Reputácia bratov Richieho (Ian Ogilvy) a Charlieho (Steven Berkoff) Archerovcov, ktorí so svojim krvilačným a mäsiarskym gangsterským tímom vládli východnému Londýnu v 60. rokoch, v policajných kruhoch ešte stále pretrváva, avšak mladá generácia pouličných násilníkov a zloduchov už dávno zabudla, že priezvisko Archer budilo v podsvetí rešpekt. Avšak po tom, čo miestny gang uličníkov vedený výbušným a arogantným Aaronom (Danny-Boy Hatchard) náhodou zabije okoloidúceho Charlieho Archera, ktorý sa im priplietol do cesty v neskorú hodinu v podchode tmavej uličky, Richie, zlomený bolesťou nad stratou svojho brata, zvoláva zvyšok svojho tímu a prichádza zo Španielska po svoju odplatu... (sochoking)

Morholt

Srážka metod stárnoucích či starých gangsterů s britským gangem mladých a mladistvých naroubovaná na tradiční motiv pomsty. A povedlo se to. Prostě poctivá, ukecaná britská kriminálka se spoustou nadávek a získávání informací za pomoci boxerů, pálky a vrtačky. Casting se povedl na jedničku a potěší i těch pár kriminálnických fórků. Na konci přijde i něco jako akce, takže za mě velká spokojenost. 80% ()

verbal

Rád bych nyní obohatil váš laický slovník o další odborný filmově teoretický pojem, a sice „promrdaný potenciál“. Význam slova „potenciál“ je patrně znám i těm nejzabržděnějším z vás, a tak se soustřeďme na termín „promrdaný“. Tento šarmantní přívlastek byl volně převzat z liturgické latiny, a to ze slovesa „mrdare“, jehož exaktním původním významem bylo „připravovat ministranty na nedělní mši“. Jak jistě všichni víte, tihle ministranti, to je mnohdy neotesaná banda vzpurných osmiletých spratků, kteří velmi často sveřepě odmítali plnit příkazy kanovníka, čímž se záhy začala měnit i sémantika našeho výrazu. Rozlícený kněz se totiž nezřídka rozhodl některé mimořádně neochotné jedince, nebo i ty, kteří dostatečně nezvládali foukání do šalmaje, vyloučit z řad kadetů na sluhu božího a jejich služeb tedy nadále „nevyužít“. Tím se dostáváme k modernímu pojetí významu „mrdare“, přičemž ti bystřejší z vás již zajisté tuší správný a sofistikovaný úzus inkriminovaného spojení „promrdaný potenciál“ ve filmové teorii. Ano, přesně tak, jedná se o kapacitní označení díla s velmi nadějným námětem, který mohl lehce přerůst ve vynikající film, kdyby se scénáře nechopil nějaký „hloupý kokot bez fantazie“ (vysvětlíme si příště) a neuplácal z toho jen další unylé, nenápadité a zbytečně užvaněné Přání smrti Heryho Brauna, které korunoval až nebetyčně „pičoidním“ (k Deziluzně – Bordelovské terminologii se možná propracujete, až budete po létech pečlivého studia a odříkání uznávanými znalci v oboru jako já) a za každou cenu akčním finále. ()

Cervenak

Škoda. Akokoľvek je mi sympatický ten námet a mučenie nadrapených dorastencov partiou starých gangstrov som si vychutnal, nie je to dobrý film. Dosť zle natočený dokonca aj na pomery televíznej tvorby a herci väčšinou času hrajú ako v nejakom českom alebo slovenskom filme. Teda ochotnícke divadlo. :) ()

MartinezZ

Nemuselo by to být špatné, čtveřice bývalých grázlů v letech se vrací, pod tíhou jistých okolností, na scénu a mladé generaci ukáže, jak se to má dělat. Zlí proti zlobivým. Jenže tohle je naprosto zprasené, počínaje nelogičnostmi až na půdu, dále zpackaným scénářem a končíc nsskutečnou amatéřinou a ohromným nedostatkem financí, což se až šokujícím způsobem odráží v efektech a střihu, kdy, jak se píše i v ostatních komentářích, ten konec buďto ani nedokoukáte nebo vás to bude opravdu fyzicky bolet. Otevřený konec doufám že zůstane natolik otevřený, aby vyčpěl a vytěkal a nikdy se jeho očekávání dalšího dílu nenaplnilo. ~ 1,5* ()

kaylin

Nečekal jsem od toho snímku vlastně nic. Říkal jsem si, že to bude zase jen nějaká londýnská gangsterka, ale tohle se prostě povedlo. Konečně ti mladí "gangsteři" dostali na prdel, a to pořádně. Stará garda se mi hned líbila a všem ostatním patří přesně to, co dostali. Londýn je fakt asi nebezpečné město. ()

