Jdi dál

Film o matce a jejích dcerách, rozteklých snech a cestě do Indie.

Hlavní postava příběhu, Michala, má problematické dospívání, musí snášet svoji maniodepresivní matku a jejího stupidního přitele, který se nastěhoval k nim do bytu. Situace se zhoršuje a začíná být nesnesitelná, Michala tak začíná myslet na útěk. Na druhé polokouli žije její starší sestra Markéta, která utekla už dávno. Michala sebere svoje poslední síly a vyráží za svoji sestrou na dlouhou cestu po Indii. Postupně ji ale dojde, že únik nic neřeší, neexistuje žádný cíl, žádný vysněný vrchol, který by nám dal jasnou odpověd. Když vylezeme na vrchol hory a rozhlédneme se kolem, zjistíme, že další co nás čeká, je opět nějaká cesta. A až v momentech, kdy to vůbec nečekáme, nás překvapí, jak daleko jsme postoupili. Jdi dál je příběh o neodolatelné touze v životě něco změnit a o bolesti s tím nutně spjaté, protože nikdo nevíme, jak na to. (oficiálny text distribútora)

Fingon

5/10. Dobře zahrané i natočené. Z Indie je tam jen pár minut, ale už vůbec to, že se tam tvůrci vydali,  je v kontextu českého filmu unikát (naposledy Sequens?). ()