Catherine a Raphael se zdají být poměrně šťastným pařížským párem. Jednoho rána však Catherine omylem zavolá bývalý přítel Emmanuel, což vede ke sporu manželů s nečekanými následky. Zatímco naštvaný Raphael urazí svého šéfa a je na hodinu propuštěn, Emmanuel pošle kytici s omluvou. A protože Catherine není doma, převezmou ji vlezlí sousedé Antoine a Alice. Ti si ji ovšem mylně vysvětlí a odstraní Emmanuelův vzkaz, aby Raphael nepoznal, od koho kytka je. Situaci tím ještě víc zamotají, a pak už jde kytka z ruky do ruky a spouští lavinu všemožných nedorozumění a omylů. (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Konverzační komedie, která se bez rozpaků vysmívá pseudointelektuálům, maloměšťákům, dekadentním umělcům a superhyperultraúspěšným manažerům. Poněkud mě překvapuje její nízké hodnocení, ale možná je dáno tím, že někteří tvůrčí záměr, stejně jako distributor, neprokoukli. Dle oficiálního obsahu TV Prima by se totiž mohlo zdát, že se jedná o primitivní situační komedii. ()

790511

Je to spíš taková konverzační komedie, prošpikovaná spoustou zdánlivě absurdních dialogů, kdy se s vážnou tváří začnou neznámí lidé na ulici bavit na téma typu "kudy protéká Mekong". Všechno to ale do sebe jakž takž zapadá i když ke konci už to začíná být trošku nuda. Přiznám se, že jsem pak už ani moc nesledoval o co běží a rozuzlení (bylo-li nějaké) mi trochu uniklo. ()

WANDRWALL

Podělte se s námi co vám schází, třeba to schází i nám jen o tom zatím nevíme. S tímhle heslem jsem šel za poznáním obsahu tohoto filmu. Ale slátanina pod pěkným názvem, který se ostatně dá vytvořit nejsnadněji, tak už nemá vypovídající poselství o něčem, co by stálo za delší rozbor, či komentář.***Takže jednou a ne více.***(2.10.2010) ()

Slarque

Zamotaná komedie o tom, co odstartoval jediný poněkud podivný telefonát. Díky velice spletitému příběhu je film celkem nepředvídatelný. Všechno stojí na dialozích. Ty jsou občas natolik intelektuálské, že vypadají spíš jako reklama na slovník či spíš encyklopedii. Jenže si z toho všeho autoři zároveň střílí. A bavil jsem se u toho celkem dobře. ()