Trustme

Velká Británie se opět vypořádává s kriminalitou mládeže prostřednictvím filmu. A opět spravedlnost berou senioři do svých kladiv, vrtaček a bejzbolek. Amerika má ve svém mstitelském portfoliu nad pětašedesát let válečné veterány Franka Vegu (Danny Trejo, Bad Ass) a Walta Kowalského (Clint Eastwood, Gran Torino), Anglie bývalého mariňáka Harryho Browna a nyní i partu bývalých gangsterů na odpočinku. Samozřejmě do této věkové skupiny a žánrového zasazení bych mohl delegovat důchodcovské partičky z organizací The Expendables a RED, ale tihle eliminují světové padouchy, zatímco naši výše zmínění dědkové ochraňují jen jejich ulice před spratky. Sachu Bennetta pravděpodobně tížila tato v Anglii častá situace s omladinou, která terorizuje obyvatele a prostřednictvím svého filmu a sloganu: "Za starých dobrých časů by se tohle nedělo" nechává nastoupit partu elegantních džentlmenů, která nastolí lepší zítřek v jejich čtvrti a dává tak inspiraci odvážným londýnským penzistům... Revenge žánr je zásadně vystaven na charismatu hlavní postavy a Ian Ogilvy s celou svojí prošedivělou partou určitě vypadá originálněji než pomstychtivý floutek s nagelovaným melírem. Zlo v podobě mladých asociálů je vykresleno velmi přesvědčivě a o to víc má chuť divák na pomstu, která se důrazně dostaví. Film splňuje žánr i s přidanou hodnotou v tomhle odvětví - Zabít v přesile dědka je snadné, ale nikdy nevíš jestli nemá zlýho bráchu. ()

VanTom

Přestože mi námět přišel sympatický (stejně jako čtveřice elegantních, zkušených, chladně uvažujících profíků staré gardy), jednoduchoučký scénář jej vystavěl tak "béčkově" účelově, až to přehnal. Vše zkrátka směřovalo jen k tomu, aby namyšlení, nekontrolovatelní, okolí terorizující mladí zmrdi dostali, co si zasloužili. A aby se na to divák těšil. Jako povedlo se, (nekrvavé) mučeníčko jsem si užil; bohužel finále následně proběhlo přiblblou přestřelkou v nemocnici, která celou tu "radost" dost zkalila. ()

Hapretor

Zabaví, neurazí. Ten hlavní grázl byl zahraný opravdu precizně. Takový hovado ... to se ani ve filmu tak často nevidí. V tomto ohledu ok. Ale přestřelka v nemocnici byl trochu pokus o Tarantina, ne ? ()

darkreider

Veľmi sa tu tlačilo na pílu, aby gangsta omladina vyznela ako ten najšpinavší póvl sveta, ale zase o to ľahšie a radostnejšie sa sleduje ich likvidácia. Stará parta má šmrnc na rozdávanie a nie je v tom filme nikto, kto by mohol zaujať, a tak je ten kontrast tak obrovský, až som mal pocit, že ma Bennett núti obľúbiť si ich. Prakticky všetci ostatní sú buď úplne tupý, alebo pripravený na klinec do kolena. Byť tu viac akčných sekvencí, bolo by to aj na tú štvrtú, ale je to z veľkej časti moc ukecané. ()

Dslike

Posledná 1/3 filmu trochu pokulhala rozumej ten koniec mohol byť dotiahnutý trochu lepšie, ale ako oldschool partia mafiánov v typickom "revenge" filme, ktorá dala každému to čo si zaslúžil to bolo skvelé. Za mňa možno slabšie ale predsa len 4*. ()

Jadro

Tak toto som nečakal. Stará "garnitúra" vs "mladý front". Na možnosti aké film mal, herecké obsadenie brilantné, priebeh veľmi nápaditý, založený na základnej myšlienke hrdinnej pomsty. Pár vtipných situácii a hlášok len okoreňujú rýchly priebeh deja, Chcel som dať 3, no keď to porovnám so všetkým podobným za poslednú dobu, tak je to veľké 3+. ()

srolyma

V podstatě totéž jako byl Harry Brown. Opět je tu parta nezvedených výrostků z předměstí, která umlátí nebohého důchodce a opět je tu mstitel senior, který jim následně dá pocítit, že starým lidem náleží úcta a ne kopačka kanadou do ksichtu. Rozdíl je jen v tom, že mstitel není jen jeden, ale je tu hned celý seniorský gang a taky na drsnosti se trochu přidalo, protože dědoušci si umravňování mlaďochů náramně užívají. Scéna s mučením puberťáku je vůbec nejlepší a nejvtipnější. Jen víc takových filmů! ()

Dacsus

Kvitujem obzvlášť to, že niekto má tie gule natočiť film o tom, čo sa teraz deje v európe. Navyše, ten komorný tón tomu dáva taký svojský punc vierohodnosti. ()

pepca72

Tak tohle bylo trapné. Výborný námět zcela domrvil scénárista a režisér v jedné osobě. Tak tupé a dementní dialogy, jsem už dlouho nezažil a nezachránila to ani krouživá kamera. Akce směšná, herci přehrávají snad všichni. Jedna hvězda za policistku, co vypadala jako Styflerova máma. Jak už tady psal Verbal " promrdaný potenciál", a nelze jinak, než souhlasit. Harry Brown je nepřekonán, a tenhle snímek mu nesahá ani po kotníky. ()

eaglestar

Toto není na nějakou profláklou cenu od pánů akademiků, nebo zrod kultovní záležitosti. Často mi to připomínalo televizní film, ale dobrý film. No a též mi vadilo přehrávání u obou partají, ale možná jsem jen neznalý těchto stok. Vysoce si však cením neamerického přístupu, tedy, jsi náctiletý a jsi zároveň nenapravitelná, slušným lidem škodící kurva, no..., tak prostě zemřeš. Tyto šmejdy většinou poznáte i vy: často divná barva, divná mluva, divná chůze (pohupování a házení rameny ze strany na stranu) a tupý výraz. No, však je znáte. ()

Dalajlada

Super gangsterská komedie o partičce důchodců mstící se za vraždu svého kamaráda. Takhle dobře jsem se již dlouho nenasmál. A ta angličtina byla naprosto úžasná. ()