebe nespadl, takže ani tady není důvod k přehnané kritice. Líbivý byl i vizuál. Problém je, že tady mělo jít o klasickou revenge rubačku a s tím se tvůrci nechtěli smířit, takže jednoduchý děj rozmělňovali různými zbytečnostmi a chtěli z filmu udělat něco, čím nemohl být. Není to úplně marné, ale na víc jak průměr to nestačí. 50% ()

bourec

Tak těžkopádnou akci jsem už dlouho neviděl.Nejvíc pobavilo,jak hlavní postava alias Rendel neustále dopadal do pokleku.Trapas. ()

iXtr3m3

Neskutočný čajíček. Vizuál by nebol od veci, dokonca antihrdina vyzeral fajn, ale absencia príbehu, amatérskosť, chýbajúci budget atď., to pochovali. Dávam jednu hviezdu za skvelé zábery dažďa na maske hlavnej postavy. Toť vsjo. ()

• Natáčelo se ve finských městech Helsinky, Tampere, Jyväskylä, Mikkeli a Savonlinna. (Cheeker)